Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

hi, chtěl bych se na upřesnění zeptat ohledně slipage, jestli jsem to dobře pochopil teda. Je to skluz který se udělá od té doby co zadám příkaz a než je vyplněn. Tím pádem by mě zajímalo jak to trochu zakomponovat do OS a do výsledků. obchoduju na YM 15:30-18:00. podle papertradinku ten skluz by měl být 1-2 ticky což je na YM 5-10$ a když budu mít např. průměr na obchod 50$ tak odečtu těch 10$ od průměru ? tim padem bych měl 40 dolků na obchod ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

hooky:
slip není ovlivněn časem, ale především způsobem zadani prikazu do trhu, obecně očekávej slip, pokud vstupuješ příkazem typu MARKET. a je to jak píšeš, pak je potřeba zakomponovat tuto skutečnost do tvého backtestu, např. jak píšeš 2 ticky si odečteš od průměru jako paušální částku. Ale v případě, že budeš vstupovat do trhu prikazem LIMIT, zadny slip není. To stejné s výstupy... Vzdy zalezi na tom, jak mas postaveny plan a jakym prikazem vstupujes do trhu. V pripade, ze vstupujes ovsem LIMITem, musis obcas pocitat s tim, ze se na tvuj prikaz nedostane rada, nebudes proste exekuovany a muze ti utect obchod. Obecně je asi dobre brat v potazu slip kolem tech 2 ticku (v pripade MARKET).
H

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
o investování na burze čtu jen pár dní a včera jsem si cvičmo zkoušel obchodovat přes XTB-Trader demo (vklad 20tis Kč).
Měl bych asi milion dotazů, na který postupem času patrně najdu odpovědi, ale ať hledam jak hledam, potřebaoval bych radu.
Jakou komoditu z nabízených vybrat. (Nevim jestli je to tim demo účtem, ale moc jich tam neni). Zkoušel jsem suggar, coffee, soybean a to pro intradení obchodování. Nejsou tam žádné mini komodity, takže při obchodu 0,05lotu cukru jsem dal zálohu 7800Kč, takže z těch 20tis pak už zbývá na jeden další obchod při podobné marži.

Je lepší začít s intradením, nebo pozičním? Přijde mi, že při tak malém objemu peněz, kterým pak budu disponovat v reálu (20tisKč, dojde-li k tomu) je lepší intradení, protože budu vlastně řešit velmi malé pohyby cen komodit.

Rád bych na tom demu jel přesně tak, jak bych pak jel v reálu, pokud se do toho opravdu pustim.

Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pumlitch,

přečtěte si nejdříve nějaké knihy o tradingu, např.: Tomáš Nesnídal, Petr Podhajský:
Jak se stát intradenním finančníkem, Petr Podhajský, Tomáš Nesnídal:
Kompletní průvodce úspěšného finančníka.

Knihy vám dají základy a přehled o obchodování. Po přečtení si jistě odpovíte sám.

Ať se daří.

Levatio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pumlitch:
Ahoj, s 20 000 korun = 1000 dolarů, můžeš jít obchodovat leda miniloty na forexu a to ještě na nějakém hodně nízkém timeframe, což je pro začátečníka spíše nevhodné. Případně můžeš obchodovat mikroloty na již nějakém rozumném časovém rámci.
Každopádně mnohem rozumnější bude věnovat nějaký čas studiu základů + šetření peněz na otevření účtu. 100 000 Kč($5000) už je rozumná suma pro začátek obchodování.
Přečti si komoditní manuál na finančníkovi.
Pak si projdi veškeré informace ve wiki (www.financnik.cz/wiki/), dále knížky, které zmiňuje Levatio + ještě doporučím knihu: Kompletní průvodce psychologie obchodování. Dále doporučuji pročíst veškeré články tady na finančníkovi.

Abys byl dlouhodobě úspěšný, musíš si sestavit vlastní obchodní plán, musíš si vypěstovat nový myšlenkový přístup (psychologie obchodování) a pak to musíš nějaký čas trénovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Manuál samozřejmě čtu, je to psaný srozumitelně. Docela dobrý.
Osobně bych dal přednost tomu, pokoušet se aplikovat nabyté "znalosti" hned do obchodu (DEMO) a zkoušet si jak to vypadá. Když si o něčem přečtu tak to nepochopim tak, jako když si na to můžu hnedka šáhnout. Proto jsem chtěl nějakou komoditu, která bude dobrá jako trenažér.

Zcela určitě nebudu moc dát do burzy víc než 20tis. Nemůžu urvat jen tak z rodinýho rozpočtu 100tis a tvrdit, že je zhodnotim. Ale je možný, že za půl roku změnim názor.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pumlitch

kym dokladne neprecitas aspon polovicu tohto webu, obe knihy od autorov tohto webu, kym neurobis stovky backtestov, kym nedokazes aspon par mesiacov na demu, ze naozaj dokazes zarabat opakovane, tak sa drz od ostreho uctu tak daleko ako len mozes :-)

ked neabsolvujes to co som pisal a co ti radia aj ostatni, tak urcite prerobis a budes lutovat!!!!!!!
a hlavne si porovnaj podmienky za akych sa da obchodovat aj niekde inde, lebo su aj ine spolocnosti na trhu a obchodovanie cez ne je ovela vyhodnejsie, vsetko ale najdes na tejto stranke...

zelam vela sil, trpezlivosti a discipliny :)

v.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Adob79:
disciplínu a trpělivost mam, u těch sil se ještě uvidí :-)
Rozhodně nejsem zdaleka rozhodutý jít obchodovat naostro, když vim, že o tom vim prd. Třeba to ani ve finále nebudu riskovat, protože zjistim, že tomu nerozumim a rozházet těžce vydělaný dukáty se mi opravdu nechce.

zatim bych to viděl řádově na několik měsíců papertradingu a k tomu taky směřovala moje první otázka.

Sám jsem zvědav, co z toho (ze mě) bude.

Díky za připomínky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pumlitch,
být tebou, nejdřív bych si ujasnil základy, jak to vubec funguje, jaká bude tvoje role, co chceš obchodovat .. forex, futures ? ... podle zdrojů, co do toho můžeš dát, ne třebat teď, ale za rok, dva, co se ti líbí, na co bude čas, co od toho čekáš ...
na papertrading (ve smyslu demo) máš čas, nejdřív si najdi systém, třeba pro začátek převezmi cizí, tady na fóru je dost inspirace a s ním si projeď backtest a uvidíš, jak si na tom, ted by to byla ztráta času

Link to comment
Sdílet pomocí služby

adob79, kdo by chtel precist polovinu tohohle webu a delat stovky backtestu, pak nebude mit cas aby se dostal k tomu nejdulezitejsimu - obchodovani.
Mezi obchodniky existuje jedno porekadlo, a sice ze 95% ucastniku ztraci. Samozrejme je to cislo vycucane z prstu, ale mezi radky je poselstvi - delejte to co vetsina ostatnich a dopadnete jak vetsina ostatnich. Backtesty ano, ale otazka je k jakemu ucelu - pokud spolehate na mechanicky system kdy berete signal a nerozmyslite proc, pak urcite potrebujete kvalitni statistiky. Muj nazor je ale takovy, ze pokud nerozumite tomu co delate, dobry vysledek backtestu vas muze ve vasi iluzi jen utvrdit a ignorovat skutecnost, v ktere se narozdil od backtestu meni podminky neustale. Nejjednodussi do zacatku je imho prijmout fakt ze prodelate, pokud vam to pomuze k planovani jak prodelat malo.
Cim se zabyvat: Volatilita, momentum, trend, supporty a rezistence - zkratka vlastnosti trhu. Hlavne se strezte hledani systemu kde je neco jako: Cekam na prekrizeni EMA 28 s SMA48 a pokud mi CCi protina linku 0 pak hledam prekrizeni na MACD s periodou x,y,z. To neni technicka analyza ale astrologie(nic proti tem nastrojum,jen jejich pouziti musi mit smysl).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kingie
suhlasim s tebou, ale aby zaciatocnik rozumel tomu, co si napisal, tak si asi len bude musiet precitat par clankov na tomto webe :) ale ako vravim, myslim, ze mas kus pravdy :) trh je zivy mechanizmus a treba byt velmi vnimavy, aby clovek uspel, lebo kym si tento cit nevypestuje, tak v obchodovani live asi velke sance nema
V.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pumlitch:

[ital] "Zcela určitě nebudu moc dát do burzy víc než 20tis." [/ital]
--zcela určitě je tohle velmi špatný přístup..uvědomte si, že např. pro obchodování komodit je minimum nějakých 5,000-10,000 USD...vy chcete začít s 1,000 USD, což nestačí ani na založení účtu pro obchodování FUTURES..tj. aktuálně přemýšlíte asi následovně: "chci vyhrát motocyklový šampionát, ale zcela určitě nedám do závodní motorky víc jak 30,000 Kč.."..tj. určitě sám uznáte, že tohle v sobě moc logiky nemá...

[ital] Třeba to ani ve finále nebudu riskovat, protože zjistim, že tomu nerozumim a rozházet těžce vydělaný dukáty se mi opravdu nechce. [/ital]
---takovými myšlenkami jenom podrýváte vlastní úspěch a dopředu se odepisujete...nezdá se to, ale je to tak...na nějaké demo myslete až budete vůbec vědět, že chcete na burze vydělávat..jinak je to zbytečná investice vašeho času a radši si zajeďte na dovolenou..

Kingie:
[ital] kdo by chtel precist polovinu tohohle webu a delat stovky backtestu, pak nebude mit cas aby se dostal k tomu nejdulezitejsimu - obchodovani. [/ital]
--stovky backtestů jsou určitě trošku přehnané...ale pokud dojde nováček k burze a neví ani pořádně, co znamená SL a PT, neví co je MAE, MFE atd, tak se bude v papertradingu plácat jak blázen a bude mít maximálně skvělý základ pro návyk obchodování bez plánu, jak bude klikat ani nebude vědět na co...v základním stručném backtestu se člověk trošku naučí chápat, co vlastně burza a trhy a obchodování jsou...má na všechno čas, může si to vklidu promýšlet, věnovat se každému obrázku hodinu atd....když skočí rovnou do papertradingu, je to jako by si vzal extázi a nedokáže se na nic pořádně soustředit - ani neví, na co se má soustředit, co má dělat...všude to kmitá, barvičky, svíčečky, hejbátka, obloučky, čárečky....

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...