Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To paja1:
Na základní škole jsme měly předmět zvaný chemie, tam nám říkaly že s pomocí chemie se dávyrobit ledasco (z jedné látky/látek jinou látku). V televizi jsem dokonce v nějakém naučném pořadu viděl že dokonce i zlato.
Každý prvek v periodické soustavě je tvořen různým počtem atomů, tak prostě nějak jenom přidávat atomy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra:
Já o chemii moc nevím, moje vzdělání je jiného zaměření, ale tolik vím, že chemické reakce probíhají (z pohledu jaderné fyziky) jen na úrovni valenčních elektronů a že tedy podstata atomů (atomové jádro) se těmito reakcemi nemění.
Zkuste si vyhledat libovolnou chemickou rovnici, zjistíte, že počet a druh atomů prvků na levé straně se přesně rovná tomu, co je na pravé straně rovnice. Prostě když zlato ve vstupní sloučenině není, žádnou chemickou reakcí ho z ní nevykutáte.

Každý prvek v periodické soustavě je tvořen různým počtem nukleonů, jejich případné přidávání nebo ubírání spadá spíš do ranku jaderné fyziky. Nebo ten výše zmíněný Kámen mudrců je taky dobrá volba.

Já vidím budoucnost těžby (nejen zlata) v použití nějakých supermembrán, pomocí kterých se budou prvky filtrovat z mořské vody. Ale nejsem odborník, nejspíš to bude všechno jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je ale zajímavé, že pohádka o výrobě zlata chemickou cestou žila celé 2 tisíciletí a mnozí z těch, co se o tuto transmutaci pokoušeli, skončili na popravišti, např. 1738 Josef Süs Openheimer, známý hrdina jednoho Feuchtwangerova románu .... takže Krakra ... velký pozor .... pouštíš se na tenký led :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uz som si myslel, ze intraday traderi su ochotni uverit vsetkemu, co tu kto napise ohladom moznosti zhodnotenia tradingoveho uctu. Vidim, ze transmutacia prvkov je konecne za hranicou ich dovery. Fyzikalne zakony su v konecnom dosledku statisticke zakony(princip neurcitosti), takze len tak dalej... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozeram, ze vcera vecer som tu napisal prispevok mimo mojho "diskusneho" planu. Nakolko uz neide zmazat, berte ho podobne ako obchod mimo obchodny plan v tradingu. ;)

to Efendy:
Kamarat pouziva SL o velkosti maximalne 1 bodu na zlate. Teraz nema otvorenu poziciu a caka na korekciu. Cas ukaze, ake zhodnotenie dosiahne touto metodou.
Nakolko sa zda, ze indexy uz koncia s rastom aj na zaklade fundamentov, uvazujem, ze podobne ako on nakupim zlato, nakolko svet sa zadlzuje veselo dalej...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...