Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

911 Napsal:
-------------------------------------------------------
> no 2000 jen tak nebude. nerikam nespekulovat na
> long, ale 2000 je zatim mooooc daleko.
>
> krakra,
> zlato je uchovatel hodnoty, vyuziti ma porad.
> kdyby ho nemel, nebyl by o nej zajem. takze je
> zbytecne vzbuzovat dojem bezcennosti tohoto kovu.
>
> __________________________________________________
> __________________________________________________
> ___________________________________
> All indicators are derivatives of price; every
> oscillator value depends on price action that has
> already occurred. Nothing can occur in an
> oscillator before it occurs in price.


Obávám se že 2000 nikdy nebude :). Zlato se pohybuje vždy proti US dolar, říká se tomu negativní korelace, to znamená že by US dolar musel klesnout na např. 7 Kč za 1 US dolar. Podivejte se do historie US ekonomika měla pár krizí, ale vždy se z nich dostala, Amerika je totiž nejsilnější ekonomika na světě a podstata spekulování je jít proti tomu co si myslí dav a dav si myslí že dolar bude pořád klesat :D a to je pro mě ten největší vtip.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To je dost odvážné tvrzení, že zlato NIKDY nedosáhne 2000. A ani dolar za 7 kč podle mě není nereálný co se týče hodnoty(reálně to asi kvůli euru už nezažijem). A ta poptávka snad nemusí růst jenom kvůli pádu dolaru, i když má asi největší vliv. Poptávka Číny, Indie, všech rozvojových zemí, kde také začne přibývat investorů, podle mě poroste stejně jako jejich ekonomika dvoucifernými hodnotami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Briber Napsal:
-------------------------------------------------------
> To je dost odvážné tvrzení, že zlato NIKDY
> nedosáhne 2000. A ani dolar za 7 kč podle mě není
> nereálný co se týče hodnoty(reálně to asi kvůli
> euru už nezažijem). A ta poptávka snad nemusí růst
> jenom kvůli pádu dolaru, i když má asi největší
> vliv. Poptávka Číny, Indie, všech rozvojových
> zemí, kde také začne přibývat investorů, podle mě
> poroste stejně jako jejich ekonomika dvoucifernými
> hodnotami.
>


Ano pravda, stát se může cokoliv. Poptávka z Asie po zlatě už také není velká. Dolar podle mě na 7 Kč nepůjde, v současnosti všichni ti analytici tvrdí "je to jenom korekce", :D HA HA HA musím se smát, ti analitici asi opravdu musej bejt jenom analitici, když si nedokáží připustit že by se trend mohl obrátit.
Takže Amerika teďka začne pořádně fungovat a Evropa stagnovat, v Číně se něco stane - už se vlastně děje - v Tibetu kolem olympiády, olympiáda neproběhne normálně. Dolar bude posilovat, zlato klesat, ropa bude nelogicky také klesat, kukuřice bude klesat hlavně kvůly biopalivům (biopaliva jsou blbost).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to krakra:
.."Podivejte se do historie US ekonomika měla pár krizí, ale vždy se z nich dostala, Amerika je totiž nejsilnější ekonomika na světě a podstata spekulování je jít proti tomu co si myslí dav a dav si myslí že dolar bude pořád klesat :D a to je pro mě ten největší vtip"...

problem americke ekonomiky muze byt strukturalni...zbozi "made in u.s.a." abys hledal lupou ... US$ ? .. mnohalete cykly..
a financni sektor? banky, inv. banky, big funds ... zijeme v globalnim svete ... nic se netyka pouze Spojenych statu .. v nejhorsim pripade tzv. dominovy efekt..
gl!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------

> Ano pravda, stát se může cokoliv. Poptávka z Asie
> po zlatě už také není velká. Dolar podle mě na 7
> Kč nepůjde, v současnosti všichni ti analytici
> tvrdí "je to jenom korekce", :D HA HA HA musím
> se smát, ti analitici asi opravdu musej bejt jenom
> analitici, když si nedokáží připustit že by se
> trend mohl obrátit.

> Takže Amerika teďka začne pořádně fungovat a
> Evropa stagnovat, v Číně se něco stane - už se


:) To je vidět, že našimi předky byly kněžna Libuše, Sibylla a další...
flame>

> vlastně děje - v Tibetu kolem olympiády, olympiáda
> neproběhne normálně. Dolar bude posilovat, zlato
> klesat, ropa bude nelogicky také klesat, kukuřice
> bude klesat hlavně kvůly biopalivům (biopaliva
> jsou blbost).


Škoda, že se nemá obchodovat podle rad druhých,
zní to přesvědčivě, hned bych si vsadil. ;)

Hezký den všem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

je 1.dubna a jsme pod 900, už klesáme čtvrtý den v řadě a dneska pořádně, takhle těch 850 bude cobydup,
jen pro zajímavost a poučení i ostatních, - včera jsme opět udělal jednu stupidní chybu, svůj short z 941 jsme uzavřel na 936 bo jsem musel odejít od PC, kdybych jen posunul stoploss a nechal obchod běžet, kde jsem dnes mohl být?!

jak říká klasik: - nechte zisky růst, když už jsou -

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stupid Napsal:
-------------------------------------------------------
> jsem neovládl emoce, tentokrát zvítězil strach
> nad chamtivostí, byl to můj první obchod po velké
> ztrátě, a to mě asi ovlivnilo,


Já třeba nevyszupuji MARKETem skoro nikdy a už vůbůc nikdy po pár dolarech zisku, kvůly drobným trading přece nedělám.
Já bych doporučil posunout stop los, ale v tomto případě vlastně není kam.

Zjišťuji že se hodí troška flegmatizmu - osobní názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


08.04.2008
MMF chybí zdroje, navrhuje prodat 403,3 tun zlata z rezerv
Mezinárodní měnový fond v pondělí navrhl prodat 403,3tun zlata což je asi 12% celkových zlatých rezerv a očekávaný výnos okolo 11 miliard dolarů chce použít k reorganizaci instituce a podpoře zemí jež sužuje úvěrová krize.

Generální ředitel Dominique Strauss-Kahn uvedl v prohlášení že MMF využije prostředky k podpoře financování instituce, na nové investice i nadační fondy. MMF čelí ve fiskálním roce 2008 který končí 30.dubna rozpočtovému schodku ve výši 140 milionů dolarů. Úředníci organizace se ale domnívají že takovýto záměr by trval několik let a mohl by mít dramatický vliv na trh kde se každoročně fyzicky zoobchoduje asi 500 tun zlata.

Výkonný výbor MMF souhlasil se zásadními reformami fungování fondu ke kterým ale potřebuje získat 85% hlasů všech 185 členských států. Navíc při žádosti o prodeji zlatých rezerv je potřeba souhlas Kongresu USA. MMF chybí zdroje a tak musí ve střednědobém návrhu rozpočtu snížit výdaje nejméně o 100 milionů dolarů a propustit okolo 400 zaměstnanců.
--- --- ---

jdu short
Link to comment
Sdílet pomocí služby

zpráva je věc jedna, reakce trhu věc druhá.
A další a dle mého podstatné: jaký čas zlatu chcete dát konkrétně přesně vy? Jen na day či párday a short, viz stupid, jako reakci na zprávu nebo ho necháte dýchat déle? A pak to je zase o něčem jiném a chce to jiný pohled a "prostor kolem".
:-))

soukr.názor:
prodat cca 12% GC rezerv by snad mohlo být docela dost, ale těch 12mld za to na účely jež píšete nic moc balík...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...