Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

wolf: To je sice pěkný, že máš 90 procentní úspěšnost, ale kde je řečený, že těch 10 procent ztrát nepůjde ihned po sobě? Pokud exponuješ 20 procent kapitálu na jeden obchod, pak si můžeš dovolit jenom 5 ztrát a máš vynulovaný účet. Stačí 2 ztráty podle plánu, to tě rozhodí, uděláš další 2 chyby a už jsi na 4 SL a to je 80 procent kapitálu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pribinacek: muj SL 150$ plus provize slip p. 10$ to je 160 $*5 = 800$, ja osobne chci zacit s 2500$

2500-800(5 po sobe ztrat)= 1800$

kdyz bych chtel zacit s 1500$
tak mi zbyva 700$ a to se na margin jeste vleze sice tesno ale slo by to


ale ja osobne jak rikam chci zacit s 2500$ (celkem 50 000kč= ruzne poplatky za nj, data, brooker, clearing house)
takze 2500$ chci mit ciste na trading, to si myslim je realne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf Napsal:
-------------------------------------------------------
> MFE presne naopak, chapu
> jeste k tomu pocatecnimu vkladu:
> kdyz treba bude nekdo pozivat SL 150$ ale
> uspesnost 90% tak muze klidne i 20% kapitalu
> vlozit do trhu, myslim si ze 2% je potreba u
> strategie kde je nizka uspesnost
>
> Za peníze dělají lidi to co by nikdy nedělali.

OMG, to jsou rady doslova za vsechny prachy...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

m.hunter: Pokud má SL ve výši 20 procent kapitálu, pak už není kam ubírat. Bavíme se zde o velmi malých účtech, kdy ty lidi obchodují jenom 1 kontrakt a na nízkých timeframech. Tam už bohužel opravdu není kam níž jít..

wolf: Já bych do strategie, která má SL 150$, s účtem 2500$ nešel. Ale to je čistě můj názor. Nic víc. Obchodujeme každý sám za sebe a je to naše zodpovědnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf: Nejedu live .. předělávám money management :) .. Paper tradoval jsem 0/v a po 4 měsících jsem byl v mírném plusu ale pokud jsem započítal i případné skluzy v plnění, které budou v live, tak jsem byl na nule. Tedy stačilo přidat ke každému obchodu 10 dolarů na skluz a ze ziskového systému byl neziskový - klasická ukázka podcenění money managementu :) Ale já to beru jako další výzvu a celkem se těším na její vyřešení.

Zpátky k tomu účtu. Pokud máš malý účet, hledal bych takové strategie, které nabízejí menší SL - různé odrazy od S/R apod. Pokud riskuji na obchod 50$, pak jsou to 2 procenta z 2500$, pro mě v pohodě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m. hunter : prosim o vysvětlení sem někdy trochu pomalejší ale taky mi připadá že když riskuju 20 procent a budu mít 5 špatných obchodů za sebou tak musim bejt na nule :)

wolf: máš podle backtestu nebo něčeho zjištěnej DD ? já osobně bych taky asi nešel do obchodování s 2500usd když bych měl SL 150usd ale asi věc strategie ;) jinak 90procent uspěšnost to gratuluju ;) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:

faze backtest+papertrading ale stejny system uz libic jede live a uspesnost je doopravdy velka ale 150$ sl si myslim pujde upravit takze 50$ az 100$ SL bych teoreticky mohl dosahnout a to pri uctu 2500$ 4%risk(jeste je akceptovatelne pri vetsi usposnosti, ale to uz kazdy musi sam rozdhodnout)

bohuzel mrtvy bod je vystup =>je to peklo (v tradingu je tato vec hned po psychice v mem zebricku hodnot)
proto shanim informace a ctu atd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf: Není to tajné :)
Začínal jsem s mplay výstupem ale ten mi dával horší výsledky než pevný PT. Pak jsem zkoušel další věci, až jsem skončil u následujícího:
Podle MAE/MFE jsem nastavil SL a PT, které jsem následně posunul podle situace v grafu (např. pokud byl muj PT 10 dolarů nad velkou resistencí, pak jsem ten PT posunul pod ní). Dál jsem měl časově omezený výstup, že jsem z pozice vystoupil po určitý době. Pak jsem posouval SL na BE pokud jsem dosáhl nad polovinu předpokládaného PT (ale zase s ohledem na strukturu swingů).
Další možný výstup mám pokud vstoupím mimo plán, pak okamžitě vystupuju.
Pokud vstoupím a zjistím, že jsem v chopu, pak taky vystupuju.

Jel jsem to na NQ 2 minuty. Teď testuji RB na NQ a taky zkouším TF. Musím buď změnit timeframe nebo trh na víc volatilní. Jinak přístup sám o sobě je použitelný.

Myslím, že nejdůležitější pro mě bylo pochopení faktu, že patterny jako takové jsou v podstatě jenom pro načasování obchodu - tedy "kdy" obchodovat. A druhou, stejně důležitou polovinou, je "kde" obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
začít s účtem pod 5000USD na intraday futures je typická ukázka podkapitalizace .. matematicky určitě jde s účtem 2000 a i nižším, reálně taky, ale začít, to je jen další nevýhoda, kterou si zbytečně přidáváte do začátku a to jste ještě neudělali ani jeden live trade. Základem je přežít a rozkoukat se.
Tohle je byznys jako každý jiný, má svoje specifika a nutné podmínky, jednou z nich, z mého pohledu nutnou, je dostatečný účet a to rozhodně 2000 nebo 2500 USD neni. Pokud to myslíte vážně, tak na to zapomeňte, bud si sežeňte více kapitálu nebo zkuste obchodovat něco jiného (opce, fx ...), skončíte dřív než začnete.

velikost risku neni závislá na úspěšnosti, ale cílem je riskovat co nejméně, 2% je maximum, mělo by být cílem jít níž ... jít do obchodování s SL150 a počátkem 2500 je nesmysl

btw: pokud někdo riskuje 20%, tak rozhodně za 5 obchodů nebude na nule, protože se vždy snižuje základ, ze kterého je 20%, takže na nule nebudete nikdy, ale velmi rychle se dostanete na obchodovatelnost účtu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...