Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Efendy:

Kdo chce tak to najde i ztoho znetvorenyho odkazu. Ta stranka je celkem dobra, zadny nesmysly, a ikdyz na nejaky ambiciozni analyzi jinych moc nedam, tak tady je to docela zajimavy, pro mne teda treba co se tyce ropy.

S tim zlatem to bude jeste zajimavy, to bude jak s tou ropou loni. Z obav z inflace nakonec tema svyma nakupama a astronomickou cenou ji vyvolaji. Jeste,ze zlato neni tak klicovou komoditou pro prumysl, jinak jsme se mohli zase na neco "hezkyho" "tesit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rolex -
...K zlatu, trochu mám hrůzu z toho, když půjdu do long, že mi také zlato může spadnout třeba někam k 900 USD, i když je více pravděpodobné, že se bude držet spíše výše než níže. A cítím to také tak, že zase tady bude nějaké davové šílenství a zlato poletí zbytečně moc nahoru. Půjde někdo do long?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

efendy:

Dneska jsem k tomu zlatu zaslechl hovorit jisteho XY na televiznim kanale XYZ, a sice velmi vecne a trefne rekl, ze ten utok na zlato je castecne zpusoben prave obrovskou medializaci, takze se da v nejblizsi dobe spise ocekavat navrat nekde k 1010$-1000$, az ta euforie opadne. Samozrejme je to jenom teorie a staci, kdyz se dolar jeste vic zacne vyparovat a mame to na 1100$. Ale je na tom proste krasne videt to davovy bezhlavy silenstvi. Ja to rikam porad, regulace regulace regulace, nebo se z tech cen jednou vsichni po...em.

Shodou okolnosti jsem si dnes koupil velmi zajimavou knizku... jmenuje se "the 86 Biggest lies on wall street" od jisteho XY a v jedne casti vyvraci mytus o " nutnosti volneho trhu kapitalismu bez zasahu statni regulace a kontroly". nebudu to dal rozepisovat, je to delsi, ale naprosto souhlasim. Bez jasne vymezenych pravidel, zakonu a KONTROLY, to proste NEJDE. Tecka.

good night

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No však oni o té větší regulaci na trzích hovořili, ale nějak tomu vůbec nerozumím, jakým způsobem by to chtěli udělat. Asi bych si musel také něco přečíst.
Do zlata na zdolávání nepůjdu, možná bych šel, až by spadlo třeba na těch 1000 USD. Protože pak by z toho vyplývalo, že když by už jednou dosáhlo 1100 (nebo stačilo by dnešních 1062 USD), tak dosáhne zase. V dohledné době (do roka) podle mě inflace nehrozí, ale postupem času může příjít. I když nehrozí, je to jak si říkal, pokud se na trzích vyžene ropa na 150, tak... Ale myslím, že s ohledem na to, že stále poroste nezaměstnanost, lidi budou šetřit nadále, v podnikatelském prostředí budou firmy více krachovat, bude větší konkurence, že prostě za těchto okolností by inflace hrozit neměla. Až začne jít ekonomika skutečně nahoru, až začne klesat nezaměstnanost apod., tak může přijít ta inflace.. ..Ale asi mám špatný názor, protože zlato se tváří jako kdyby inflace byla za rohem. No a zlato stoupá také kvůli tomu, že dolar oslabuje. Ale momentálně je pro mě čitelnější ropa, tak spíš půjdu časem po pádu kolem 8-10 USD od tříměsíčního maxima tzn. až třeba za 65 USD podle současného maxima ceny 73 USD. Short nepůjdu, protože by mi mohl ujet spíše vlak, long, tam se pádu tolik nebojím, protože se domnívám, že cena bude dlouhodobě stále stoupat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak mě včera zaujalo v televizních novinách, to jednání o tom, že nebudou obchodovat v dolarech a vymýšlí jinou měnu nebo obchodování v jiných existujících měnách jako euro, japonský jen apod. Že dolar už nebude nikdy tak vůdčí, silný apod. a třeba i proto tak zoufale oslabil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 týdny později...

já stále čekám na korekci a hlavně až mi stoupne ropa na dobrou cenu a ono je zlato už na 1216, jednou jsem už vstoupil do longu, ale výdělek kvůli rychlému výstupu nepatrný (uskutečněno po krátkém pádu na 1130), ..už jsem dal příkaz na koupi znovu, doufám, že mi zlato výrazně nespadne v kombinaci s pádem s ropou.
Těžil jste někdo z nákupů zlata, z dlouhodenního neustálého vzestupu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...