Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

wolf Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pribinacek: Dekuji za napady to nacasovani nezni
> spatne, nezkousel jste nahodou ATR?


wolf:
ATR nepoužívám, nepotřebuji. Podle velikosti úseček a swingů to určuji rovnou v hlavě. Pokud se trh hejbe moc prudce, pak jsem mimo. Pokud je naopak aktuální volativita poloviční, pak si dovolím jít se 2 kotrakty. A prosím, nevykej mi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

wolf: prosimtě neporadil bys mi nemužu nikde ten váš zminovaný system najít :) ani od libica ani od tebe popsanej :) nepopsal bys mi to nebo neporadil kde ho najdu ? v obchodních systemech sem ho nenašel :) a docela mě to zajímá taky si myslim že by se dalo začít s takovým učtem na ne tak živym trhu ale chce to určitě dávku sebeovládání a dělat vše dle OS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf Napsal:
-------------------------------------------------------

> MAE je nejmensi hodnota kterou ve svem otevren
> obhodu dosahnu?

> MFE presne naopak, chapu
> jeste k tomu pocatecnimu vkladu:
> kdyz treba bude nekdo pozivat SL 150$ ale
> uspesnost 90% tak muze klidne i 20% kapitalu
> vlozit do trhu, myslim si ze 2% je potreba u
> strategie kde je nizka uspesnost

> Pribinacek: muj SL 150$ plus provize slip p. 10$
> to je 160 $*5 = 800$, ja osobne chci zacit s
> 2500$
>
> 2500-800(5 po sobe ztrat)= 1800$
>
> kdyz bych chtel zacit s 1500$
> tak mi zbyva 700$ a to se na margin jeste vleze
> sice tesno ale slo by to
>
>
> ale ja osobne jak rikam chci zacit s 2500$ (celkem
> 50 000kč= ruzne poplatky za nj, data, brooker,
> clearing house)
> takze 2500$ chci mit ciste na trading, to si
> myslim je realne

Wolfe, raději než na počítání vkladu, SL a % úspěšnosti bych se soustředil na MAE a MFE :) Je docela pěkný, že libic jede system a jde mu to dobře, ale SL by šel upravit :-D To mi připomíná - hele, on si koupil nový piáno a hraje na tom fakt dobře, myslím, že když budu mít to piáno, že budu hrát taky dobře.

Btw - Mplay má taky dobrej systém a myslím, že i vysokou úspěšnost, zkoušels to?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf,
ano, matematicky ano, ale ten výpočet předpokládá, že nezaplatíš žádné školné, což zcela jistě zaplatíš, takže dostatečná velikost účtu má jeden jediný záměr a to tvoji ochranu, toť vše.
Nevím kolik lidí uspělo, když začalo s takto malým účtem, ale za to vím, že diskuze na téma "stačí mi xx USD na futures", "já začnu s tímto účtem a určitě se mi nestane to, co všem ostatním" apod je tady častá, jedno mají lidi, co ignorují zkušenosti ostatních společné, už se tady neobjevují a nemyslím si, že to je tím, že si uživají zisků z tradingu na místě, kde neni pokrytí internetem :)

z mého pohledu je základ držet risk na 1-2% a mít dostatečný poslštář na začátečnícké průšvihy, rozkoukávání. takže na účet 2500 můžeš v základu mít risk max 50 USD .. ale to je teorie, po pár úvodních ztrátách se dostaneš pod použitelné SL

za jak dlouho našetříš dalších 2500 USD, až tyhle projedeš ?

to hooky - k opcím netuším, neobchoduji je, ale je to nástroj, který umožňuje vyšší konzervativnost strategií, sice nižší zisky, ale taky nižší risk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:

Dojiste miry je to osobni pristup a cenim si te rady nejspis jste hodne profitabalni takze vite jak jsou zacatky tezke, taky se lisi systemy uspesnoti typem cloveka pripravenosti atd

muj sl pod 100$ nepujde a navrch by nemel taky jit (jeste doladuji) vas penezni kapital by byl jak velky pro takovou strategii? kdyz data od zenu jsou zadarmo a ninja stoji na mesic nejakych 120$(s tim ze muzu nastavit SL zakladni verze bez SL za 50$) jesti nemylim a komise 4 USD/kontrakt zadne dalsi vydaje mit nebudu, nebo snad budou?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...