Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

wolf,
je to určitě hodně individuální. Já rozhodně nejsem hodně profitabilní, do toho konstatování mám fakt daleko :) ale že začátky jsou těžké vím, taky vím, že kdybych nezačal s účtem 5500 USD na NQ, tak bych tady už asi nebyl, otestovaný drawdown je fajn věc, ale k tomu přijde psychika, hlava si dělá co chce, pak ještě v začátku chyba platformy a trh proti mně, kde jsem zavíral přes helpdesk .. ony se ty stovky dolarů nasčítají (tu)
pro 100 USD SL bych nezačal s nižším účtem než 5000 USD, ale to je nutné minimum, zkus se podívat po levnějším trhu ... NQ, YM, tam se dostaneš na 40-50 USD. Velikost risku se neřídí %úspěšnosti strategie, snaha je jí co nejníž, na počátku 2% a pak 1% a méně, neni důvod dávat do trhu víc, než potřebuješ.

další náklady, tady záleží jakého budeš mít brokera, zda chce platit za platformu, datafeed apod .. já mám OpenECry a Sierru, celkem měsíčně 26 USD a neměnil bych

btw. myslím, že tykání bude lepší :)

M.

PS: ale je to rozhodně každého věc, obchodování je byznys se vším všudy a kdo chce uspět musí převzít a nést zodpovědnost za svoje činy a účet

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den.
Co je to premium? Larry Williams to několikrát zmiňuje ve svých knihách a nejsem si zcela jist, zda jsem to dobře pochopil. Je to rozdíl cen mezi futures kontraktem a skutečnou cennou dané komodity (indexu,..)? A je-li tomu tak, jak se zjišťuje ona "skutečná" cena? Larry to myslím nazýval cash.
Sleduje někdo z Vás nějak tento údaj a pokud ano, jak jej využíváte při obchodování?

Děkuji

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Premium je kladny rozdiel ceny najblizsieho kontraktneho mesiaca a vzdialenejsieho kontraktneho mesiaca danej komodity.
Pozri si napr. kukuricu. www.insidestocks.com/dfutpage.asp?sym=ZC&code=BSTK&section=
Cena kukurice s dodanim v decembri je 538.6$ a s dodanim v marci je 553.6$. Cena vzdialenejsieho kontraktu je normalne vzdy vyssia, lebo sa do nej zapocitavaju skladovacie naklady. Ak vsak cena blizsieho kontraktu stupne nad cenu vzdialenejsieho kontraktu, vznika premium. Niekto velky(comercials) je ochotny zaplatit za kukuricu s dodanim v decembri viac ako v marci. Je to byci signal, samozrejme s dalsimi podmienkami, o ktorych pise Larry.
Komodity neobchodujem, zatial mi ucet staci len na indexy a forex. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo: Díky za vysvětlení :)

Je tu někdo kdo ví jak toto využívá Larry? Líbila se mě myšlenka, že bych obchodoval intradenně jen v celkovém trendu, který by mě pomohl určit právě to premium. Larry píše něco o tom, že je-li cash vyšší než komoditní futures kontrakt, je pravděpodobné, že futures půjde nahoru za cash. Nejsem si zcela jist, zda je to to premium, na které jsem se ptal, možná jsem zmotal dohromady dvě různé věci, ale tuším, že se v této souvislosti o tom zmiňoval. Nebo je tím cash myšleno následující kontraktní měsíc, jak mě vysvětloval Jogo? Jsem z toho nějaký zmatený, z knihy jsem to pořádně nepochopil ani po třetím přečtení a nyní jsem ji již beztak vrátil do knihovny.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jakubpolo

Je to přesně, jak jsi psal předtím ty: "Premium je rozdíl cen mezi futures kontraktem a skutečnou cennou dané komodity = cash."
Cash = cena komodity = cena podkladového aktiva.
Cash cena se zjistí nejlépe tak, že se podíváš na její cenu :) U akciových indexů například na Yahoo nebo v platformě tvého brokera. Cash cena zlata a stříbra pak třeba na stránce Kitco atd.

Tady je například graf premia pro SP500: www.quote.com/us/stocks/chart.action?s=%24PREM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nuz v knihe "Jak jsem vydelal milion dolaru za rok obchodovanim komodit" je premium popisane tak, ako som to napisal.
Ale to je jedno... premium Larry pouzival ako pomocny indikator nastupu do dlhodobych pozicnych tradov. V ziadnom pripade nie na intraday obchody, ako ho chces pouzivat ty. Tam este musel mat pohyb dole na open intereste, comercials museli byt prevazne dlhy a tak pomocou TA sa snazil nastupit do trendu na dnovych grafoch.
Takze koniec-koncov ak sa splnia vsetky predosle podmienky a rozbehne sa ten trend, tak by si sa mohol skusit intraday na nom zviezt.

P.S: Mam tiez jednu otazku. Kde sa daju najst grafy celkoveho open interestu na danej komodite.
Cize pocet vsetkych otvorenych kontraktov vo vsetkych kontraktnych mesiacoch. Zatial som v grafoch vzdy nasiel len open interest konkretneho kontraktu. Larry vsak sledoval celkovy open interest vsetkych kontraktov...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Premium sa pouziva na komodity a nie na indexy. Ja som knihu jak vydelat milion za rok cital 4x.
Moja obchodovanie je na tom zalozene. A ak chces priklad : cukor- tam naskocilo premium pri cene 14.50 a pozri kde je teraz bavlna- druhy trh na ktorom dlhotrvajuce premium vynieslo cenu az hore. Premium je iba na to aby si si vybral trh
ale na vstup mozes pouzit akukolvek strategiu.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...