Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

hledám brokera ideálního pro začátečníky


pavel368

Doporučené příspěvky

@Slavo:

Pochybuji, že se najde někdo, kdo "odzkoušel" s ostrým účtem všech šest brokerů, aby Ti mohl poskytnout srovnání.

K datům a brokerům:
Pokud jsem stihl postřehnout tak obvykle každý broker po otevření ostrého účtu nabízí nějakou obchodní platformu, ze které se dá přímo obchodovat a k ní data - jakou, za kolik a jaká zjistíš např. na internetu.

S testováním je to podobné. Demo zdarma a kvalitní data pro testování Ti po nekonečně dlouho dobu nikdo jen tak zadarmo nedá, pokud chceš trading dělat pořádně ber to jako podnikání, nejprve investuješ a vykazuješ ztráty a časem se, pokud se prosadíš, situace obrátí, pokud ne jdeš "do kytek". Není důvod si myslet, že v tradingu je tomu jinak, spíš je to vše ještě mnohem a mnohem těžší. Když do toho nedáš vše, co to potřebuje, pravděpodobnost na úspěch se zmenšuje, řekl bych, přímo exponenciální řadou. Je třeba vážně zvažovat, kde šetřit a kde se vyplatí "pustit chlup". U Mirus např. od 3500USD máš platformu na doživotí, ostrý účet, kvalitní data a možnost bezstarostného testování dozblbnutí. Pokud to myslíš s tradingem vážně je to minimální investice, kterou by jsi jednou tak nebo tak stejně udělal. Navíc z těch plánovaných 6000USD ušetříš 2500USD na horší časy.

Kombinace např. Mirus+NJT+ZEN se zde na serveru neobjevuje náhodou, výše účtu, marginy, komise, ticková data a z podstaty věci velmi dobrá plnění zejména v případě obchodování trhů na US burzách, je dobrý kompromis pro začátečníky, navíc je tu k dispozici velká komunita diskutujících, takže ani nedokonalá angličtina není překážkou, návodů jak řešit případné problémy je hromada. Spekulovat a ztrácet čas s poplatkem za převod v bance je nesmysl - "jeden slušný obchod a máš poplatek zpátky i s úroky". TF a NQ se obchodují v dolarech a zdá se, že je výhodnější mít v tomto případě účet také v dolarech a jiný postup je v prvopočátcích zbytečná komplikace. Jako začátečník věř, že kurz EUR/USD tě ještě dlouho trápit nebude a chtít predikci vývoje kurzu USD/EUR na další půlrok, to je také poněkud "mimo mísu".

PS: Tvé otázky svědčí o tom, že jsi studiu tradingu a všeho toho kolem něj ještě moc nedal. Věř, že trading je právě o hledání, prohrabování se neskutečnou hromadou informací, jejich třídění vyhodnocování a rozhodování. Chce to trpělivost a systematičnost. Výběr brokera a otevření účtu je na tradingu to nejjednodušší z nejjednoduššího a pokud už zde narážíš na nechuť se prohrabovat informacemi, které jsou k dispozici, nejsem si jist, zda-li máš šanci dojít ke smysluplnému cíli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 284
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

@ IMik, Pribinacek diky za vase prispevky, je mi jasne ze nejaky cas budem musiet stravit aj nad touto castou tradingu - data, brokeri a celkove spojazdnenie real uctu az pride cas. Momentalne vsetko svoje usilie venujem testovaniu (v priemere 8 - 9 hodin denne), brokeri boli na plane neskor, jedno po druhom.. IMik, mas samozrejme pravdu, informacie o veciach na ktore som sa pytal som riesil takpovediac "z rychlika", ale s nechutou to vela spolocneho nema, ak si vsimnes cas mojho prveho prispevku tak to som zrovna skoncil s niekolkohodinovym backtestom a znepokojoval ma vyvoj EUR/USD, citil som potrebu tomu venovat pozornost, to je cele.. zatial som to vyriesil otvorenim USD uctu v banke, kurz EUR/USD sa po upisani dlhopisov Portugalska, Spanielska a Talianska, Trichetovych vyhlaseniach a naraste ziadatelov o davky v nezamestnanosti v USA celkom pozbieral, takze zatial ich nechavam na EUR ucte. S tradingom zatial moc pomoct nemozem, nakolko som v tomto smere sam este zelenac, ale mozno sa niekomu zidu nasledujuce informacie: pre SR - Slovenska sporitelna: otvorenie USD uctu 0 EUR vedenie USD uctu 2.06 EUR / mesiac platba do zahranicia 20 EUR (od 1.2.2011) pre CR - Ceska sporitelna: otvorenie USD uctu 0 CZK vedenie USD uctu 20 CZK / mesiac platba do zahranicia 1%, min. 220 CZK, max 1500 CZK Vyuzitie vidim pre tych, co otvorenie real uctu je hudbou buducnosti a ocakavaju nepriaznivy vyvoj EUR/USD ci CZK/USD pri platbe do zahranicia. Samozrejme, toto je moj sposob riesenia situace a nikomu ho nechcem ani v najmensom vnucovat. Prave naopak, ak ma niekto iny sposob, velmi rad sa o nom dozviem. zelam vela uspechov @Slavo

15092

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zdravim všechny.

Chtěl bych se zeptat na podle mne jasnou otázku a proto bych chtěl poprosit o JASNOU, STRUČNOU odpověď.

Hledám:
- českého brokera
- s jasnými a pokud možno přijatelnými poplatky
- pro poziční obchodování
- Jasná internetová platforma
- rychlá a kvalitní podpora (tak abych věděl
že se na něho člověk může obrátit v případě potíží)

zatím sem narazil na 3 brokery XTB, Harpoon a plus 500. Takže k těmto jsem si info sehnal.

Opravdu bych chtěl poprosit jen o jasné odpovědi s jménem případně zkušenostmi. Pokud by chtěl někdo psát odpovědi jiného tipu tak si ušetřte práci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

ponevadz mam dobrou naladu...

relaxo: z ceskych brokeru bych ti nedoporucil zadneho, protoze ani jeden nesplnuje hned tvuj 2. bod, nicmene trvas/li na CS brokerovi, tak:

XTB - ti maji prijatelne 2 pipy spread na major paru eur/usd a platis swap za drzeni pozice pres noc.
Jinak pres Fio muzes obchodovat prevazne CS akciove tituly na Kobosu, RM a Spadu. Zatim bez platformy, v budoucnu bude Metatrader, poplatky na ceske pomery relativne dobre, vhodne i pro swingove obch, kteri napr. uplatnuji danovy test...
Plus 500 - myslim, ze je to ruska spolecnost, registrovana na Kypru nebo jinde offshore, obrazek si jiste udela kazdy sam...zadna smlouva, dobijes kartou ucet a hrajes:))

Ted vazne - zalezi na vysi tveho kapitalu, jaky trh chces obchodovat, atd, atd...tu na serveru jsou kvalitni informace a prumerny jedinec si je jiste najde!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

Zdravim,
Teď budu mít do léta 5ooo USD a uvažuji o tom, že si otevřu konečně účet. Dříve jsem přemýšlel o Interactive Brokers, ale zjistil jsem že jsou pro mne nevhodnou variantou kvůli mému věku (19let) a kvůli mému polovičnímu kapitálu (požadují 10k dolaru). Moji otázkou tedy je, jestli nevíte o nějakém vhodném a spolehlivém Brokerovi místo IB? Chci obchodovat futures intradenně a chci s nim komunikovat + nějaká jednoduchá platforma na obchodování a pokud možno přes email. Co se týce komisi tak si představuju do 5dolarů max.
Děkuju za případné odpovědi. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal:

Deěkuji za radu, už jsem se koukal na mirus ale přijde mi, že je kolem toho moc nejasností, nevim ještě se na to podívám. Každopádně jsem ted pátral po vláknech a našel jsem že si můžu udělat u IB takzvaný cash account od 3k dolarů. Pořádně jsem však nepochopil jaké to má omezení oproti klasickému marginu od 10k u IB, tak jsem jim napsal email. Až mi odepíšou tak to sem skusim přeposlat, třeba se to bude hodit někomu. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý večer,

rád bych se přidal s trošku obecnějším dotazem. Jako úplný začátečník plánuji začít s intradením obchodováním. Zajímalo by mne ke kterému brokerskému domu se přidat. Již jsem strávil na zdejším fóru celé odpoledne a vím, že Colosseum nebo XTB sice nabízejí jednoduché ovládání a platformu v češtině ale asi to není nejšťastnějším řešením.
A pokud u nás skutečně žádný serióznější dům není, pak tedy zahraniční. Co se týče angličtiny, tak to není absolutně překážkou. Ale kam se tedy vrtnout?
Samozřejmě sem se dočetl že Interactive Brokers mají výborné reference a nízké poplatky. Ale $10000 při aktivaci účtu tam TEĎ jako naprostý nováček sypat nebudu.

Takže může mi někdo jedinou větou říct koho zvolit?

Předem moc děkuji

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Engurru: Jako naprostý nováček vůbec neřeš brokera. Čeká tě dlouhá cesta studia, hledání či vymýšlení vhodného systému, backtestování, backtestování a ještě více backtestování, a pak pár týdnů papertradingového obchodování nanečisto. A až budeš mít tohle úspěšně za sebou, což může být otázka týdnů či měsíců, přijde čas řešit jakého zvolit brokera. A pak už nebudeš naprostý nováček a nasypat brokerovi třeba $10000 pro tebe nebude problém :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...