Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

:D Také jsem na konci jedněch puzzle zjistil, že mi jeden kousek chybí, ale nebylo to 5000 kousků, ale jen 500. Ale i to zabolí.
Ale konec OT: Skládat jsem začal nikoli, abych stihl více věcí najednou, ale proto, že jsem u grafu nemohl jen tak vydržet. Teď to zkouším, ale situace se příliš nelepší. Koukám po všech čertech a hraju si s věcmi na stole, místo, abych koukal na grafy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim. Opět jeden "lama" dotaz :-) Proč mi při paper testování druhý den, když zapnu počítač, Ninja zakreslí tu dlouhou svíčku (viz screenshot)? Jasně je to asi tím, že nemá data pro to, aby tuto agregovanou svíčku rozkreslil do více svíček. To jsem se dovtípil. Zajímalo by mě, jak to řešíte vy? Docela by se mi hodilo vidět jak se vyvíjely obchody přes den. Načítate si chart znovu? To mě taky napadlo, ale to zas ztratím značky, které si do grafu kreslím. Díky moc za odpověď.

13287

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám dotaz ohledně velikosti spoždění, pří Live obchodování např. u IB.
Papertraduju bez jakehokoliv spoždění, tedy zadám příkaz a jakmile cena prolitne mojí nákupkou, je příkaz exekuován. Trochu se bojím spoždění v realitě, aby mi to pak výrazně nezhoršilo výsledky. V Ninje se to dá nastavit, jaká je tedy průměrná doba spoždění?

Předem díky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

Moze mi prosim niekto vysvetlit tuto jednoduchu suvislost - preco ak som nakupil striebro za urcitu hodnotu v € mam po oslabeni kurzu € viac financnych ekvivalentov v € na ucte?

napr. nakup 10oz za 12,5€ - 125 € na ucte

oslabenie kurzu € - 140 € na ucte

Nie je mi to jasne

kupujem fyzicke striebro cez goldmoney.com

Dakujem za kazdu odpoved.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau. Mohl by mi někdo říct na kom/jakém principu na trhu vydělávám? Chci říct, že když mi tečou peníze tak musí od někud jít..to od jiných obchodníků? Řekněme, že všichni obchodnici koupí ropu když bude dole a budou ji chtít prodat až podraží tak všichni vydělají? Začínám a budu vděčný za každou odpověd na tuhle polopatistickou otázku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem traderům,

abych řekl pravdu, v tuto chvíli vůbec nevím, jak mám začít...
Určitě v prvé řadě je důležité poděkovat autorům tohoto webu - nespočet informací, rad a vůbec, za jejich knihy, ochotu pomáhat druhým...a všechno :)
Jsem nyní ve fázi studování literatury, článků na tomto webu, manuálu apod. Myslím, že teorie je už příliš a měl bych začít s praxí. Abych se přiznal, tak v tuhle chvíli se cítím tak, že čím více informací přijímám, tím více se mi zdá, že ničemu nerozumím...ale to je, předpokládám, standardní jev většiny studentů ;) Potřeboval bych určité "nakopnutí", jak postupovat dále, jak teorii vnést do praxe, čím začít, kde najít byť jediný graf a učit se ho "číst" (mimochodem, grafy jsou pro mě zatím španělská vesnice)...mám v tom takový hokej, že z toho kvanta informací a rad nejsem schopen správně vybrat a pokračovat. Věřím, že tento můj dotaz nebude chápán tak, že zbytečně zaplňuji diskuzi nepodstatnými texty (dlouho jsem rozmýšlel, zda sem napsat nebo ne) ;)
Dal jsem se na dlouhou cestu, ale udělal jsem to proto, že mě trading zajímá, chci se učit, chci umět obchodovat a chci být v tomto businessu dobrý. Předem děkuji všem za jejich ochotu a neocenitelnou trpělivost....a věřím, že se zde potkáme při mých daleko přínosnějších příspěvcích do diskuze ;)
Všem hodně úspěchů !
Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ladin4: Ahoj, říkáš, že teorii už znáš, takže předpokládám, že už máš nastudovaný komoditní manuál a už tak nějak víš, co vlastně budeš chtít obchodovat. Tvým dalším krokem by měl být výběr konkrétního trhu a konkrétní komodity. Např. pokud chci obchodovat intradenně akciové indexy, tak si zvolím E-mini NasdaQ 100. Pokud chci obchodovat na forexu, zvolím si např EURUSD atd.
Jakmile si tohle zvolíš, najdeš si nějakého brokera, který zdarma poskytuje demo účet a historická data a živá data pro papertrading. Např. pro akciové indexy AMP nebo Mirus nebo 30 denní demo přímo na Zenfire. U forexu např. xtb nebo cmsfx.
Po registraci dema si stáhneš a nainstaluješ obchodní platformu a pokud je to potřeba napojíš jí na data (informace ti poskytne broker).
A potom si projdeš historii a prozkoumáš jak vypadá tebou obchodovaný graf. Pozoruj jak se chová. Jaké má vlastnosti. Zkus si na něj aplikovat nějaké jednoduché věci, které už znáš. Zkoumej supporty a resistence, jak trenduje apod.
Když si takhle projdeš celou historii komodity, budeš mít počáteční přehled o tom, jak se chová.
Pak si vyber nějakou strategii, o které si myslíš, že by na základě předchozího pozorování mohla fungovat na tomto trhu, grafu, timeframu apod., sepiš si základní pravidla a udělej první backtest.
Až budeš mít tohle všechno za sebou, tak už určitě budeš sám vědět, na co se vrhnout dál. Ono to pro začátek určitě stačí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ladin4:

Začal bych wiki - www.financnik.cz/wiki/jak_na_intradenni_obchodovani

Konkrétně tímto krátkým seriálem - www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/trading-jako-byznys-I.html

Abys věděl co tento business obnáší, co lze očkávat atp. Myslím si, že je to dobré (téměř ideální [bold]vodítko[/bold]), také podle něho jedu.

Informací je opravdu hodně. Pokud se ti to bude zdát najednou příliš, tak si vydechni a mysli na to, že není nutné všechno zvládnout ihned a co nejdřív - dej si na studium čas a klid. V tradingu ti nic neuteče.

Držím palce! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...