Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Vsechny Tradery!

Mam takovy dotaz jestli nahodou nekdo nezna nejaky free data pripojeni pro NJ pro trh Coffe "c" (KC) spada do Nybotu a kdyz jsem se dival na Zenfire(tyto data pouzivam) tak za 1. graf se nezobrazuje za 2. kdyz jsem se dival na zenfire stranku jake trhy podporuji tak Nybot tam spada, ale jak rikam nic jse mi nezobrazuje. Nevite nekdo jak na to?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, nedovolilo mi to vytvořit nové téma, tak píšu zde. Poslední dva dny čtu všechny možné články na internetu o nakupování a prodávání akcií. Četl jsem o tom, co je to akcie, o různých pojmech, zkratkách, P/E, PEG, EPS, Ticker atd. Přesto však pořád nejsem schopný se v detailech akcií na brokerech ani trochu vyznat.

Zkoušel jsem simulátor na brokerjet.cz (paper trading), kde jsem ani jeden ze zmiňovaných údajů u akcií nenašel. Navíc když si zde kliknu na Akcie ČR, vyjede mi seznam pouze patnácti firem (to v ČR není víc akciových společností?)

Dále jsem zkoušel demo účet na fio.cz, který mi nepřijde uživatelsky moc příjemný, ale to bych oželel. Zase v něm ale nevím, kde o nalezených akciích zobrazit více iformací, a kde zde např získám seznam všech akcií dostupných v ČR.

Celkově jsem z akcií (ne z teorie, ale z toho jak na to v praxi) opravdu zmatený. Jsem programátor, a tak do tohoto tématu moc nevidím. Znáte nějaký seriál/článek/cokoli na internetu, který by prakticky ukazoval např. nákup nějakých konkrétních akcií přímo u konkrétního brokera? Doplněn screenshoty, abych vše názorně viděl. Něco stylem
"Rozkliknul jsem si seznam akcií a zaujala mě akcie ČEZ, protože ... . V detalu této akcie vidím ..., z toho si vyvozuji ... a tak kupuji 10 akcií. ..."
Všechny články a seriály, které jsem zatím našel, byly psány značně neprakticky a po přihlášení k brokerjet mi opravdu připadalo, že to, co jsem zatím četl, se týkalo úplně něčeho jiného.

Děkuji moc za rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xxxObiWan:

Ahoj, na tomto serveru je velke mnozstvi informaci, jak obchodovat s cennymi papiry, ale vse je zamysleno tak, aby zajemce pronikl do teorie a postupne byl schopen sam obchodovat na zaklade svych znalosti a svych rozhodnuti. Jsou tady i diskuze o aktualnich obchodech, kde jednotlivy obchodnici diskutuji o prave uskutecnenych obchodech, napriklad tady: www.financnik.cz/forum/read.php?7,154774,177287#177287

Pokud hledas doporuceni, kterou akcii koupit, budes se zrejme muset ohlidnout po jinem zdroji. Dal jsem do googlu "doporuceni akcii" a bylo tam nekolik odkazu, ktere by mohly splnovat to, co hledas.

Seznam akcii dostupnych v CR zrejme neexistuje, urcite existuji seznamy akcii na strankach jednotlivych burz, ktere jsou u nich obchodovany. Ochodnik s cennymi papiry obchoduje obvykle na nekolika burzach a tudiz jsou schopni Ti zobchodovat akcie obchodovane prave na tech burzach.

Napriklad na prazske burze jsem seznam vsech cennych papiru nasel asi za minutu, je tam 211 titulu.

Je fajn, ze jsi tomu venoval uz 2 dny, ale vetsina lidi na Financnikovi pocita dobu v tradingu na roky. Preji Ti uspesne studium, mnoho trpelivosti a splneni Tvych vlastnich cilu.

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...