Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

ahoj vsem,

Jsem uplny novacek,je to jen par mesicu co jsem se pustil do papiroveho intradenniho obchodovani.A po prosmejdeni Financnika zkrz na zkrz jsem si rekl ze se tomu chci venovat i nadale a pozdeji nejem papirove. Zameril jsem se na komodity, presneji na ropu, vedu si vselijake plany,zaznamy a statistiky mych obchodu ale porad v tom jak se rika plavu :(

mel bych takovy dotaz i kdyz muze znit hloupe:

zajimalo by me jakym zpusobem ovlivnuje deni ve svete a ruzne katastrofy ceny na burzach, rad bych se zeptal treba na konkretni soucasny problem.Jiste vite o tom soucasnem uniku ropy to oceanu, a me by zajimalo, jestli to ma vliv na cenu ropy napriklad jestli cena poroste v dusledku toho ze ropy bude min , nebo bude klesat v dusledku toho ze klesaji akcie danne ropne spolecnosti atd . . . ?

dekuji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

venim, pokud chces obchodovat intradenne, tak bych se do FA moc nepoustel. Max. sledovat ruzne vyhlasovani vysledku, stavy zasob apod. Abys v tom prestal plavat, musis si vytvorit soubor co nejkonkretnejsich postupu, ktere musis dlouhodobe dodrzovat a vyuzivat pravdepodobnosti. Jinak je jasne, ze vselijake zpravy a problemy ovlivnuji cenu ropy. Je to vlastne hlavni duvod, proc se cena hybe, ale je velice slozite danou zpravu chytit, zanalyzovat a zareagovat na ni drive, nez se dany pohyb v cene objevil. A to plati o to vic v prubehu intradenniho obchodovani, kde se musis kolikrat rozhodovat v radu minut/vterin.
Ale je to pouze muj nazor. Ja obchoduju ciste na zaklade TA/PA a fundamenty sleduju jenom tak, ze vetsinou nechci byt v dobe jejich vyhlasovani v trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

chci udělat backtest na ročních datech na trh TF na platformě NT 6.5. Vím že to tu už bylo 1000x, ale všechna řešení které jsem našel jsou stará a nefungují.

1/ Jde stáhnout/koupit data čistě pro backtest? Prosím o tip kde.
2/ Do NT 7 jsem si stáhnul půlroční data podle manuálu zde a jsem připraven stáhnout i druhý půlrok, ALE :) pro NT 7 nefunguje backtest helper, takže
3/ Je možné data z NT7 zkonvertovat do NT 6.5 ?

Používám 2min grafy.

díky,
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jirib:

Tu historii od začátku roku jste si v NT 6.5 zobrazil v jediném grafu, že? Verze NT 6.5 na rozdíl od verze 7 neumí automaticky mergovat/spojovat kontraktní měsíce. Platí to co Michal napsal k bodům 2,3).

Viz.
www.financnik.cz/forum/read.php?3,108205,165725#msg-165725
www.financnik.cz/forum/read.php?2,1282,165808#msg-165808
www.financnik.cz/forum/read.php?3,108205,165810#msg-165810
www.financnik.cz/forum/read.php?4,99000,165792#msg-165792
www.financnik.cz/forum/read.php?3,108205,166221#msg-166221

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jirib:

> Zen-fire umožňuje stáhnout data pro TF 06-10, 03-10, ale nikoli pro 12-09 a starsi.

To pro minutová data není pravda. To jste někde četl nebo soudíte jen z Vaší osobní zkušenosti?

> Pokud ano, prosim o návod.

Návody máte pod odkazy výše.

> Když udělám zlinkovane pokyny, vrací mi to alerty ze historical data not available
nebo specify instrument.

Tak to buďto děláte něco špatně nebo děláte něco jiného. Vůbec nevím o co jde. Můžete sem dát screenshoty.

Ujistěte se, že jste připojen k Zen-Fire, máte instrument TF 12-09 v levém panelu Instrument Manageru, máte otevřen graf TF 12-09, máte správně zadané datumy a používáte minutová data (tj. Time Frame například ty 2 minuty).
Taky pozor na to, že když se připojíte, datumy v otevřených grafech se změní.

Můžete otevřít graf 12-09? Pokud ano, co je špatně? Když tak sem dejte screenshot dialogu Format Data Series tohoto grafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,
o komoditách jsem se dozvěděl teprve před 2 měsíci, od té doby mne to úplně pohltilo, takže tomu věnuji podstatnou část volného času (kterého teda není mnoho, pracovní vytížení někdy i 15 hodin denně, ale i v práci si najdu chvilku na pročítání finančníka a pokus o studium grafů:)) Koupil jsem nějakou literaturu (Larry Williams, Kompletní průvodce úspěšného finančníka od Petra a Tomáše), kterou hltavě čtu. K mému dotazu: zaujal mne systém FinWin, stáhnul jsem zkušební TnT, ale bohužel nevím jak v platformě nastavit EMA, HighestHigh a LowestLow. Přihlásil jsem se na kurz Základy komoditního ...., ale koná se bohužel až v září a nedočkavost je velká. Děkuji za jakoukoliv radu, popřípadě, jestli mám pro začátek vyzkoušet jiný software atd. A jakou by jste pro začátek doporučili strategii vstupů a výstupů pro backtesting, dvojité dna a vrcholy nebo S/R mne úplně neoslovili i když je to asi základ pro všechny. Patterny Larryho Williamse (Smash day pattern, Ups atd) se mi zdají o poznání zajímavější i jeho přístup v kombinaci s trading day of week. Ale samozřejmě s mojí mikro zkušeností nemohu posuzovat, proto bych rád vyzkoušel FinWin, abych mohl postupem času začít tvořit nějaký obchodní plán.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom123:

zdravím finwin zde obchodují lidé spíše na intradenních grafech, myslím, že TnT není to pravé pro tento systém. Být vámi zkusil bych Ninjatrader s datama od zenfire www.financnik.cz/wiki/ninjatrader bude vám zobrazovat minutová data. Osobně jsem s Tnt nikdy nedělal, takže nevím, jaké zde jsou možnosti, ale myslím, že ninja je jednoznačně lepší pro tento systém.

Ke vstupům a výstupům dle mého nejde dát nějáká rada, každému vyhovuje něco, musíte přijít na to co vyhovuje vám. Já bych vám doporučil ty dvojté dna a dvojté vrcholy, SR, flipy (mně vyhovují, jsou jednoduché na pochopení a světe div se, i s nimi se dá hodně vydělávat) rozhodně zbytečně na začátku nekomplikujte a začněte s jednoduchými věcmi, později asi zkusíte složité abyste se zas nakonec dostal na ty jednoduché.

Když jsem já začínal, tak jsem také začínal finwinem, ale být vámi, tak bych se nebál začít s něčím ještě jednodušším, abyste pochopil co a jak a trošku to okoukal.

Přiznám se, že Larryho Williemse jsem tak s nadšením nečetl, protože se zaměřuji na ID obchodování akciových indexů a ty za dob Larryho byly hodně v plenkách, neříkám, že jeho systém nemusí fungovat dnes na indexech, ale prostě to není to moje. Jako dobrou četbu bych asi doporučil nejdříve psychologii obchodování, třeba tady od finančníka, dále i knihy od N.P., zajímavé názory má i Joe Ross - trading je byznys.

Levatio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Levatio moc díky za odpověď. Jak jsem již psal, mám docela časově náročnou práci, takže mi spíše bude vyhovovat osáhavat si poziční obchodování. Psychologii obchodování také se zájmem čtu a naprosto věřím všem názorům zkušených traderů, že je společně s money managentem daleko důležitější než samotné vstupy. Ale pokud to dobře chápu, nějakou strategii vstupů a výstupů si musím sám vyzkoušet, abych se vůbec dostal dál k psychologii atd. Co se týče dvojitých vrcholů, den, S/R, mám problém, že při studiu grafů (jak jsem již zmiňoval, snažím se soustředit na poziční obchodování, tudíž denní grafy) mi přijde, že nabízejí relativně málo možností vstupů. Ale asi to bude spíš mojí nezkušeností. A samozřejmě jsem také četl spousty názorů, že není třeba obchodovat až tak intenzivně, ale spíš si obchody pečlivě vybírat.
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc. Do budoucna plánuju začít s účtem 10000 USD, většinou se uvádí, že bych měl riskovat max. 2 až 5% účtu na jeden obchod, tzn. SL někde 200 až 500 USD. Co jsem zatím četl, tak se začátečníkům doporučují trhy jako kukuřice, pšenice nebo cukr. Při pozorování těchto trhů sleduji, že denní rozpětí se pohybuje zcela běžně okolo 1000 USD. Nedovedu si pak představit, jak bych mohl pracovat se SL do 500 USD. Děkuji předem za objasnění.
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom123:

nezáleží na tom, kolik signálů máte, ale na tom jak jsou úspěšné a jaký mají risk reward ratio (RRR), nyní testuji ID systém, který mě dává něco kolem 20 vstupů za měsíc, což je na ID docela málo a i takový systém funguje. Pozičnímu obchodování osobně zatím tolik nerozumím, ale vím, že se zde obchoduje s větším množství peněz a kapitál pro poziční obchodování se doporučuje kolem 25k USD z důvodů velkých SL pro dosažení velkých PT :) jednoduše pokud se zde obchoduje s více penězi jsou větší risky i zisky a proto pokud chcete s 10k začínat a riskovat 2 - 5% je podle mě málo, protože trh nemá tolik prostoru se rozjet.

Pokud nemáte tolik času nebo máte jen určité dny tak bych zkusil zauvažovat o obchodování opcí.

Levatio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...