Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

hledám brokera ideálního pro začátečníky


pavel368

Doporučené příspěvky

To georgequaran.
Ano platim nehorazne poplatky 30$ (15$ nakup 15 predaj kontraktu) asi polovicu stoji miny S&P . Ja som do Colossea isiel asi pred rokom, bez toho aby som si hocico o obchodovani precital. Jedine co som chcel je kupit si ropu ked bola cena pod naklady na tazbu a predat ju tak za pol roka. co sa mi ciastocne aj podarilo. Napriklad to ze nemozem kontrakty ropy drzat pol roka ale kazdy mesiac predat akupit novy som sa dozvedel az ked som mal ucet, tiez som cast penazi mal v ETF na zemny plyn UNG ( asi pol roka)...... . dost casto priemerne 2 obchody denne obchodujem tak posledne 4 mesiace. Poplatky mi nevadili kym som robil 10 kontraktov mesacne. az terz kem ma obchodovanie zacalo bavit a kedze mi pravdepodobne skrachuje firma, tak sa tomu chcem zacat venovat vaznejsie a budem mat nato snad aj cas.

dakujem vsetkym za typy urcite si najdem tak do tyzdna cas a pozriem si to a dufam ze sa dobre rozhodnem. Ak Vas napadne este seriozny brouker alebo dobra obchodna platforma budem rad ak napisete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 284
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mna by velmi zaujamalo (urcite aj ostatnych), na co si davat najviac pozor u brokerov (hl. forex)? Ak mate niekto zle skusenosti prosim podelte sa v com konkretne sa vyskytli, resp. by sa mohli vyskytnut problemi :-) , zvazujem zalozit realny ucet a chcel by som sa vyvarovat chybam...

Tak co ja zatial viem:

1. Broker by mal byt registrovany vo FSA, (aj tak neviem do akej miery to ovplyvni vymahatelnost prav)

2. Otazne je ci je lepsie no dealing desk, alebo nie (myslim ze s tym nejako suvisi pohyblivost spreadov)

3. Nemal by mat sidlo v danovom raji...

...prosim kto mate skusenosti doplnte :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim, pred nejakym casom som ziadal radu pri vybere broukera. Vybral som si Striker hlavne koli tomu zemozem komunikovat v slovencine ( pri pisani v anglictine sa dost trapim :( ). Komunikacia aj zalozenie uctu velmy dobre a jednoduche peniaze na ucte a realna platforma za 2 dni. Vzdy na skype ochotneho pana Martina L. Akurat pri zistovani poplatkov mi bolo povedane ze zacinaju na 5$ a pripadne menej podla poctu obchodov ...., po zrealizovani prveho real obchodu mi ale bolo odratane necelych 8$ poplatok. Pritom ked som sa rozhodoval ku akemu broukerovi ist tak som sa jasne pytal ze ci sa okrem komisii plati aj nieco ine odpoved bola ze len komisie. Na vypise z uctu bolo :
Clearing USD 2.28 DR,
NFA USD 0.02 DR,
Transaction Fee USD 0.20 DR,
Commission USD 5.00 DR
To bolo pri S&P500 dnes pri rope mi odratalo z uctu 8$ vypis z uctu uvidim zajtra

Uctuju si tieto poplatky (okrem komisii) vsetci brokery alebo nie ? zatial som poslal len polovicu rizikoveho kapitalu a rozmyslam ze ak to neuctuju vsetci tak este zvazim ci to za tu cestinu stoji.

toto je odpoved ked som sa pytal Martina L. : ano, zakladni komise je 5, ale dale si ucuji i NFA, burza, atd. , coz my nemuzeme ovlivnit..

Vopred dakujem za info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tony5, georgequran:

tak koukam, ze nekteri brokeri v americe jsou jako ceske cestovky. Cena zajezdu je x, ale po zapocitani vsech vedlejich poplatku je cena zajezdu 2x.

Sveho casu melo napr. OEC akci pro nove zalozene ucty pro obchodovani emini futures kontraktu 1 USD RT, coz mi prislo neskutecne. Tak jsem zjistoval podrobnosti a nakonec z nich vylezlo, ze to je pouze jejich cast komise a musim si pridat poplatek za clearing a poplatek NFA a poplatek burze. Takze dohromady to bylo nejakych 3.75 RT, coz je mimochodem vyborna cena, ale takhle to inzerovat mi neprijde moc koser, protoze to lidi jenom mate.

Takze pokud byste chteli brokery, kteri pro futures nabizeji komise kolem 4-6 RT all inclusive, tak jich je spousta, napr. Open E Cry, Infinity, Mirus Futures, AMP, Interactive Brokers, Zyner a mnoho dalsich. Akorat u nich neni ta cestina nebo slovenstina, ale kdyz se clovek prokouse pres zalozeni uctu, tak uz te komunikace zas tak moc neni.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lada, diky za info.

Pride mi to strasne nefer, pretoze ked som sa rozhodoval bol som v podstate oklamany ( kludne mozem poslat celu
komunikaciu ). Pacilo sa mi aj infinyty s ktorym podla toho co je na fore je vela ludi spokojnych. V porovnavani mi prislo + pre strikera zadarmo platforma s datami (ktora je super) a hlavne ta cestina ( hned po zaregistrovani a stiahnuti dema prisiel mail v cestine ). Ale ked to tak ratam pri rozdiely 3 $ a 1200 obchodoch rocne to robi zbytocne naviac 3600$ co je celkom slusna dovolenka :( . Asi ak sa s nimi nedohodnem tak ma caka dalsia zmena :( a to som si myslel ze som pre dobru volbu spravil vsetko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

jsem úplný začátečník a prosím zkušené uživatele o radu.

Kontaktovala me společnost Stratton Prague s.r.o., jestli bych nechtěl investovat do akcií. Ikdyž už o tomto způsobu vydělávání peněz nějakou dobu přemýšlím, nemám důvěru v podobné obchodníky, jelikož není týdne aby mě jich několik netelefonovalo.
Společnost má kanceláře v budově City Tower, ve Hvězdově ulici v Praze, ale nějaké recenze jsem na ně na internetu nenašel

Dle jejich materiálů probíhají obchody takto?

Klient - konzultant (zaměstnanec investičního zprostředkovatele) - Stratton Prague s.r.o. (investiční zprostředkovatel) - Capital Markets, o.c.p., a.s. (obchodník) - Burza

V mém případě by obchody probíhaly na burze cenných papírů v Praze (SPAD, KOBOS) a na americké burze NYSE, AMEX, NASDAQ.
Poplatky za obchod na Pražské burze jsou 1,5% z celkového objemu+ 750 CZK a na americké burze 1,5% z celkového obchodu + 25 USD

Na zkoušku bych do toho dal tak 500.000 CZK a potom by se vidělo.

Můžete to někdo prosím omrknout znaleckým okem, abych nenaletěl?
Děkuji, Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andre100
No, já o Stratton vůbec neslyšel, jsou tu mnohem zkušenější, ale na žádném vlákně o nich zmínku jsem taky neviděl, nu nečetl jsem tedy úplně všechno. Nevím, dělej jak rozumíš, jsou to tvoje peníze, ale já mít půl melounu, tak jsem dávno ve Švýcarsku u Dukascopy, je to ECN a burza přímo , navíc společnost dost známá a regulovaná, ale nechci nikoho ovlivňovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andre100

Cokoli je spojeno s Capital markets = Cold Call Bucket Shop , je na hrane ..a nejen zakona . Tahle spolecnost uz ma tolik problemu , ze nechapu, kde jeste berou sily .
Moje Manzelka pracuje ve vedlejsi budove (Empiria) , ve ktere ma par podobnych take pobocky .
Jeste jedna zajimavost . Stratton( I kdyz to nemusi vubec nic znamenat) je cast jmena firmy jednoho z nejznamejsich manipulantu marketu vubec ....Presneji Stratton Oakmont ...Long Island NY a Jordana Belforta ....v devadesatych letech to byl genius ,ktery manipuloval akcie jako nikdo v businessu . To jmeno je vtip...a ta firma take .

Je to SRO....investicni zprostredkovatel....email na seznam.cz....zadny poradny web a akvizice.....Pokud chces investovat jakoli castku.....tak zde urcite ne . Myslim, ze i v CR je pres zoufalou Maklerskou situaci par normalnich spolecnosti...ja osobne zkusenost v CR nemam..ale znali jiste radi poradi !

Hodne stesti !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...