Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Georgie:
popsal jsi to moc dobře, díky za příspěvěk! Plně se s tím/tebou ztotožňuji.

dnes jsme na zlatě o dalších 5procent níže, velké fondy prý přelívají aktiva právě ze zlata a dluhopisů (které ještě doteď nakupovaly) především do akcií (SP500). Nevím sice kde berou to přesvědčení v růst akcií, ale zřejmě mají víc informací co se kde děje a připravuje :) Nebo taky jednoduše mají pořádný balík peněz na spekulování a je třeba posunout s cenou svým vysněným směrem zase na jiném instrumentu :D Jooo takový už je prostě trading!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyby jsi si precetl kontext a tu zavorku, tak by jsi to pochopil ...

-----,, Diamanty jsou take jen leskle kaminky, ktere jsou uplne na nic. Maji nulovou hodnotu, ale zavratnou cenu. Dokonce kdyz je hodis do ohne tak zhori, protoze nejsou nic jineho nez uhlik.
A proc maji tak vysokou cenu? Protoze jsou vzacne a to je dalsi ekonomicky zakon. Zakon vzacnosti. Cim je neceho mene, tim vyssi cena dane veci je. Ted se nebavim o uzitecnosti dane veci, (diamanty jsou uzitecne jako uchovatele hodnoty.)''------

Najis se diamantu? Napijes se jich? Zatopis s nimi? - (buhuzel tohle zrovna jde :))
Maji jen jednu funkci a to je uchovavat hodnotu. Lide jim veri jako uchovatelum hodnoty, kdyby to tak nebylo byly by bezcenne. Nebo snad ne? Co jineho dela diamant, nez ze uchovava hodnotu? Jo, ted me jeste napadlo, ze slouzi jako sperky, ale myslim si, ze by to nebylo tak popularni, kdyby nemely takovou cenu.

Dalsim problemem je jejich hodnoceni. Zalezi na cistote, rezu a velikosti - na te kupodivu az v posledni rade.
Ten kdo chce diamant prodat vidi vzdy cistejsi odstin nez ten, ktery jej chce koupit ...

Prosim, precti si ten prispevek jeste jednou. Jestli z nej vyznelo to, ze brilianty (drahokam - surovy kamen, briliant - brouseny diamant) povazuji za spatne uchovatele hodnoty, tak to tak vyznit nemelo.
Osobne se od nich drzim stranou, protoze je problem je spravne ohodnotit a urcit cenu, nehlede na to, ze pod 2,5 mil. to pry nestoji za to. Kus od kusu se to lisi a je to pry nesmirne narocne. Zlato je 999,9 a je to standartni cistota kovu. U briliantu nic jako standartni neni. Jsou nejake tabulky na tvary a barvy, ale to uz vic neznam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Počítače a programy které nezvládají rok 2000 a vejš mohou s klídkem přejít na rok 1920 a vejš a bude tam správně i přestupný rok, jen dny v týdnu budou jinde a může se stím dělat dalších cca 50 let než se datum dostane k datumu kde mám již předchozí data z normálního datumu. (Např. rok 2001 jako rok 1921 nebo-li 21 atd. a i na výpisech je následujících 10 let ňoumáních).

Nechat schořet diamant uměj jenom kouzelníci. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ty pocitace jsem jen bagatelizoval. Ale na prechodu do noveho milenia vazne panovaly obavy z nefunkcnosti.

www.blisty.cz/files/isarc/9812/19981214i.html

A tady o tom diamantu:
Termodynamická stabilita: Při běžném atmosférickém tlaku jsou diamanty méně stabilní než grafit, takže jejich rozklad na grafit je termodynamicky výhodný (δ H = -2 kJ / mol). Díky velké energetické bariéře jsou diamanty metastabilní, tedy za normálních okolností by jejich rozklad na grafit trval velmi dlouhou dobu (možná déle než věk vesmíru). Diamanty hoří při teplotách nad 800 ° C při dostatečném přístupu kyslíku. Hoření diamantů bylo prokázáno koncem 18. století, ale zmínky se datují již od dob starého Říma.
Staci si to najit ...

A jen tak mimochodem, grafit (tuhy do tuzek), uhli i diamanty jsou ze stejneho prvku - uhliku. Hori uhli? Hori i diamant ... (tu) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Problém Y2K byla bublina nafouknutá novináři, žádný vážný problém nehrozil. Čas se v počítačích neřeší na 2 místa čili rok 1900 (00) a 2000 (00) se zaměnit nemohl.
1.1.2000 se u dobře napsaných programů nestalo vůbec nic, teda krom toho, že spousta lidí přišla zbytečně o peníze, které zaplatili za programy testující jestli je jejich systém připraven na "problém" Y2K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirko - zisk, výnos ze zlata je osvobozen od daně z příjmu, takže žádné obavy nemám, navíc nejsem firma či podnikatel.

Jinak souhlas s Georgie, ale uvidíme, třeba se krakrovo proroctví vyjde, já moc technickým analýzám nevěřím, já zas učiním jiné proroctví, do konce roku zlato dosáhne hranice 1950, tzn. žádný dvojitý vrchol existovat nebude.
Ale člověk nikdy neví, stačí když pár významných investorů v USA řekne, že je zlato předražené a může přijít opravdu sešup. Občas se trhy chovají zvláštně, včera euro významně posilovalo, dnes oslabuje vůči dolaru o 1,40%. Zlato včera o 3% spadlo, dnes zas o 3% stoupá. Stejně tak včera akciové trhy hrozně rostly a dnes je zas vše v USA jinak. Tak jsem zvědavý zítra po otevření asijských trhů, poslední dobou mi přijde, že Asie určuje směr zlata a díky ní spíš zlato rostlo, ale nakonec i díky ní klesalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ano, zadny majetek se tak snadno neprenasi jako leskly kaminek v kapse a pri tom muze predstavovat neco, za co si dokazes s prehledem muzes koupit par nemovitosti.
Tomu rikam koncentrovana sila ...

Jedinou nevyhodou je, jak uz jsem psal, ze se s nimi spatne obchoduje - prave diky unikatnosti kazdeho kamene. Nejvyznamnejsi evropske burzy s diamanty jsou v Antverpach v Belgii. Tam chodi chlapi s Jarmulkami a v papirovych obalkach si kupuji/prodavaji kameny. Bez smluv, jen podanim ruky, bez dani :)
Jakmile jednou nekdo nekoho podvede, uz se nemuze vratit zpet a je z teto exklusivni spolecnosti navzdy vyloucen.

To ne, ze bych tam nekdy patril, ale byl jsem v Antverpach v muzeu briliantu a tam to vykladal pruvodce ... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirka - řídil jsem se asi tímto:
neplatíte DPH ani daň z příjmů

Vstup České republiky do Evropské unie přinesl zásadní změny v celní
a daňové politice týkající se fyzického zlata. Investiční zlato je jak v České republice, na Slovensku, tak i v celé Evropské unii osvobozeno od placení daně z přidané hodnoty (DPH).

Pokud investiční zlato nakupujete jako občan, tak při jeho zpětném odprodeji neplatíte ani daň z příjmů.

Ale já mám futures a to budou asi jako cenné papíry.

Jsem sice zvyklý na to fio, ale tohle je pro mě důvod....nevíte jestli se nechají někde futures obchodovat déle než 6 měsíců? Tady to lze tak max. 4 měsíce.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Futures je smlouva o budoucí ceně, nikoli cenný papír a ohledně rad o danění musíš na nějaký specializovaný server o daních, nebo nejlépe na daňového poradce který tomu rozumí a který je pro případ že udělá blbě daňové přiznání pojištěný a případný požadavek výběrčího daní pokreje s neradostí sám. Tady je to jen o technice obchodování. Snad by se dalo mluvit o ETF viz
www.financnik.cz/komodity/financnik/trhy-podrobneji-etfs.html
(tu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...