Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Majkl:
"chci vyhrát motocyklový šampionát, ale zcela určitě nedám do závodní motorky víc jak 30,000 Kč.."
Naprosté nepochopení. Nejsem malé dítě, abych si něco takového myslel, nikde jsem nic podobného nepsal, takže nechápu, kde jste na něco takového přišel. Do začátku nemam velké očekávání. Mam slušnou práci, tohle mi přijde zatim jako velmi zajímavá možnost přivýdělku a v budoucnu i něco víc. Můj plán? Pokud bude dostatek času, mít zisk 3-5tis měsíčně. Až do našušnění 50-70tis, pak se trošku hnout víc kupředu.V současnosti mam opravdu plán nejet s více jak 20tis, což je dobře. Kdybych tu hned napsal, že chci investovat 200tis, přesto, že o tom vim kulový, tak byste si myslel "To je kabrňák!"?
Snažím se proniknout do problematiky burzy, proto se tu ptam. Samozřejmě že studuju články (nejen na tomhle webu) v demu si to pak zkoušim, hledam výrazné jevy v grafech a co po nich následuje atd...SL/TP apod. jsou samozřejmostí. Bez toho abych si něco přečetl a vyzkoušel bych sem nepsal, to by přece němlo smysl.

"takovými myšlenkami jenom podrýváte vlastní úspěch a dopředu se odepisujete"
Prdlajz. Sám nejlíp vim, co jsem či nejsem schopen pochopit a věřim že to za nějaký čas zvládnu. Jde o to, že pokud to z nějakého důvodu nepůjde úplně ideálně (nedostatek peněz, nedostatek času....) tak mam holt smůlu. Aspoň než se třeba situace změní. Burza neuteče.

Je to všude stejné. Věnuju se taekwondo a hře na kytaru, pracuju jako validační inženýr. Mohu se naučit rozumět taekwondo dokonalým nabiflováním Encyklopedie Taekwondo? Naučim se hrát na kytaru, když budu sledovat výuková videa, knihy, noty, tabulatury....? Budu schopen provádět kvalifikace farmaceutických výrob, když se naučim všechny postupy normy a směrnice teoreticky?
Ani náhodou. Vše musí jít ruku v ruce s praxí. A to nejlépe od první chvíle. Okamžitá aplikace znalostí je nejlepší způsob jejich zapamatování a rozvoje. Pokud je to tady jinak a já to pozdji zjisti, pošlu vám kytku (nebo flašku) jako omluvu.
Safra, končim, víkend.
Mějte se

Ale stejně díky za názor.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pumlitch:

skutečně nechápu, proč se zde rozčilujete, ti lidé se Vám snaží pomoc a ví proč. Pokud neplánujete do intradenního tradingu investovat víc jak 20 tis. tak je to spatně z jednoho prostého důvodu - jsou zde věci jako Margin, to jste se možná dozvěděl z manuálu, marginy např. na akciových indexech se pohybují kolem 2k USD / kontrakt, takže proto abyste otevřel pozici potřebujete minimálně tuto částku.

Asi bych se Vás zeptal takto: Jsou dva podnikatele, kteří se rozhodnou dělat tu samou věc, jeden na začátek bude disponovat kapitálem 500K, druhý 30M, který bude mít větší šanci na úspěch? Ten druhý - proč? Může si dovolit daleko více neúspěchů, může vynoložit větší množství peněz na reklamu, může nakoupit lepší budovy pro větší výnosy, může mít více zaměstanců - může vykonávat lepší praci. Co se stane s tím co se pustil do toho samého? Ten s větším kapitálem ho smete a hezky po něm zamete, ten první bude rád když tomu druhému prodá, co nakoupil a vzdá se toho. Prosím nepište, že sem pletu podnikání, protože trading podnikání je.

Máte plán nejet ze začátku s více jak 20tis, což je podle Vás dobře a pokud byste napsal 200k měli bychom Vás za kabrňáka - omyl, měli bychom Vás za rozumného člověka, který si je vědom možnosti prvních neúspěchů, existují věci které jednoduše nejde rozjet bez ničeho.

Nejste malé dítě - to je velice pěkná věta, protože rozdíl mezi malým dítetem je ten, že ono je schopno příjmat nové názory, myšlenky a rady zkušenějších, zatímco vy jste zatvrzelí ve svých teoriích. Něco offtopik - Matka Tereza řekla: "největší profesionálové jsou děti" věděla proč, tak zde prosím neurážejte děti :)

Taekwondo je jistě velice dobrý sport, kde můžete poznat sám sebe a naučit se chybovat a platit za chyby, což jistě sám víte. Také jistě víte, že nemůžete vyzvat mistra hned na záčatku - trh je mistr. Sledování mistra nemá smysl, pokud nerozumíte základním věcem, nepochopíte proč dělá takové věci a z jakého důvodu, pokud se nebudete teakwondo učit. Je jasné, že kopy nelze vyčíst z knih ale berte to tak, že kopy jsou zde základní informace, které jsou potřeba pochopit pro aplikování složitějších sestav. Složitější sestava zde představuje Papertrading.

Končíte větou: "Safra, končím, víkend" - proč? V práci Vás naučili, že o víkendu se nepracuje? Že o víkendu se zastavuje život? Pokud vás něco baví, tak to děláte vždy, když máte volné chvíle, snažíte se sám od sebe, né za výplatu.
Děkujete za názor, ale jediný kdo má názor jste vy, lidi co vám radí nemají názory, znají praxi a ví jak to chodí. Přesvědčoval jste na prvních hodinách taekwonda svého trenéra o svých názorech a říkal jste mu, že to dělá špatně, že Vy víte jak na to a že nejste "malé dítě" (jo znám pár lidí, kteří si myslí, že spolkli zeměkouli)? V tom případě jistě taekwondo už nedělate :)

Doufám, že si to aslespoň přečtete, když už jsem byl tak laskav a ztratil jsem půl hodiny svého života na to, abych Vám pomohl, zatímco jsem mohl dělat věci, které mě baví.

PS: mira_k a majkll jsou lidé, kterým byste měl děkovat, za to, že se Vám snaží pomoct, né děkovat za jejich názory.

Levatio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, studuji zatím jen knihy, příručky, chci začít investovat ale až se rozhodnu pro nějakou,?! nevím jak to správně popsat firmu, tak čtu negace, např. jsem si stáhl demo verzi +500 ,Demo ICTS Forex Standart Account, a tak nevím čeho se vyvarovat a kde začít ??? nechci aby za mě obchodoval někdo jiný, chci obchodovat sám.
Děkuji moc za radu, názor.
hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

giftshop:
nevím zda jsem přesně pochopil tvou formulaci problému. firma zprostředkovávající obchody na burze se nazývá broker. pokud začínáš své studium výběrem brokera, jdeš na to z opačného konce. studium (nejen tradingu) je nikdy nekončící proces, samozřejmě nemá smysl čekat na start obchodování až budeš umět vše - to by nebylo nikdy :). nicméně začátek by měl odpovídat alespoň minimálnímu souboru znalostí, zvyšujícím pravděpodobnost, že tě trhy nesvléknou do naha. až budeš tuto sumu znalostí mít, výběr brokera ti z nich vyplyne zcela automaticky. navíc na těchto stránkách v příslušné sekci je dost referencí na prověřené brokery.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, bohužel jsem někde nenašel nějaké (přibližné, optimální) nastevení indikátorů, nevím jestli je pro každý časový rámec by mělo být jiné nastavení, poraďte, používám 30M časový rámec a používám toto

STOCHASTIC období 8, zpomal. 3 a perioda 3
RSI 9 dní
COMODITY CHANNEL INDEX 14 dní
MACD 12, 18 a 39
BOLINGER BANDS 11 dní, posun 3 a odchylka 2

co myslíte ? Diky

JEDNÁ SE O FOREX

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tose: pamatuj v jednoduchosti je síla, aby jsi bych schopen zkombinovat 5indikátorů a validně odečíst vstupní či vystupní podmínky......, musis si rozmyslet jaky typ obchodnika jsi, trendový, či kanálový, chceč v trhu být pouze krátce nebo delší dobu, podle toho si nastavíš periodu, z CCI, RSI a MACD si vyber pouze jeden, a dop ti vybrat si i jeden z Stoch v. BB, každý ma jiný obchodní přistup, je zcela jedno zda 30min, 5min,240min TF , vyzkoušej je na ruzných TF, za chvili uvidiš co ti vlastně ukazuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den. Predne bych se chtel omluvit jestli pisu do spatneho vlakna, ale vhodnejsi jsem nenasel.
Jsem asolutni zacatecnik, precetl jsem si vas manual k obchodovani a pustil se do dema konkretne Goldstar online trading. Chtel bych se zeptat jestli tento program vykresluje graf ihned nebo se spozdenim a dale nakolik se demo lisi od realneho obchodovani. Predem diky za odpovedi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wreckerr:

demo Goldstar online trading neznám. Obchoduji pres ninja trader - www.financnik.cz/wiki/ninjatrader napojený na data od zen-fire www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-zenfire.html. Vykreslování není zpožděné, pokud nepočítáte odezvu internetu.

A jestli je graf zpožděný nebo ne, tak v papertradingu (demu) nemá vliv, protože i kdyby byl zpožděný o půl hodiny, tak vám to nemusí vadit, jelikož obchodujete na demu, takže je vám jedno jestli jsou ceny ve skutečnosti někde jinde jeslti mě chápete.

Reálně neobchoduji, proto vám mohu odpovědět jen z toho, co jsem se za dobu, co se zajímám o trading dozvěděl ohledně rozdílu mezi reálným obchodováním a demem. Rozdíl v tom není žádný, takže jestli dokážete vydělat na demu 20k za den, tak to lze i v reálném obchodování, kde bohužel nastupuje vaše psychika a ta už vám dostatečně zavaří.

Ještě než se pustíte do dema a budete klikat, tak bych vám doporučil koupit si nějakou knihu a přečíst si více o tradingu, aby váš investovaný čas měl smysl :)

nejlepší kniha na začátek pro mě je: www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/jak-se-stat-intradennim-financnikem.html tím nechci nějak okatě propagovat tento servr a jeho zakladatele, ale co se začátků týká, na českém trhu jsem lepší knihu opravdu nenašel.

Levatio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Levatio: dekuji za odpoved
Ted sem presel na metatrader, a vysledek stejny, za dva dny sem ztrojnasobil pocatecni vklad. Ptam se proto ze mi je podezrele a apro me absolutne nepochopitelne ze po precteni manualu na techto strankach a jedne knihy o grafech mam takovy zisk. Tim si zde nechci zvedat ego - penize to jsou virtualni, tak nejspis jednam jinak. Spis me zajima jestli je to s takrka nulovyma zkusenostma a znalostma mozne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wreckerr:

ano opravdu je to možné. Já jsem začínal podobně jak vy. Stáhnul jsem si demo a rozjel to, z 50k USD jsem udělal asi za 4 dny 120k a říkal jsem si.. no tak to je nějaký nesmysl to takhle nemůže jít, to bych do konce roku měl Lamborghiny Reventon :) Čím víc jsem se o to začal zajímat, tím míň to šlo... Protože na tom demu bez zkušeností to byl hazard, nebylo na tom nic promyšleného, riskoval jsem na každý obchod celý účet (překvapivě jsem se i tak udržel).

Pak jsem se začal zamýšlet nad tím, proč bych se teda měl řídit nějakými pravidly, když mně to na tom demu šlo. Později jsem se dočetl o věcech jako je třeba slippage, likvidita atd... Na demu jsem šel do obchodu klidně s 500 loty, už si ani nepamatuju margin jakej tam byl a byl jsem v obchodu treba 10 vteřin :-D takže v realitě by toto nešlo, protože 500 lotů by se vám rozhodně nestlihlo za tak krátkou dobu vyplnit (to je jeden z důvodů, které jsem zapomněl úvest, proč se liší demo od reality).

Takže ano i s nulovými zkušenostmi se dle mého názoru dá vydělat, otázkou je, jestli si vydělaný kapitál s nulovými zkušenostmi dokážete udržet a pokud ne, tak je to dle mého velice nebezpečné a nulové zkušenosti vás mohou stát víc, než byste si dokázal představit.

Levatio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wreckerr:

Začněte tím, že si o tom něco přečtete (nemyslim jen manuál), rozhodně pokud teď začnete držet pozice na demu déle vám nic nedá, musíte si udělat plán a ten pak otestovat, ale to předbíhám. Začněte četbou. Na demu se nic nenaučíte, pokud nebudete vědět co se chcete učit - chcete se učit obchodovat, ale na to potřebujete mít nějaký systém, kterým se budete řídit.

Pak se rozhodnete co je pro vás nejlepší jestli Intradenní nebo poziční obchodování. Jak dlouho držet pozici.. to se nedá říct, to je jako byste chtěl říct jak dlouho má hokejista držet puk než vystřelí :)

Nebojte, přečtěte víc a pochopíte víc.

Levatio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...