Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
právě začínám, to znamená, že se začínám učit a nechci se učit něco, co pak zavrhnu. Zatím se mi pro moje potřeby líbí Gecko Track´n Trade. Zatím jsem začal zkoušet trial verzi. Jaké máte (někdo) zkušenosti s autopilotem? A jak se to pak vlastně všechno zorganizuje, aby šlo obchodovat (peníze, brooker?) Může mi někdo poradit nebo alespoň říci, kde to najdu? Už jsem na Finančníkovi přečetl kdeco, ale tyhle triviality (fakt se docela stydím se na to ptát) (tzn. co organizačně step by step udělat, abych mohl začit obchodovat), to jsem jaksi nenašel.

Děkuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vitlamino:
Obávám se že tomu neunikneš - něco se učit a pak to zavrhnout, když se naučíš něco lepšího, co je vrozporu s tím co ses už naučil - to je oč tu běží. Nebo mít obrovské štěstí a narazit na někoho kdo je stejný jako ty a všechno umí (má stejný charakter, stejný žebříček hodnot, stejnou kapitálové možnosti, stejné časové možnosti, mluví stejným jazykem jako ty, má stejný rizikový profil jako ty - abys mohl používat přesně stejné metody jako on atd.). Chápeš kam směřuji? Trhy jsou o individuálním přístupu. Musíš si všechno ušít přesně podle sebe. A jak budeš postupně růst, a učit se další a další věci, tak to původní už ti nebude sedět a budeš si muset ušít něco přiléhavějšího.

Každý má jiného brokera, protože každý chce obchodovat něco jiného, má jiné nároky na data a poplatky, vyhovuje mu něco a něco zase ne. Každý používá jiný SW atd atd. Proto se nediv, že nedostaneš step-by-step postup. A když ano, tak rozhodně nebude šitý na tvoji míru, přizpůsobený tvým možnostem.

S autopilotem (zřejmě máš na mysli automatický obchodní systém) má někdo dobré zkušenosti a někdo špatné zkušenosti. Každý k tomu má své vlastní důvody. A jak se to všechno zorganizuje? Jak je libo. Třeba takhle.

1) ujasni si proč to chceš dělat, jaká je tvoje motivace
2) udělej si inventuru svých možností (čas, peníze, podpora rodiny, jaké máš znalosti, zkušenosti, vlastnosti, předsudky, co jsi ochoten obětovat ...)
3) nastuduj si jaké jsou různé trhy, co je to trh, kdo se na něm pohybuje a proč, jaké metody používá
4) vyber si trh a instrument, který ti bude nejvíce vyhovovat s ohledem na bod 1 a 2 a nějakou dobu ho dobře studuj
5) zároveň s tím si zjisti všechno o obchodování - obchodní systém, ....
6) až budeš mít nějaký funkční systém, tak se rozhodni jestli to budeš obchodovat ručně nebo AOS, podle toho si vyber vyhovujídí SW
7) vyber si brokera, který umožňuje obchodovat na vybraném trhu (většinou jsou dost univerzální), ale musí ti vyhovovat výše poplatků, podpora zákazníka, informační toky ke klientům, pověst brokera, technická platforma musí umožňovat obchodování tvého systému ....), přečti si pozorně všechny údaje na webu brokera
8) založ si účet u vybraného brokera a nasyp tam prachy
9) seznam se důkladně s jeho obchodní platformou (nejlépe před založením účtu)
10) vyzkoušej si funkčnost všech důležitých komponent svého systému v interakci s brokerskou platformou - že všechno funguje tak jak potřebuješ a jak si myslíš že by to mělo fungovat
11) obchoduj
12) opakuj bod 11) dokud nebudeš vědět co s penězma
13) pořiď si ženu a děti, kup si ostrov a žij šťastně až do smrti

Pořiď si vlastní seznam kroků a pak to dělej, sám včas přijdeš na to, jestli je třeba ještě něco udělat a co. Je to interaktivní proces. Informace hledej u zdroje - stránky brokera, výrobce SW, manuály, help.

Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vitlamino:
Tady máš svůj step-by-step podrobněji, jestli ti to pomůže. Každý bod ale rekurzivně obsahuje mnoho dalších podkroků.

1. Motivace - Proč se chceš stát traderem? Co očekáváš od života? Jak zapadá trading do tvýých životních plánů? Jaké jsou tvé názory na trhy? Jaké jsou tvé názory na svou schopnost obchodovat na trzích? Jaká je tvoje motivace dosáhnout úspěchu?
2. Předpoklady - Jaké jsou tvé silné osobní stránky? Jaké jsou tvé slabé stránky, které můžou mít vliv na obchodování? Jaký je tvůj postoj k riziku? Jaký dopad bude mít případný neúspěch a jsi připraven mu čelit?
3. Styl obchodování - Chceš se obchodováním živit (být full-time trader) nebo to mít jen jako vedlejšák a obchodovat příležitostně při zaměstnání a proč? Pokud se chceš živit pouze obchodováním, tak jaký máš plán pro přechod z obživy ze zaměstnání k obživě z obchodování? Kdy chceš ukončit zaměstnání a za jakých předpokladů? Jak budeš živit sebe a rodinu v tomto přechodném mezidobí? Jaký máš plán pro případ neúspěchu?
4. Časový rámec obchodů - Kolik času můžeš a chceš věnovat obchodování? Chceš obchodovat stylem day-trading, swing nebo pozičně?
5. Cíle pro obchodování - Jaký typ příjmu hledáš tj. pravidelné finanční příjmy / toky týdenní, měsíční, roční, nebo obchodovat pro navyšování kapitálu a proč? Jak velký má být příjem? Je takový příjem realistický? Jak dlouho očekáváš, že bude trvat, než se naučíš obchodovat a dosáhneš očekávaných výsledků?
6. Výchozí finanční situace - Jaký máš k dispozici počáteční kapitál pro zahájení obchodování? Jak velké výdaje si můžeš dovolit na obchodní vzdělávání? Kolik jsi ochoten ztratit během období učení?
7. Časový rozvrh - Kolik času můžeš věnovat učení se obchodování? Vytvoř si týdenní plán, abys měl záruku, že potřebný čas bude vždy k dispozici.
8. Hledání informací - Hledej informace u profesionálů, abys zjistil jak bezpečně a nejlépe můžeš zařadit obchodování do svého širšího portfolia a strategie řízení majetku.
9. Možnost selhání - Skutečností je, že přibližně 95% obchodníků není schopno dosahovat konzistentních zisků z trhů. Zkoumej jaké jsou příčiny selhání obchodníků. Proč si myslíš, že zrovna ty budeš součástí 5% konzistentně ziskových obchodníků? Počítej s tím, že úspěch v obchodování nejčastěji přichází mnohem později a náklady budou mnohem větší, než očekáváš. Jaký to bude mít dopad na tvé plány? Máš realistická očekávání, zahrnující čas a námahu potřebné pro naučení se obchodování, a očekávání výnosů, které je možno dosáhnout obchodováním?
10. Podpora rodiny - Ujisti se, že máš plnou podporu své rodiny. Prober s nimi některé znepokojivé záležitosti, které můžou nastat, a své plány na minimalizaci jejich negativních dopadů. Diskutujte o věcech, které se můžou přihodit a jejich dopadu na vaše vztahy nebo finanční budoucnost.
11. Psychologie obchodování - Nauč se, že musíš mít osobní zodpovědnost za svá obchodní rozhodnutí, a v konečném důsledku za obchodní úspěch nebo neúspěch. Nauč se, že přirozeností trhů je nejistota / neurčitost. Porozuměj pravděpodobnostní povaze obchodování.
12. Výběr trhu - Na jakém trhu budeš chtít obchodovat? Akcie, komodity, futures, opce, měny, ETF? Vyber si trh, na kterém se budeš cítit pohodlně. Musíš vědět proč chceš obchodovat tento vybraný trh.
13. Studium vybraného trhu - Porozuměj základním věcem, které hýbou tímto trhem. Je zde dostatečná likvidita trhu, umožňující snadný vstup a výstup? Pokud, ne, uvažuj o výběru jiného trhu. Definuj si jasnou strategickou koncepci, která může být aplikována na tento trh k produkování zisků, jako např. chytání trendu; chytání momentových výkyvů; supporty a rezistence; návrat z extrémů k průměru; obchodování gapů; opční strategie založené na úbytku volatility nebo času. Jak velký kapitál je potřeba pro obchodování tvého vybraného trhu a časového rámce? Jaký margin je požadován? Jaká je minimální velikost pozice (obchodu)? Když si nemůžeš dovolit obchodovat z důvodu marginu nebo minimální velikosti pozice, tak pokračuj ve studiu, dokud nenašetříš více kapitálu, nebo zvaž výběr jiného, více přiměřeného trhu nebo časového rámce, který se hodí pro tvůj dostupný kapitál. Porozuměj výhodám a nebezpečím finanční páky, dostupné na tomto trhu.
14. Studium pohybu ceny - Nauč se rozumět pohybu ceny z hlediska nerovnováhy nabídky a poptávky.
15. Styl analýzy - Jakému stylu analýzy dáváš přednost? Technická, fundamentální, statistická, psychologická analýza nebo jejich kombinace? Zjisti si všechno o těchto metodách a vyber si styl, který bude pro tebe nejužitečnější.
16. Studium vybraného stylu analýzy - Studuj svůj vybraný styl analýzy. Seznam se důvěrně se všemi analytickými nástroji a vyber si ten, který je pro tebe nejužitečnější. Například v technické analýze: Dáváš přednost čárovým (OHLC), svícovým (candlestick) nebo point & figure grafům? Budeš používat nástroje jako je Level II, market profile nebo time of sales? Dáváš přednost analýze chování ceny nebo nástrojům založeným na indikátorech?
17. Vzdělávání - Zauvažuj, jestli nepotřebuješ osobního učitele nebo rádce. Dáváš přednost živým obchodním místnostem? Dáváš přednost výuce po uzavření trhu? Dáváš přednost osobnímu vedení jeden na jednoho? Dáváš přednost skupině nebo seminářům? Dáváš přednost sebevzdělávání?
18. Řízení rizika (Risk Management) - Jaký maximální risk si dovolíš v každém obchodě? Jakou maximální část portfolia si dovolíš ztratit?
19. Řízení peněz (Money Management) - Jak budeš určovat velikost pozice (obchodu)? Kdy budeš zvyšovat nebo snižovat velikost pozice? Jaký máš plán pro reinvestování zisků? Jaký máš plán pro čerpání kapitálu?
20. Odměňování - Jak a kdy budeš odměňovat sám sebe za pokroky směrem ke stání se dobrým obchodníkem? Jak a kdy budeš odměňovat sám sebe za ziskovost?
21. Psychologie obchodování - Porozuměj vlastnostem úspěšného obchodníka. Urči si strategii pro rozvinutí těchto vlastností u sebe. Porozuměj vlastnostem neúspěšného obchodníka. Stanov si strategii pro minimalizaci dopadu těchto vlastností u sebe.
22. Základní obchodní dovednosti (business skills) - Řízení času. Stanovování cílů. Vedení záznamů. Účetnictví.
23. Řízení byznysu: Projektování a plánování - Vyhledávej rady, týkající se příslušných strategií pro strukturu podniku, ochranu aktiv, minimalizaci daní.
24. Řízení byznysu: Procesy - Zdokumentuj svůj obchodní plán - použij tenhle seznam jako příručku pro dokumentaci svého obchodního plánu. Zdokumentuj postupné kroky pro zajištění konzistentní aplikace svého obchodního plánu. Zdokumentuj své pravidelné činnosti před otevřením trhu, během obchodování, po uzavření trhu. Zdokumentuj vedení záznamů a procesy sledování výkonnosti - obchodní deníky, equity křivky a výkazy zisků a ztrát; zaznamenávání osobní obchodní výkonnosti a psychologie. Budeš používat tabulkový procesor, papír nebo software pro řízení portfolia? Přezkoumání dokumentovaných procesů - denní, týdenní, měsíční, čtvrtletní nebo roční přezkoumání; výkonnostně založené přezkoumání po přesáhnutí denního, týdenního nebo měsíčního propadu kapitálu.
25. Řízení byznysu: Osoby - Zvaž, jestli potřebuješ podporu následujících osob: broker, odborný poradce, trenér / rádce, obchodní partner, daňový poradce, účetní. Budeš je zaměstnávat nebo si je najímat?
26. Řízení byznysu: Zdroje - Obstarej si vhodnou kancelář pro obchodování. Domácí kancelář nebo kancelář vyhrazená pouze pro obchodování? Stůl. Pohodlná židle. Vhodné osvětlení. Minimální rozptylování. Obstarej si vhodný hardware pro realizaci tvého obchodního plánu: Počítačový systém. Poskytovatel internetového připojení. Telefonní systém. Obstarej si vhodný software pro realizaci tvého obchodního plánu: Program pro zobrazování grafů. Poskytovatel dat. Vyhledávací SW (pro hledání obchodních příležitostí dle zadaných kritérií). Nástroje pro výzkum Testovací SW (pro testování obchodních strategií) Časopisy o obchodování (elektronické nebo papírové) Řízení portfolia. Vedení záznamů / Účetnictví.
27. Řízení byznysu: Plánování nepředvídaných skutečností - Vytvoř si rezervní plán pro případ selhání hardware. Vytvoř si rezervní plán pro případ selhání software. Důležitá je zejména tvoje dovednost kontaktovat svého brokera a uzavřít všechny pozice, pokud ztratíš přístup ke grafům a aplikaci pro zadávání obchodních pokynů. Vytvoř si rezervní plán pro získání dalších příjmů, pokud to bude potřeba. Kritéria pro zastavení obchodování: během obchodní seance, limity poklesu kapitálu - denní, týdení, měsíční nebo celkové.
28. Řízení osobnosti - Jaký je tvůj plán pro zajištění udržení nebo zlepšení zdraví? Vytvoř si plán pro: fyzické zdraví, vyrovnávání se s únavou, čas kdy nebudeš obchodovat. Jaký je tvůj plán pro zajištění zdravé mysli? Vytvoř si plán pro: relaxace (uvolnění), vizualizace (představivost), afirmace (sugesce, potvrzení)
29. Používání HW a SW zdrojů pro obchodování - Důkladně se seznam zejména se všemi dostupnými typy obchodních příkazů. Rozuměj jejich výhodám a nevýhodám, a kdy použít který typ vstupního nebo výstupního příkazu. Nauč se pracovat s obchodní platformou a analytickým SW.
30. Styl obchodního systému - Dáváš přednost systémům, které jsou diskreční (obchodování podle volného uvážení) nebo systémům založené na pevných pravidlech? Proč?
31. Obchodní strategie - Definuj svoji obchodní strategii. Budeš vyvíjet svůj vlastní sytém, nebo si nějaký koupíš? Seznam se s tím, jak vybraná strategie pracuje. Je strategie v souladu s tvými představami o tom jak a kdy dochází na trhu k pohybu? Má strategie někdy nějaká omezení? Rozložení aktiv - kolik procent svého celkového kapitálu použiješ pro tuto strategii a/nebo trh? Může tato strategie nabídnout odměnu, kterou hledáš? Je maximální propad kapitálu u této strategie v mezích tvých finančních a psychologických limitů? Zdokumentuj přesná pravidla pro: velikost pozice (obchodu), řízení rizika, podmínky pro vstup do obchodu (setup), vstup do obchodu (entry), řízení průběhu obchodu, výstup z obchodu.
32. Testování strategie - Ujisti se, že tvoje strategie obsahuje prokazatelnou výhodu. Proveď backtesting (testování na historických datech), aby ses ujistil o profitabilitě, buďto ručně - pokud je tvůj systém diskreční, nebo vhodným testovacím softwarem - pokud je tvůj systém založen na pravidlech. Proveď forward testing (testování na aktuálních datech), aby ses ujistil o profitabilitě, použij demo nebo simulační platformu, případně papertrading. Zajisti, aby veškeré testování bylo provedeno přesně v souladu s tvým obchodním plánem, a na dostatečně velkém vzorku pro zajištění platných výsledků.
33. Kontrola před zahájením živého obchodování - Jsi připraven na živé obchodování? Proveď revizi výše uvedených kroků a ujisti se, že všechny činnosti byly provedeny. Je tvůj obchodní plán zdokumentovaný? Jsou tvoje obchodní rutina a procesy zdokumentovány? Proč se domníváš, že jsi připraven? Co je tvoje výhoda na trhu?
34. Zahájení obchodování - Začni obchodovat s nejmenší možnou velikostí pozice. Tvým cílem je konzistentní provádění kvalitních obchodů v souladu s tvým plánem, nikoliv vydělávání peněz. Pamatuj, úspěch vychází z disciplinované a konzistentní aplikace pozitivního očekávaného výnosu obchodní strategie, správné aplikace řízení rizika, řízení peněz, řízení podniku, osobního rozvoje a obchodní psychologie. Úspěch vychází z vystavení se trhům a rozvoji intuitivního citu pro tržní nálady. Úspěch vychází z odnaučení se dělat rozhodnutí na základě strachu a obav, které jsi si vytvořil během dřívějšího před-obchodního života. Jak budeš pokračovat v činnosti v souladu se svým obchodním plánem a uvědomíš si, že tě trh nemůže zranit, tvoje sebedůvěra se bude přirozeně zvyšovat. Nauč se používat svůj systém instinktivně, bez obav a pochybování.
35. Kontrola výkonnosti - Ujisti se pomocí sledování a přezkoumání, že výkonnost zůstala zachována. Zdokumentuj všechny obchody ve svém obchodním deníku. Zdokumentuj svou osobní výkonnost ve svém obchodním deníku. Proveď pravidelnou revizi své strategie a sám sebe, pro odhalení silných a slabých stránek.
36. Konzistence a disciplína - Dosáhni konzistence v implementaci svého obchodního plánu. Ujisti se, že jsi NIKDY nedovolil, aby tvůj risk přesáhl předem naplánovaný limit.
37. Dosažení BEP - Dosáhni konzistence na úrovni bodu zvratu (nulová ztráta i zisk) Odměň se - breakeven je vynikající výsledek.
38. Zvyšování pozic - Postupně zvyšuj velikost pozice. Ověř si konzistentní úspěch na každé úrovni, v aplikaci obchodního plánu a ziskovosti, předtím než zvýšíš velikost pozice. Postupně zvyšuj risk až na maximální risk, stanovený v rámci tvého kapitálu.
39. Obchodování - Pokračuj v obchodování. Tvým cílem je pokračovat v kvalitním provádění obchodů v souladu s tvým plánem, ne vydělávání peněz. Dělej to, a peníze budou sami přitékat. Pokračuj ve sledování výkonnosti a revizi procesů. Nikdy nepřestávej se vzděláváním. Zavaž se k pokračování ve vzdělávání a stálému zlepšování.
40. Výborně - teď jsi trader!

Zdroj: Lance Beggs

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuju za odpověď, která je vskutku vyčerpávající :). Asi je tady více takových, kteří se považují za "specifický" případ, ale já budu asi přeci jen trochu výjimka. Je mi 55 let, můj život je ale svým stylem asi blíže životu cca třicátníka, i proto, že mám ještě realativně malé děti a mladou manželku. Už jsem toho v životě dost prošel, mám za sebou poměrně dost bohatou kariéru vrcholového manažera i dost velkých firem (i 4000 lidí). A už mě to nebaví. Nevybral jsem si trading proto, že neumím vydělat jinak, nebo že se nudím. Jde mi o nezávislost. Kdo to nevyzkoušel, neví, jak rychle klesá míra nezávislosti s rostoucím postavením (mimochodem, dovedete si představit, že si např. Klaus půjde jen tak koupit na Václavák klobásu?) Pod pojmem nezávislost si dovedu představit i to, že strávím denně před počítačem x hodin. Už jsem se začal zařizovat a pár knížek a jiných informací už jsem taky vstřebal, ale protože vím, že čas jsou peníze (a předpokládám, že v tradingu více než jinde), a já si dal cca rok na to, abych se do toho dostal při full time nasazení, hledám možnosti, jak si to rychleji osvojit. Přitom tím, že jsem na začátku, řeším spíš otázky spojené s dezorientací v prostoru nazývaném trading a chci z toho co nejrychleji vybřednout. Proto jsem se obrátil do fóra finančníka, neboť snad právě pro takový a podobné účely tu tato diskuze je.
V přehledu bodů, které jsem od Tebe dostal, mě zaujal nejvíce bod 17. Ano chci osobního rádce, chci tenéra, konzultanta, jsem ochotný za to zaplatit, ale kde ho sebrat? Na to jsem taky zatím nenarazil.
Jinak samozřejmě už jsem nahlášený na semináře a budu v tom pokračovat, minimálně abych poznal lidi, co řeší podobné situace jako já.
Takže se do toho zakousnu sám, i když mi to příjde hrozně neefektivní.

Každopádně díky za přehled, určitě už jen fakt, že mě nevyděsil, mi dává docela slušné šance.

S pozdravem

Vitlamino

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]MĚĎ (HG)??[/bold]

Ahoj - mám tady problém s mědí. Trošku jsem se zahrabal do technické stránky testování a teď po dokončení zjišťuju, že mám ještě pár mezer v obecných informacích. :-)

No zkrátka - nesedí mi poziční data z IB s daty např. z barchartu nebo CME. U všeho ostatního to funguje jak má ale data z IB (zatím nemám napojenej jinej soft a stejně ještě neobchoduju ale účet už mám nafundovanej a grafy jsem proto zkoušel zobrazit v naprosto příšerné platformě TWS) u prosincové HG se výrazně liší od HG zobrazené kdekoliv jinde. Liší se klidně i zavírací a otevírací ceny jednotlivých dnů. (na barchartu se HG hlásí z burzy COMEX a na IB z NYMEXu ale vzhledem k tomu že comex je subdivize nymexu tak v tom bych asi problém neviděl) Nevim čím to je. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Mám trapnou otázku. Jsem zvyklý na Forex a některé věci u Futures se mi nedaří dohledat.

Když si stahuju historická data v Ninjovi, tak se mi třeba u NQ 3-10 zobrazí data v garfu třeba 100 dnů zpátky, ale jenom do 15,16,18.3. daného měsíce.

Odkdy do kdy se vlastně počítá kontraktní měsíc?

3-10 je od 1.1.10 - 18.3.10 nebo jak je to?

Díky moc!!
Link to comment
Sdílet pomocí služby

patas Napsal:
-------------------------------------------------------
> > Mám trapnou otázku. Jsem zvyklý na Forex a
> některé věci u Futures se mi nedaří dohledat.
>
> Když si stahuju historická data v Ninjovi, tak se
> mi třeba u NQ 3-10 zobrazí data v garfu třeba 100
> dnů zpátky, ale jenom do 15,16,18.3. daného
> měsíce.
>
> Odkdy do kdy se vlastně počítá kontraktní měsíc?
>
> 3-10 je od 1.1.10 - 18.3.10 nebo jak je to?
>
> Díky moc!!

Ahoj,

Většina obchodníků přechází do nového kontraktního měsíce druhý čtvrtek v příslušných měsících (tedy březnu, červenu, září a prosinci).

12/2010 od 10.9.2010 do současnost
09/2010 od 11.6.2010 do 09.09.2010
06/2010 od 12.3.2010 do 10.6.2010
03/2010 od 11.12.2009 do 11.3.2010

Pribi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vitlamino, obávám se, že určitou cestou neefektivity si budete muset projít tak jako tak. Ona nakonec ta neefektivní cesta není úplně nudná a možná vám dá vlastní objevování i víc než nějaký seminář, kde si to všechno hezky napíšete a druhý den už si to nepamatujete (teda mluvím za sebe) :-) Jestli vám jde o to, aby vám někdo poradil ve smyslu dneska začneme a za 3 týdny mám před sebou vybavený komp připravený k obchodování, tak ano tohle jde taky, nicméně takhle od boku vám nikdo rozumný neporadí přesné kroky. Je potřeba znát podrobněji co vlastně chcete dělat, s kolika penězi a jakým způsobem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Azash:
Ahoj,

To záleží na tom jaký timeframe, jaký index a jakou strategii budeš obchodovat.
Uvedu příklad:

Řekněme, že obchoduju pattern 0/v na NQ100 na 2 minutovém grafu v období 16:30 - 18:00. Z MAE analýzy vím, že mi bude stačit SL 40$ a chci riskovat maximálně 2 procenta účtu na jeden obchod (tedy jednu padesátinu). Dále budu počítat 5 dolarů na komise a 5 dolarů na skluzy v plnění. Celkem tedy vychází na jeden teoretický ztrátový obchod 50 dolarů. Pak vidím, že bych měl mít pro začátek účet minimálně 50 x 50 = 2500 dolarů.

Ale je to za předpokladu, že budu schopný dodžovat od začátku svůj plán a nebudu dělat obchody mimo něj a že budu schopný jej přesně exekuovat. Většina lidí toto nedokáže a na začátku musí zaplatit "školné". Proto se doporučuje začít s dvojnásobkem, než je vypočtená minimální hodnota účtu. Tedy chtělo by to na strategii popsanou výše minimálně 5000 dolarů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...