Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

To tojer.

Já bych nikdy od firem tohoto typu investiční zlato nekupoval, protože je vlastně prodávají za nejvyšší ceny na trhu. Stačí se podívat například na rozdíl prodejní a nákupní ceny a musí nám být jasné, že se nejedná o seriozní nabídky. Podle mých zkušeností se nechá zlato v malých objemech na trhu nakoupit laciněji a prodat výhodněji, než v nabídce této firmy. Na našem trhu není problém v současné době zlato koupit v jakémkoli množství například ve formě mincí a za ceny srovnatelné s těmi světovými.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jogo - SL v podstatě za ty 3 roky co obchoduji se zlatem na SL nebyl potřeba, akorát jednou a to zkraje obchodování, kde jsem si vylámal zuby. V podstatě krátkodobé nebo denní obchodování jsem si ověřil, že neumím a ani mu nevěřím, běžný uživatel nemá možnost včas zachytit vzestupy a pády, k informacím se dostane později, zaplatí se zbytečně víckrát poplatek za každý obchod a tím pádem je menší šance na úspěch.
Kdybych používal SL, tak bych dnes nebyl v plusu. SL v podstatě můžeš vyhodnotit zpětně, kde bych ho měl použít, ale v reálu to nejde.
Stejně jako kdybych věděl před 2,5 roky, že graf bude vypadat takto, tak jsem dneska v balíku, vyplývá z toho, že se měl zlato držet opravdu neustále. Pro mě proběhla jen 1 ohrožující korekce.
www.kurzy.cz/komodity/nr_index.asp?A=5&idk=87&od=29.9.2003&curr=USD

Při SL mi zlato než jsem ho znova koupil, uteklo nahoru, takže jsem vyhodnotil, že mnohem ziskovější je to bez SL.

Takže moje filosofie byla jednoduchá: zlato dlouhodobě poroste



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Efendy: Dam ti jeden priklad z polovice maja roku 2008, ked sa vsade pisalo, ze ropa je za bodom zlomu a uz bude len rast.

Jeden chlapik tam obchodoval ropu za slusne peniaze a myslel si, ze uz bude len rast. Tu je jeho prispevok na nemenovanom fore, kde daval realtime svoje obchody:

116,93 byl signal na nakup,dokud to neprojde 127,85,tak muzes smele nakupovat,k tomuto bodu to s velkou pravdepodobnosti dojde,jenom je otazka kdy a take se to muze 5x vratit na 116,93 nebo i niz,proto ti musi ucet hodne vydrzet,tedy nakupovat tak,aby jsi vydrzel treba pohyb proti tobe napr do hodnoty 75 usd/barel,tam se to uz pravdepodobne nikdy nepodiva.Pri nakupu 1 lotu za 123 usd musis mit ucet 1,5 mil,aby jsi vydrzel protipohyb na tech 75,jestli by se to nahodou dostalo niz,prichazis o tech 1,5 mega.

Těch 1,5 mega bych přežil,ale hodně by mně to mrzelo,v každém případě nemluvím o tom kolik mám na účtu a kolik tam mohu dodat během pár dnů a pochybuji,že se ještě někdy tak nízko podíváme,to by musel být učiněn objev čisté a beznákladné energie,něco jako perpetum mobile a to by mně bylo asi jedno,skoro všechno by bylo zadarmo.Jinak páky,ticky a ostatní věci okolo brokera neřeším,podstatné je jestli jsem schopný vydělat,a jestli to bude nad 1 procento za měsíc,jsem spokojen,v bance to nedostanu,soustředím se na obchody a ne bekot,že mně broker někde obírá.

Dostal odpoved od skuseneho tradera:

Uplne k tomu postaci iba to aby dollar zacal posilnovat, co nevravim, ze sa deje, ale, ze to postaci na to aby ropa klesla slusne dole. Vobec nemusime objavovat ziadnu lacnu energiu alebo perpetum mobile. Treba mat trosku komplexnejsi pohlad na to co vsetko hybe cenou.

Ten skuseny trader mal nakoniec pravdu a chlapik na rope pohorel, ak si dobre pametam.
Preto pozor, aby aj teba nedobehol posilujuci dolar...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, jsem tu nový, a koukám, že je tu poslední dobou celkem mrtvo, což je škoda, tak přidám nějaký podnět... Už celkem dlouho se zajímám o ekonomiku, politiku a světový dění, od čehož jsem se dostal k barevným kovům, jejichž vývoj již kolem půl roku pravidelně každý den sleduji. Musím říct, že mě dost zaujaly, vzhledem k mýmu postoji ohledně budoucnosti západního světa.

Ten spočívá v tom, že jestli se nestane zázrak, čeká nás velká inflace, možná i hyperinflace, vzhledem k tomu, že FED neustále zvyšuje objem dolaru v oběhu a dluh USA rapidním tempem roste. K tomu připočtěme stále nižší konkurenceschopnost USA oproti číně. USA si podkopává nohy tím, že výrobu přesouvá do číny, čímž roste nezaměstnanost a chudoba v USA. To své bohatství postavilo na tom, že zaplavilo svět svými skvělými výrobky, které se prodávaly po celém světě. Američani měli tím pádem práci a bohatství rostlo. Jenže ty časy už jsou pryč, a výroba je v číně. Američani ztrácejí schopnost prodávat. Dluh jen poroste a inflace je jediný nástroj americké vlády, jak ho alespoň trochu, naoko a na čas omezit.

V Evropě je to podobné s tím rozdílem, že rozpadající se, přesocializovaná EU, stále více podobná SSSR, vyplácí ohromné částky krachujícím státům, které jen oddalují jejich bankrot, čímž v podstatě politikům dalších zadlužených států dává podnět k přemýšlení typu "Měli bychom utrácet co nejvíc, aby se na nás ještě nějaký ten záchranný balíček dostal, než budeme muset jen platit účty po ostatních" - kam toto všechno povede je jasný a ukazují to i portugalské dluhopisy, které mají nyní úrok 9,5%, řecko dokonce 16%!

A ačkoliv jsem tu četl o tom, že EUR/USD koreluje do jisté míry s cenou zlata, myslím si, že to (a hlavně do budoucna) vůbec neznamená, že čím silnější euro v tomto páru, tím tím dražší zlato.
Doteď to tak trochu fungovalo, ale myslím, že to bylo jen tím, že USA jsou v expanzi měnových rezerv dále, než EU. Myslím, že ve skutečnosti zlato poroste i v případě oslabení eura, pokud s ním bude oslabovat i dolar, což je dost pravděpodobný, vzhledem k situaci - Euro bude s každým záchranným balíčkem oslabovat.

A proto nyní chci použít zlato a stříbro k uložení hodnoty, avšak výhodnější než kupovat ho fyzicky, mi přijde, že by bylo lepší nakoupit ho v nějaké korekci s nějakou malou pákou, která mě neohrozí ani při poklesu třeba o 30 procent (tzn páka cca 1:3), ale zato mi vynese více vzhledem k dlouhodobě stoupajícím cenám, než kdybych ho koupil fyzicky, kde jsou navíc velký marže obchodníků.

Narazil jsem však na problém, mám účet u FIA a zjistil jsem, že mini kontrakt stříbra je 1000 uncí při marginu 3600 USD a při jednom ticku 0,001 to jde o 1 USD, což je páka 1:1000. Rozumím tomu dobře, že s částkou např 5 000 USD nemohu obchodovat pozičně stříbro ani zlato s pákou 1:3, ale je na to potřeba částka jedné třetiny hodnoty MINI kontraktu, což je např u stříbra nyní při ceně 33 USD/unce nějakých 11 000 USD?

S pozdravem Tomáš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, zatím pouze dělám testování intradenního obchodování (kukuřice a ropa), v budoucnu bych se mu chtěl více věnovat, ale mám zájem investovat i pozičně do zlata. Chci zariskovat na jeho růst. Mám peníze, které mi leží skoro bez výdělku. Jak jsem se dočetl, jsou velké marginy. Nemá někdo zkušenost u koho nejlépe pozici otevřít a držet ji třeba půl roku, případně i déle? Ptám se kvůli tomu, abych nezaplatil moc na poplatkách a taky zda je rozumné mít otevřenou pozici za 100.000kč a mít dalších 300.000 na případné pohyby proti směru. (mít to v tomto poměru a taky zda taková investice stačí) Případně zda mít tuto pozici v USA než v EU a netratit tak na případném poklesu dolaru.
Děkuji za názory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Jogo - tak ten tvůj kamarád co koupil zlato za 1360 a prodal odhaduji tak za těch 1460, tak dobrý obchod, i z dnešního pohledu. Ale co kdyby zlato nakoupil o měsíc dříve za 1420, zlato pak šlo na cca 1310, kde by měl nastavenou stopku? Kdyby ji měl nastavenou např. na 1320 a dnes máme zlato zase úplně někde jinde, tak by na tom prodělal. Bez stopky je to hop nebo trop, ale se stopkou např. na zlatě při vzestupu někde od 800 za poslední 2 roky by na dnešních 1538, by natom nemusel vydělat vůbec nic, protože to prostě lítá sem tam, ale dlouhodobě to jde nahoru.

Já jsem nato vždy koukal z celkového ekonomického pohledu jak psal uživatel Why, ten to má shrnuto dobře.

Jinak je pravda, že se může stát cokoliv, vždyť na světě je tolik chytrých hlav, třeba přijdou s nějakým chytrým řešením a zlato nám začne padat a padat jako tenkrát ropa a to pak můžou být taky zajímavé obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Efendy - úplně stačí, když by se zlatem provedli nucenou korekci tak jako to udělali na stříbru - zvedli marginy a ve stejném poměru o jakou je zvedli, spadla i cena , neboť obchodníci neměli tolik peněz na držení pozic a museli odprodávat. BTW po korekci jsem dokoupil nějaké stříbro, ale neberu to příliš jako spekulaci, spíše jako uchování hodnoty s vysokou pravděpodobností dalšího růstu (ale ani pokles ceny by mě příliš nevykolejil). Mimochodem víte, že dlouhodobý poměr ceny zlata k stříbru byl 1:12? Zlata je na světě jenom tolik, že to udělá krychli o hraně 18m? A peněz se tiskne stále více a více?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na zlatě už jsem zažil zvedání marginu, ale už si nevybavuji jaká byla potom korekce, v každým případě to nebylo jako u stříbra, kde cena letěla dolů neskutečně. Cena zlata je stálejší. Já už jsem o tom četl, že zlata je vlastně fyzicky tak málo, když si představím, co jsem kdy viděl zlatého např. Např. když slyším, že zlato se uchovává v trezorech a že už pro něj ústav nemá místo a tak musel koupit nové prostory. Skoro každý by měl kupovat zlato a přitom je ho tak málo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak já po dlouhé době zlato už pár dní nevlastním, prodal (1529) jsem kontrakt a nastavil nový pokyn na novějším kontraktu (červencovém) na 1528,50, ale zlato povyskočilo, tak si zase jednou vyzkoušíme to o čem tady mluvíme, v minulosti, když jsem čekal na korekci, tak mi většinou zlato uteklo a už se nikdy nevrátilo zpět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...