Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zlato???


Nouro

Doporučené příspěvky

Tak už nemusím řešit ETF. Tak měl krakra pravdu, že přijde sešup, dnes 1535 USD, nemyslím ale, že to bylo kvůli dvojitému vrcholu, sešup nastal prakticky u všeho. Já jsem dnešním dnem s obchodováním skončil, nic jsem neprodělal a to je pro mě nejdůležitější za těch x let. .....Kdybych uvažoval teď, do čeho jít, tak bych šel asi do stříbra za 20 USD a počkal zase na nějaký růst.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Krakra to dobře odhadl, je vidět, že má DT formaci nakoukanou více než já. Čekal jsem korekci, ale ne tak hlubokou ....

Efendy, souhlas, stříbro bych rád viděl za 18.5, to by bylo super na nákup. No, vlastně by nebylo od věci využít korelace stříbra a zlata a Dolar indexu k přesnějšímu načasování.

Jen by mě zajímalo, jestli se ještě dočkáme re-testu 1800 nebo ne. Tam by to byl skvělý short ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marty - cena 560 : ) ...já vlastně zažil nějakou cenu nad 700, to bylo před více jak 3 lety. ....Tak nakonec změna plánu, nikdy neříkej nikdy, asi jsem nepoučitelnej, zvažoval jsem zda stříbro či zlato, nakonec jdu zase do zlata, long za 1648,60 a cíl tak jak jsem říkal, zlato do konce roku dosáhne 1950....vlastně nebýt korekce, všechny dlouhodobé předpoklady mi zatím vycházely. Zda se mi, že už se situace trochu stabilizovala a zlato se bude vracet zpátky nahoru, nejspíš ale tentokráte z důvodu velké korekce, s potížema.
Jinak zlato údajně kleslo z důvodu, že lidé investující do akcií pokrývali ztráty z nich prodejem zlata. Prostě nevidím důvod proč by mělo zlato klesat teď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já bych o jednom důvodu věděl, jelikož je zlato trochu i sezonní záležitost. Na stránkách geckotrade je pár videí o jejich software a pluginech a v jednom z nich je neuvěřitelné 45min. video právě o zlatu a mám takový dojem že zlato každý říjen po několik let pravidelně šlo dolů. je to logické před vánocemi:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

riki - nesouhlasím, kouknul jsem..po dobu co obchoduji tak, zlato začalo klesat od 5.9.2011, klesalo celý září někde z 1920 na 1560, teď v říjnu zatím dolů nejde, cena stagnuje, dnes 10. října stouplo na 1679.
V roce 2009 září cena stoupala někde z 950 USD, v říjnu 2009 dokonce prorazila hranici 1020-1030, kde byla předtím 2x silná rezistance, která zlato vracela dolů, až v říjnu 2009 a bylo to vlastně trochu historické datum, podařilo se natrvalo překonat hranici 1000 USD... na konci října stálo zlato 1050.
září 2010 počátek - 1255 na konci září 2010 - 1310 USD
na konci října stálo zlato už 1358 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Tak mi volali, že už nedovolí uzavírat nové pozice a doporučují uzavírat pozice na komoditách kvůli finančním problémům obchodníka, přes kterého obchodují (anglického, název si nepamatuji). Že ta pravděpodobnost ohrožení je malá a teprve se to ukáže, já na nic nečekám, peníze jsem vybral a mám je na účtě. z longu 1648,60 na 1721 USD a vyčkáme co bude dál, doufám, že mi zlato neuteče nahoru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jsou oni. Našel jsem si, že už působí na trhu někdy od 18. století a nevíš z jakého důvodu Radime končí a jaký to bude mít vliv na trh?
radim2 Napsal:
-------------------------------------------------------
> FIO obchoduje přes MF Global které končí...
>
> --------------------------------------------------
> ----
> Je třeba vidět souvislosti tam, kde je jiní
> nevidí.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to mě ani nenapadlo, že to může takhle dopadnout, oni nemůžou žít z poplatků za to že nakoupí komoditu, oni ty moje peníze musí použít na nákup řeckých, italských, španělských, irských apod. dluhopisů, na co pak jsou ti regulátoři? Ale jinak jak jsem četl o ty společnosti na stránkách Colosea, která přes ně taky obchoduje, tak podle toho co tam mají napsané, tak je to pojištěné a ty peníze přelívat nejdou.
No půjdu možná do toho etf, raději jsem si zjistil i tam obchodníka je to nějaká společnost Pershing, ale moc jsem se o ní nedozvěděl. Nechá se přes to Fio/Pershing obchodovat asi 3 zlaté ETF a pak 2 s fin. pákou, jeden na long, druhý na short.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...