Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To JirkaS1.

Po zaregistrování je TA veřejně přístupná i na www.brokerjet.ecetra.com/cz/

Je tam pár nejdůležitějších indikátorů a nechá se tam nastavit i jakákoli perioda klouzavých průměrů.
Je to TA sice jenom pro denní časový rámec, ale jelikož jsou tyto akcie vhodné pouze pro pozižní obchodování, pak si myslím, že pro přehled to stačí a není nutné tyto informace dávat někam jinám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, konečně jsem si vybrala trh, který se chystám backtestovat. Jedná se o 5 Yrs US Treasury Notes. PLný bod zde má hodnotu 1000 USD a tick 0,0078125, čili minimální pohyb o 7,8125 USD. Teď jsem ale hledala něc k tomuto trhu na CME a narazila jsem na graf, kde ceně vůbec nerozumím... :S Co je to ta desetinná čárka nahoře? A pak zase jiná desetinná čárka dole? Jsem z toho docela jelen a prosím o radu někoho zkušenějšího. Díky, Jana

14388

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JanaL: Dobrý den Jano. To jste si tedy vybrala zapeklitě kótovaný trh :) Moc ho neznám, ale vypadá to, že cena se kótuje:
1) v plných bodech ... 120, 119, 118 atd.
2) dále pak v menších dílech, tedy 1/4 bodu (s dílky 1/32) ... tedy ... 8/32, 16/32, 24/32. Ten apostrof nahoře tedy odděluje tyto dílky +
3) tyto 1/32 dílky jsou rozděleny ještě na čtvrtiny tj. na ticky .... jeden plný bod je tedy rozdělen na 4 x 32 = 128 ticků

budete mít tedy např. cenu 119'080 a dále po 32 dílcích do 119'160 (119'080, 119'0825, 119'0850, 119'0875, 119'090, 119'0925, 119'0950, ...atd...) a 119-tka skončí tedy cenou 119'3175, protože pak to bude 32/32 a to je nový bod 120.
Je to jak píšete, 1 tick = 7,8125 USD.

Je to jasnější? Když tak ještě napište, zkusím to vysvětlit líp :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,

díky za detailní vysvětlení :) Tedy, je to docela oříšek.....když se na to dívám a počítám, tak chápu rozdělení na bodu na 128 ticků, to je prostě 128 x 7,8125.

Musela jsem si vzít tužku a papír a pěkně si to vypsat. Používám Ninju+ZenFire, a tam se to (zřejmě proto, aby se mozek při práci více zapotil) navíc zobrazuje ještě trochu jinak, a sice bez poslední číslice z toho čtyřčíslí za apostrofem. To mě předtím právě rozhodilo, protože jsem dopočítávala různé hodnoty - např. od 0 do 2 je přeci jen jinak daleko, než od 2 do 5 a až díky vaší pomoci mi teda docvaklo, že to je od 0 do 25 a pak od 25 do 50 no a to už teda sedí.

No a závěrem ještě jedna spíše teoretická otázka (aslespoň se mi tedy teoretická jeví, praktický význam nevidím)
Čemu nerozumím je to dělení 1/4 a dále na ty 1/32 :S K čemu je to dobré? Proč ne jen rozdělění bodu na 128 ticků?


Takže děkuju za perfektní nakopnutí ;)

Jana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JanaL: rozdělení jednoho bodu není na 100 dílů, jak to obvykle bývá, ale jen na 32 dílků tedy po dílech 1/32 (to se tedy ještě dělí na 4 ticky, proto celkem 128). Nemůžete mít tedy nikdy cenu jako např. 119'880 nebo 119'770, ale maximálně tedy 119'3175 a když k tomu přidáte jeden tick, dostanete cenu 120'00 ..... takže, když od 120'00 zase odeberete 1 tick, nedostanete 119'975, ale oněch [bold]119'3175[/bold]. Proto je důležité těch 32 :) S tím rozdělení jednoho bodu na čtvrtiny jsem Vás asi trochu zmátl. V Ninjovi to není vidět a ani to v podstatě [bold]není důležité[/bold], ale na tom grafu CME, který jste přiložila dříve mají měřítko takové, že tam jsou vidět kroky právě po těch čtvrtinách z 32, tedy '08 ... '16 ... '24 ... '00(32). Tím si ale nepleťte zbytečně hlavu. Stačí si jen zapamatovat, že bod je 32 dílků a ty ještě rozdělené po čtyřech a to dohromady tvoří 128 ticků :) Snad jsem pomohl. Ať se daří (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasně, že jste pomohl, Tomáši :-) To, že bod končí na ...´3175 je jasný, já akorát nechápala, jak je možné, že se to všude zobrazuje různě, pak ta chybějící poslední číslice ... :-) Ale už je to naprosto OK.

Teď už jen sehnat ta data dostatečně dozadu. Tady na foru tenhle trh snad nikdo nedělá, tak nevím, jestli to nebyla špatná volba... Ale on docela hezky trenduje a přitom tam nebude potřeba nijak veliký SL, neskáče, volume má taky krásné, tak se mi jako začátečníkovi líbí :-)


Jana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JanaL:

ja tento trh tiez sledujem. Odporucal ho tusim MNovak v inom vlakne a je to naozaj pekne trendujuci trh :)
Tiez ma najprv dost pomylilo to kotovanie v Ninjatraderi, hlavne kvoli tomu chybajucemu poslednemu cislu a myslel som si ze mi to bude vadit, ale hned po chvilke som si na to zvykol. To je jedno kolko ludi odtialto tento trh obchoduje ked ti obchodovanie na nom dava lepsie vysledky ako napr. na e-mini trhoch

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wolf:
Tady, jmenuje se to "Bull-Bear Power (Elder X-Ray Indicator)" - jestli je to teda to co hledáš.
www.ninjatrader.com/support/forum/local_links.php?catid=1&sort=N&pp=15&page=2

Btw dobrá hláška. Zadarmo ovšem taky dělají lidi divné věci, někdy ještě divnější než za peníze. Dokonce jsou i věci, které dělají zadarmo a za peníze by je nikdy nedělali ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozrejme to vztahuji jen k tradingu :)
a ten indikator to bude on, stahl jsem ho na plochu jak je napsano v navodu a dal utilities import ninja script a napise mi to chybu: You have custom NinjaScript files on your PC that have programming errors.These error must be resolved atd
pochopil jsem spravne ze ten indikator je spatne napsany?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...