Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Co se mi teď podařilo luxusně chytit, tak to bylo nejbližší dno Aplu. Po tom, co se mu nepodařilo prorazit hranici sedmi set dolarů, klesla cena během 1 roku na cca 390 dolaru. Já jsem to vzal za 31.1.2013 za 456 doláčů ... pozor, je tam split 7 ku 1, takže kdyby tam nebyl, tak je teď pro srovnání cena 694. Teď jsem zvědav, zda prorazí původní maximum, každopádně všichni křičí AAPL buy, já bych ho nejraději prodal. Poslední dobou mám z toho pocit, že už nadšení po produktu začíná opadávat. Až opadne nadšení spekulantů, bude to průůůůser. Společnost sice zatím roste, fundamenty jsou fajn, ale vše jednou skončí. Ač nemám rád technickou analýzu, kouknu na to zdravým rozumem. Trend, jaký nastolili investoři a spekulanti je jasný a dovolil jsem si načrtnout prognózu na následujích 6 let a říkám jedno ... brzy nám zatuhne úsměv. Rád bych se té bubliny zbavil dříve, než si toho všimnou ostatní, takže to plánuji na konec roku 2015, hned po Vánočních nákupech, či to podržím ještě do jarních výprodejů, ale držet to déle je holé bláznoství.

29507

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bombá, gratulace, ty už máš zisk, já zatím prd ... ještě vydržím. Teď tam mám přes 70 procent, rád bych vydržel alespoň do stovky procent zisku, pak to pustím a už nikdy nenakoupím. Strašně rád bych dlouhodobě držel Monsanto, ale ne a ne přijít pořádná krize. Za současných podmínek do toho nelze vstoupit. Tak se zatím nudím spekulacemi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

beraniste Wrote: ------------------------------------------------------- > dovolil jsem si načrtnout prognózu na následujích > 6 let a říkám jedno ... brzy nám zatuhne úsměv. > Rád bych se té bubliny zbavil dříve, než si toho > všimnou ostatní, takže to plánuji na konec roku > 2015 Zajimava prognoza, prakticky vertikalne nahoru, bez korekci a dokonce bez zavahani na soucasne cene, ktera je absolutne kriticka pro dalsi vyvoj? A to vse po zcela evidentnim exhaustive buy climaxu, ktery vetsinou znamena konec trendu a transformaci trhu do trading range? No nevzpominam si ze bych nekde videl podobny vyvoj ceny, at uz komodity, ci akcie. Mozne je vse, ale podle me se nam na AAPL rysuje setup na higher high major trend reversal, 20-40 dnu do strany a pak korekce dolu a pravdepodobne range na dalsich nekolik let. Ale mluvim jen z hlediska pravdepodobnosti, samozrejme to muze jit jeste vys, i kdyz o moc asi uz ne. Trh je nejspis jiz v tuto chvili v trading range, ktera bude dobre viditelna az za nejaky cas, zpetne. V trading range plati buy low, sell high. Ted jsme high, takze sell (prozatim pouze exit longs). Aspon z hlediska price action. Jsem otevreny dalsi diskuzi, netvrdim ze mam 100% pravdu, stat se muze cokoliv. Jen nabizim svoji zjednodusenou analyzu grafu ke dnesnimu dni.

29508

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to beraniste: jo spekulace uz zacinaji taky tvorit vetsi nez chtenou cast meho portfolia... ten byk na trhu uz nam dost uzral a tech peknych nakupu zas tolik neni, clovek uz musi byt fakt vybiravy... :) na nejakou silenejsi korekci by uz cas byt pomalu mohl, vsechny pozice uz jsem si pro vetsi jistotu zastopoval, takze pokud to bouchne o vic jak 10% mel bych mit dost prostredku na nakupy ve vyprodejich :)

to detroit: akcie velkych a zabehnutych spolecnosti se hybou hlavne podle fundamentu a buybacku, kdyz se podle nej hybat prestanou, casto to byva dobra prilezitost pro obchod... AAPL se ted dle cenovych ukazatelu a hospodarskych vyelsku porad pohybuje lehce pod cenou, prostor pro rust tam jeste ma... pro mne ale uz lehce pod cenou znamena blizko ceny ferove a tedy cas odejit :) jak jsi rekl, stat se muze cokoliv, cena muze vylitnout, nebo se zhroutit... ja u akcii hledam podhodnotu, kdyz uz tam podhodnota skoro neni, prestavaji pro mne byt zajimave :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud na to jdeš čistě technickou analýzou. Problém je v těch fundamentech ... ta firma prodává s neuvěřitelnými maržemi, minimální zadluženost a obrovské zásoby peněz. Mimo jiné jsem přesvědčen, že na tom sedí řada velkých investorů, kteří by se nemuseli tím dvojitým vrcholem nechat zvyklat. Apple stále vymýšlí nové a nové věci a vrhá se do dalších akvizicí, období prázdnin je za námi, před námi Vánoční mánie, poVánoční výprodeje atd.
Jinak co je naprosto neuvěřitelné, kromě samotných marží s kterými své produkty prodává, tak je to jedna věc, kterou nikdo nikde moc nezmiňuje, ale pokud se podíváte, kolik vygeneruje čistého zisku na jednoho zaměstnance, tak je to ve stovkách tisíc. Já ve své firmě (věnuji se maloobchodu) pracuji s desítkami tisíc, i ten Walmart má kolem dvaceti tisíc, ale Apple, to je úplně jiná káva. I kdyby to teď nefrčelo tak jak doposud, tak s tou cash na které sedí a s tím kolik dokáže vygenerovat zisku na jednoho zaměstnance, by se nemělo nic stát. V nejhorším by sáhli zaměstnancům na peníze, kdyby to bylo jo špatné, tak by jich pár propustili, kdyby ani to nepomohlo, něco zatáhnou z hotovosti či vyplatí menší divi, ale i tak tam je stále prostor pro případné zadlužení se a stejně budou stále fit.
Já to tak zle nevidím, průšvih vidím v následujících 5ti letech. Jestliže se spekulanti utrhnou z řetězu a začnou se chtít svést na vlně nákupů ... ta exponenciála, kterou letí cena nahoru je fakt zlověstná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem osobne presvedceny ze vsemi trhy hybe technicka analyza a fundamenty jsou jen takovy doplnkovy hnaci motor, ktery nastartuje trend, ale nadale se cena prevazne ridi podle technicke analyzy a potazmo psychologie davu. Slysel jsem tento nazor dokonce od prednich svetovych ekonomu (jmeno bohuzel ted nevim), od kterych by se dalo cekat ze zuby nehty budou branit fundamentalni analyzu, ale uznali ze tomu tak je pouze ze zanedbatelne casti a nakonec stejne prevladnou principy price action. Ostatne proto vsechny grafy vypadaji prakticky stejne, jen s minimalnimi rozdily. Osobne nesleduju akcie, ale jestli mate priklad nejakeho jineho titulu, kde sla cena temer vertikalne nahoru (jako AAPL v roce 2012) a pote po korekci vytvorila jeste vertikalnejsi pohyb, prosim o zverejneni. Jinak bych se priklanel k tomu ze i v pripade AAPL nakonec zvitezi technicka analyza a pokud budeme mit jeste dalsi pohyb nahoru, bude nejspis pouze kratkodoby, mensi nez ten predchozi a pote by se cena mela vratit to soucasneho cenoveho pasma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit: :) osobne si myslim, ze se cena akcie hybe v kombinaci fundamentu a psychologie davu (pricemz price action je jen odrazem onoho davoveho chovani)... obcas se ale dav chova v rozporu s fundamenty, a z toho pro mne plynou pekne obchodni prilezitosti na akciich... co se APPL tyce, neni to izolovany atom ve svete financi a pokud prijde market korekce, a ja si myslim, ze poradnou korekci uvidime nejpozdeji v kvetnu 2015, pokud uz ne driv (napr.ted na konci zari ci v lednu...), tak appl pujde dolu i se zbytkem trhu, jak se budou investori a traderi snazit vybrat hotovost... takze co se vyvoje ceny na AAPL tyce, vicemene s tebou souhlasim, ale duvody za tim vidim jine :D, duvody nam ale muzou byt ukradene, hlavni je, aby se to podarilo zobchodovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit: dalsi vec je ze, vidim vcelku zasadni rozdil v cenovem chovani akcii a akciovych indexu. Ano grafy casto vypadaji podobne a mnohdy se vyvoj temer kopiruje, ale akcie jsou na fundamenty mnohem nachylnejsi... mas spoustu spolecnosti, ktere se na bycim trendu poslednich peti let v podstate nepodilely a zily si vlastnim zivotem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit: Já jsem zase přesvědčený, že mozku zaměstnance je bližší technická analýza, ve které hledá berličku, a nějaké neexistující univerzální řešení, ale pokud to člověk myslí skutečně vážně, musí se opřít o fundamenty a zdravý rozum. To, že trhy hýbou emoce davů je nepopiratelné, ale to, co nám nakonec ukáže graf je až následek nikoliv příčina. Jakýkoliv pattern, jakákoliv formace nám nedokáže o budoucím pohybu trhů říci prakticky nic ... za vším je stejně nakonec potřeba vidět samotnou firmu, zaměstnance, obchodníky, spekulanty a sledovat toky peněz.
Vygenerujte si sérii náhodných čísel, vyneste to do grafu a uvidíte. Kdybych takový výsledek před Vás předložil, tak v tom ihned začnete hledat uvedené formace a vždy je tam najdete. Ten graf bude vypadat přesně tak, jako grafy, které vidíte na burze, jenže vtip je v tom, že zde nebude existovat žádný reálný základ, o který by se dalo opřít, vtip je v tom, že to bude jen kupa náhodných čísel. Lidský mozek bude hledat souvislosti, které neexistují. A proč? Protože se s tím nebude moci vypořádat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...