Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 months later...

Zdareclidicky, nejsem tady moc casto,, nebot po obchodovani musim jeste makat rukama, ale mam dotaz, ve Ctvrtek 11.10 zlato ZGZ7 v programu TNT zavrelo na 757.0 , ale v mych zivych grafech cena zavrela na 755.0 coz je cca 20pt. nize, a v 18:15 Chicago time burza otevrela v blizkosti 755.0 muze mi nekdo vyjasnit tak velky rozpor v zaviracich cenach.?? Nejak mi to nedochazi, omlouvam se. Franko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

já obchoduji se zlatem také, resp. necelý měsíc. Když šlo zlato nahoru dost jsem vidělal, pak jsem šel na školení a hned ten den zkusil nejdřív prodat za 990 a pak že nakoupím, vydržel jsem skoro až do pádu dolů... pak jsem koupil za 1030 (pak ještě jeden kontrakt při pádu za 982) no a teď letělo dolu a nečekal jsem tak velký propad, když stále říkali, že zlato půjde furt nahoru. Zlato bych neprodal, ale klesla mě záruka a zlato se automaticky prodalo za 921 full contrakt. A sám pak za 911. Dost jsem ztratil. Ale ještě žiju. Teď jsem prodal jeden malý kontrakt za 916 USD a předpokládám ještě pád. Jinak si myslím, že zlato se vrátí časem zas zpátky, kdybych nemusel, tak jsem ho neprodal. Co když ale spadne hluboko pod 900 USD. Budu sledovat více kurz, když totiž kurz dolaru oslaboval, zlato šlo nahoru, když teď posiloval, zlato letělo dolů. Očekávám pokud dolar posílí zlato půjde ještě dolů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozor - informace pro začátečníky:

Zlato negativně koreluje s USA Dollarem, to znamená: pokud Americký Dollar klesá Zlato stoupá. Pokud Americký Dollar stoupá Zlato klesá.

Investoři volí Zlato jako jistotu když padá dollar.

Jinak Zlato je podle mě zbytečný a bezcenný kov: V elektrotechnice je ho potřeba minimálně a Olympijské hry jsou jenom jednou za 4 roky (kvůly medajlím), jinak zlato nikdo nepotřebuje, jenom na ozdobu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Je to tak jak rika krakra.
Zlato je takova unikova komodita pro investory ve zlych dolarovych casech. Cenu neovlivnuje poptavka a nabidka tak jako treba jine komodity.Nesouhlasil bych,ze je to uplne bezcenny kov, z dlouhodobeho pohledu jeho cena postupne poroste. Jako reseni pro ty co chteji obchodovat precious metals bych videl treba v platine.Zasoby jsou tenke a poptavka vysoka.Kdyz si projedete tabulky pro platinu treba na www.kitco.com, tak vam to da velice slusnej obrazek jak se veci maji.

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

já jsem při tomto poklesu po snížení FED taky v mínusu, nečekal jsem pokles a když už začal tak jsem nečekal tak velký, uspěchal jsme nákup 978 a použil příliš velký stop-loss,
četl jsem několik názorů, že asi je to jen korekce a otočku že očekávají kolem 850-840,
a pak taky, že šlo o realizace zisků na zlatě "sell in news" a že dost vyprodávala čína,
a že by mohlo klesat celý duben, ale kdo ví, papír (net) snese všechno,
tak uvidíme příští týden,
zlato sleduji tak půl roku a obchoduji druhý měsíc, první skončil se zelenou nulou, ale tento bude asi červený,
pokud klesneme pod 900 zvažuji short,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
citala som vasu diskusiu. Tiez mam zaujima zlato a rozmyslam nad kupou... inspiroval ma jeden znamy, ktory na tom celkom dobre zarobil a vyhlasil ze zlato mozno pojde az na 2000....koli recessii v USA ktora je v podstate este len na zaciatku...co si o tom myslite?

prekvapuje ma kolko tu mate informacii...napr. o tom ze Cina teraz dost predava zlato atd.,mozte mi dat neake uzitocne web stranky alebo diskusie kde by som ziskala viac informaci. Sice sledujem eknomicke diane a snazim sa mat stale cerstve info, no ako vidim nestaci to.

Dakujem,
Maria



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to maris:

Podivej se pár let zpět na takzvanou Internetovou horečku - každej říkal, Internetové firmy jsou budoucnost, Internetové firmy porostou každý rok o 100%, není důvod aby internetové firmy klesly.

Internetová firma je počítač připojený do sítě, Zlato je kov který má minimální využití.


........

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...