Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

m.hunter Wrote: ------------------------------------------------------- > Zdravim, > > co hovorite na akcie TSLA? Pekny prepad cca z 290 > na 245 USD. Chystate sa niekto nakupit? Ja bych osobne hledal short po rozumne korekci nahoru. Na weekly grafu mame temer ucebnicovy pattern wedge, po kterem typicky nasleduje mensi obrat trendu "two legs down" (dve nohy dolu). Target pro medvedy je spodek bull kanalu, viz screen. Pravdepodobnost dalsiho rustu z momentalni ceny cca 40% tj. bylo by nutne kompenzovat vyssim RRR, ktere je v tuto chvili pro bulls nepriznive. Nakup by mel smysl kolem ceny 195 nebo nizsi. Berte to ale s rezervou, jen to hodnotim z hlediska PA a obecnych pravdepodobnosti. .

29606

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Předlužené, prodražené, neprofitabilní ... investice určitě ne, spekulace pro mne také ne a rozhodně ne do longu. Jinak já k akciím přistupuji ať se jedná o spekulaci či investici tak, že neshortuju. Je to zejména proto, že samotná výhoda investic do akcií je v tom, že jsou to investice do reálných firem, jejichž cílem je vytvářet zisk. Navíc další výhodou je, že ztráta (pokud nevyužíváme páku) je přesně daná a riziko známé, kdežto zisk ....
Já to shortování nechápu. Protože mám obchod ve velice konkurenčním prostředí, je těžké se prosadit. Konkurence tlačí marže téměř k nule, cenu propagace do takových výší, že už se téměř nevyplatí ... ale vždy si říkám, že na světě existuje nevyčerpatelné množství produktů a pokud nejsou zákazníci ochotni zaplatit moji cenu, není důvod se dalším prodejem vyčerpávat. Cenové války nemají vítěze. Proč se tedy nepodívat po dalších produktech, vždy se najde takový, který bude stát za to.
Stejně tak přistupuji k akciím. Neříkám, že si nikdy nezaspekuluji, ale i zde je téměř nevyčerpatelné množství příležitostí, tak proč si pořádně nevybrat. Proč jít do shortu, když to jde proti zdravé mysli, proč chodit do longu v případě firem, které jsou totálně nestabilní?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim beraniste, alebo aj ostatní

mate nejake tipy na nejake zaujimave podhodnotene akcie ci uz na spekulaciu alebo investiciu? Popripade akcie ktore drzite?


Co sa tyka shortovania akcii, tak tiez to nevidim ako najstastnejsi sposob ako obchodovat akcie :) jedine ak niekto robi kratkodobe obchody, popripade akcie intraday

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj styl by se Vám asi nelíbil, já jsem spíš investor ... krátkodobě nic moc nedržím. Kvalitní akcie mívám dlouhodobě v merku a čekám na krize, pokud kupuji něco co nesleduji, tak většinou právě v krizích.
Občas také spekuluji, ale co se týče těchto aktivit, musí to být vždy na růst, většinou na firmy, které byly v minulosti silné. Pokud nějaká taková spadne o více jak 99%, tak si lehnu do výkazů, začnu hledat info a rozhodnu se, zda to smysl má, či nikoliv. Jedu hlavně fundamenty, jediné čím si občas pomůžu z technické analýzy jsou rezistence. Z těchto bankrotářů držím: NOK, C, BAANWRUK (ale zde je již na nákup pozdě, nakupoval jsem na samém dně) .Většinou na tyhle vysoce rizikové spekulace mám vyčleněné 2 kupičky, jednu na první nákup a druhou na zředění, pokud netrefím dno napoprvé. A pak už na těch papírech jen sedím a čekám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BAANWRUK pozdě není, já nakoupil nejprve práva a pak přes brokera na tato práva nakoupil akcie, takže stále by to mělo vyjít levněji, než jakkoliv jinak. Ovšem tuhle společnost bych jako tip nikomu nedával. Zde sázím pouze na to, že do 1,5 roku půjde uhlí nahoru a pak se uvidí. Spousta lidí v tom vidí nějakou Bakalovu kulišárnu, a já upřímě fakt nevím. Co ale vím, že i když byly ceny uhlí tam, kde měly být, a firmě se dařilo, tak žádné zázračné výsledky nevykazovala. Zisková sice byla, ale málo, a sebemenší pokles tržeb byť jen o pár desítek procent by musela řešit buď dalším zadlužením, personálními změnami aj. Prostě u této společnosti skutečně nevím a nevidím ani 5 let dopředu. Pokud dám šanci na přežití 25%, potřebuji vydělat alespoň čtyřnásobek investice - prostě nevím, zkusil jsem to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim, aj ja dakujem za prispevky

a akcie BBRY pre vas nie su zaujimave? Akurat dnes som cital ze vyrazne znizili stratu.

Ja si akurat bucham hlavu, ze som v pondelok nenakupil GPRO, mal som nastaveny limit na 65USD, ale cena uz neklesla... za poslednych 5 dni spravili akcie GPRO cca 20%. Mysslim si ze to este pojde hore, ale po takom raste sa mi teda vobec nechce nakupovat :/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka:

teraz kupovat tie akcie by bola blbost. Ja som ich chcel kupit hned chvilu po uvedeni na burzu, ale bohuzial som este nemal volne prostriedky na zalozenie uctu.

Teraz je to blbe, akcie sa obchoduju na svojich maximach.. minimalne maximach po krize.
Asi som nezacal v najvhodnejsiu dobu :)



Drzite niekto aj akcie alebo ETFs azijskych trhov?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

beraniste Napsal:
-------------------------------------------------------
> BAANWRUK pozdě není, já nakoupil nejprve práva a
> pak přes brokera na tato práva nakoupil akcie,

Nejsi poněkud vpředu?? :)

Společnost NWR by hned na úvod týdne měla oznámit výsledek úpisu práv a v úterý by nové akcie měly být připsány na klientské účty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...