Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

Jogo - tak jestli čeká na korekci, tak dnes se zlato dostává na pozice za které tenkrát asi tak prodával, 1550 teď. Ale jinak musím říct, že tenhle způsob obchodu, pokles jen o 1 bod a prodej se mi zdá velice dobrý. V podstatě ztráty minimalizuje na minimum i kdyby šlo zlato stále dolů, nemůže prostě prodělat kalhoty a když jde nahoru, tak vydělá, akorát asi často neprodá v ten nejlepší okamžik, ale to ani nikdy na světě neumí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Takže dnes 1668 USD a učinil jsem velký rozhodnutí. Všechny investované peníze za 3 roky jsem si vrátil zpět na účet a už jsem se zařekl, že je nikdy do tohoto investovat nebudu....dělám to i s ohledem na to, že jsem vždy podlehnul a nakoupil více kontraktů. Na účtě si nechávám jen zisk a držím nadále jeden plný kontrakt zlata. Ještě si chci převést nějaký obvyklý úrok, ale zatím si ho raději nechám jako rezervu kvůli korekci. Pokud o vydělané peníze na zlatě příjdu, nebude mě to už bolet.
Očekávám však, že se dál bude prohlubovat krize, budou se zvyšovat úroky z úvěru na financování deficitních rozpočtů nejen mnohých evropských států, o kterých dnes slýcháme, ale i USA, ale to jim nejdřív musí agentury snížit ratingové hodnocení. Takže třeba si jednou bude USA půjčovat peníze za stejnou výši sazby jako dnes Řecko. Státy budou muset šetřit, takže se bude zvyšovat nezaměstnanost, prostě stále to vypadá, že je větší šance, že zlato následující půl rok výrazně neklesne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

efendy, jediného čeho bych se obával tak technické korekce uměle vynucené zvýšením marginů. (stejně jako to provedli před prázdninama se stříbrem když už to vypadalo že prostřelí 50USD/uz). centrální banky zlaté zásoby většinou vyprodaly, takže dalším prodejem už cenu neudrží, tak zbývá jedině kulišárna. jinak veškeré fundamenty (i ty veřejnosti nepříliš známé) hovoří pro UP.
Ještě mě napadlo, že by je tohle mohlo napadnout u psychologické hranice 2000USD/uz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja jedu indexy a ropu, zlato a stříbro jsem nakoupil fyzicky loni a stříbro jsem ještě dokoupil po té korekci. do futek na drahe kovy jsem se nepouštěl, ale uvažuju o tom, jestli proběhne technická korekce. osobně jsem přesvědčen že zlato se nezastaví ani na 2000. a pokud nervozita investorů bude pokračovat (což neschopnost politiků ještě umocňuje), myslím že může cena drahých kovů brzy (v řádech pár let) vystřelit do astronomických výšin - což by zreálnilo jejich cenu vzhledem k inflaci (ekvivalentem ceny zlata z 80. let je dnes asi 2.500,-USD) a k množství vytištěných peněz (což může klidně být i 10.000,-Usd).
např. francouzské livres tištěné v r.1789 zničili inflací za cca 5let (občané pak utekli do zlata a stříbra) a jelikož kvantitavní uvolňování začalo 2008, můžeme se brzy dočkat zajímavého vývoje, ten může nabýt rozměrů dokonalé bouře, pokud se dolary začnou překotně vracet do US (zatím se jim je daří rozptylovat do celého světa, což tlumí inflaci).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě právě zaráží, že tady docela málo lidí přispívá, neobchoduje se zlatem, takže si říkám, no asi to tak jasný není, ono možná právě dobře, už bych zase šel do 2 kontraktů a pak bych se při pádu divil. Jinak jsem si převedl už i 3% úroků za ty roky. Takže teď už obchoduji jenom se získanými penězi, po těch letech útrap, konečně trochu vysvobození a dosáhl jsem svého cíle.
Tomu co píšeš také věřím, tzn. i těm 2000 a proto zůstávám nadále věrný zlatu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak přes noc zlato vystřelilo z 1720 na 1774, teď 1558 to je pak příjemný vstávání. Mám stále nutkání koupit více kontraktů, ale mám za sebou zkušenost, že při vypuknutí krize zlato začalo lítat také sem tam, bylo na 1000 a odtud se odrazilo někam k 700 a pak už teda v podstatě jenom nahoru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sempiterna - u společnosti Fio - byli vyhlášeni jako broker roku 2010, margin u minikontraktu zlata 3267 USD, u plného kontraktu 9801, jinak poplatek za 1 obchod 9,95 USD a plus 0,97 USD u plného kontraktu gold další poplatek. Pokud bys uskutečňoval větší množství obchodů je tam poplatek za 1 obchod 3,95 USD (místo 9,95).
Takže s ohledem na můj způsob obchodování se jim moc nevyplatím, na poplatkách se vejdu za rok do 1000 Kč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

takže malá změna, marže se v těchto dnech zvedala a činí 3992,27 USD ....pokles jako u stříbra se nekonal, naopak zlato během necelého měsíce stouplo o více jak 200, protrhlo metu 1800 (z 1600). Když jsem psal o tom, že dosáhlo 1600, tak mě sice napadlo, že dosáhne této nové hranice, ale nemyslel jsem si, že tak rychle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Tak mám za sebou nejmíň úspěšný období, po výběru investovaných peněz + úroků jsem si nechal na účtě zbytek zisku, při růstu zlata jsem nakonec neodolal a už se mi to stalo ne jednou, koupil jsem ještě více kontraktů a došlo ke korekci z 1900 na 1705, ztratil jsem asi 700 tis. Kč, takže teď už zase držím to co jsem držel po většinu času 1 plný kontrakt, resp. 3 malé držím (a to jsem chvilku držel jen 2 malé, páč navíc nebylo). Teď je hodnota zlata 1900, 390 tis. Kč na účtě, míra krytí nic moc-150% (a měl bych mít jak jsem zjistil aspoň 40-45%), povinnou marži opět zvedli a to na 5082 USD jednoho minikontraktu.
Ale nějaký velký stres ze ztracených peněz nemám, přece jen když člověk přijde o vydělané peníze je lepší než když přijde o vložené-investované money. Akorát jsem s tím chtěl trochu hnout, přišlo mi, že ten zisk mohl růst rychleji a šel jsem do toho v době, poté co zlato vypadalo, že odolalo zvýšeným maržím (stříbro začalo padat hned).


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...