Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

hledám brokera ideálního pro začátečníky


pavel368

Doporučené příspěvky

Obchodování nanečisto a spousta studia již samozřejmě probíhá a ještě chvilku probíhat bude. Mám tady demo účet strategy runneru se ktrým pracuji a spoustu literatury. Nicméně naprostým nováčkem jsem myslel to, že v nejbližších dvou měsících už chci jít do ostrého obchodu takže chci zvolit správně. Ale trochu jsem pozměnil názor a 200 000czk, tedy těch $10k pro IB už mám připraveno.

Takže zaprvé bych rád poděkoval všem za dosavadní odpovědi...

A zadruhé tady mám poslední malý detail u IB. Vidím že minimum pro intradenní obchodování s akciemi je 25000, platí to i u komodit? Jelikož komodity jsou mým cílem $25k zatím k dospozici nemám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 284
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj mam dotaz ohledně brokera.
teď mam založený demo u XTB to že maj výšší poplatky mi nevadi....řikal jsem si že když budu ziskový s těmahle poplatkama tak pak když v realu přejdu někam kde jsou menši bude to jen plus...
Ale k věci zajímalo by mě jak to je u jiných brokeru s SL...u XTB se mi dost nelibi že mi v podstatě diktujou kam si mužu dat SL ....řekněme že na denim grafu se to dá spolknout, ale kdybch chtěl obchodovat třeba na 15/30min TF tak jak se vypořádat s min SL 30 pips???
takhle velkej SL přeci intradeni tradeři mýt nemužou nebo jo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LukasD:

pro XTB tu je speci vlákno zde www.financnik.cz/forum/read.php?4,83571, ale zkusím ti odpověď mým pohledem. Taky jsem koketoval s myšlenkou obchodovat s nimi. Dokonce jsem se zúčastnil jejich seminářů. No dobře, řeknu to na rovinu: NEBRAT!

"teď mam založený demo u XTB to že maj výšší poplatky mi nevadi" ...

to by mělo být to první, co by ti mělo vadit. Já jsem na brokerovi nelpěl a mám ještě o 1,5 EUR nižší komise než u prvního uvažovaného brokera. Když udělám 1000 obchodů za rok, je to 35 000 Kč do mé kapsy navíc. To je slušná exotická dovolená.

"u XTB se mi dost nelibi že mi v podstatě diktujou kam si mužu dat SL" ...

ty jim zaplatíš jejich vykouzlený MEGAspread a ještě ti diktujou, kam máš dát SL, tedy kolik minimálně JIM odevdzáš v případě ztráty? Já mám [b]na skutečné burze[/b] spread jeden jediný tick, ale to mě netrápí, protože nakupuju za bid a prodávám za ask a SL si můžu dát kam chci. Co třeba 1 tick nad/pod vstup? No problem. SL můžeš mít kolik chceš, teda aspoň [b]na skutečné burze[/b] :)

To co předvádí XTB je ehm trošičku na pováženou. Když už jsme tady na Finančníkovi, můžu zmínit zajímavý článek na toto téma www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/burzovni-a-mimoburzovni-brokeri.html

Doporučuji si pořádně rozmyslet, jakým fiškuntálkům svěříš svoje peníze ... Vyplatí se to (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262:
Nejdřive uvedu na pravou miru to s těmi poplatky..zatim obchoduji demo..proto mi nevadi mit vysoký poplatky...jak jsem napsal dřive když budu teď na demu vykazovat zisk s těmahle poplatkama tak až začnu obchodovat real (zatim uvažuju o Global Futures a Velocity Futures), tak to bude jenom lepší :)

Jinak děkuji za odpověď ohledně SL jsem rád že u jinýho brokera to tak nefunguje......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,
rok jsem se poctivě připravovala a dle návodů pánů finančníků nechávala výběr brokera až na okamžik, kdy to "bude aktuální". Ten právě nastal a přede mnou se otevírá pole neorané...
Celý ten rok jsem trénovala swingové/ obchodování na Track´n Trade, koupila jsem si u nich i autopilota a hlavně indikátor Bulls´n Bears, na kterém jsem založila svoji obchodní strategii. Do téhle chvíle to bylo všechno skvělé, ale teď se to začíná obracet v noční můru: tento indikátor můžu používat jen u "jejich" brokera, t.j. Gecko Financial Services, o kterém jsem nikde nenašla žádnou referenci (i když - pokud mě paměť neklame - na semináři pánové říkali, že přes tuto platformu obchodují spready).
Moje dilema je: poslat jim peníze a začít u nich i když o nich nic nevím, nebo začít úplně znovu, novou platformu a hlavně vystavit si úplně novou strategii (tuhle opravdu poctivě jedu denně 7 měsíců).
Proto si dovoluji požádat o radu/pomoc: někdo s tímto IB brokerem, Gecko Financial Services, má nějaké zkušenosti? Popř. existuje nějaká možnost jak "přetáhnout" u nich koupený indikátor, popř. použít celou jejich platformu u jiného brokera?
Díky moc předem za jakoukoliv informaci. Po roce tvrdé práce si přijdu, jako bych byla úplně na začátku.
Všem hodně zdaru
Pavla

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jokersol: nerad vas zklamu, ale s tou posledni vetou souhlasim. Pokud nasledujete koupenou sestavu indikatoru, a netusite jak pracuje a neznate zpusob jak to nahradit ani duvod proc by to melo fungovat - pak jste na zacatku.
Koupe indikatoru me mrzi, no ale jestli trvate na jejich pouziti, pak by nemel byt problem je sledovat na platforme,na kterou jste zvykla a obchodovat na jine? Ale pokud jde primo o automaticky system, tak to bohuzel neporadim.

Rozhodne bych se primlouval za dalsi studium a sestaveni systemu, u ktereho budete rozumet co a proc vlastne sledujete.
A aby se clovek nazivo presvedcil kudy cesta nevede, idealni je zacinat obchodovat s mensimi objemy nez futures umoznuji (nevim jestli hodlate obchodovat prave tento typ trhu, jen to predpokladam ze zamereni financnika). Idealne forex - neni treba se zabyvat overnight marginy, objemy jsou mozne ve zlomcich "kontraktu". Z malych ztrat se clovek nauci stejne dobre jako z tech velkych :)

Jestli muzu mluvit z vlastni zkusenosti - prelom u me nastal, kdyz jsem prestal sledovat signaly a zacal sledovat trh. Signal je vlastnost vasich indikatoru, veci jako supporty/rezistence, volatilita, momentum jsou vlastnosti trhu.

Preju hodne stesti a dvakrat tolik rozumu nez sem mel v zacatcich ja :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jokersol:

Musím reagovat po příspěvku od Kingie. Určitě neopouštějte svoji strategii, kterou pečlivě vymýšlíte a trénujete 7 měsíců. Ani neměňte trh, jedině tím se dostanete zpět na začátek!!!!
Track n Trade nepoužívám a nevím jak je licencován. Vypadá to, ale že je to tak. Pokud je opravdu jen jeden broker, pečlivě zkuste najít nějaké reference, také jsem ale žádné nenašel. Web má ještě starý copyright na rok 2010, sídlo v Austrálii. Uvidíte jestli s nimi zde má někdo nějaké zkušenosti.

Pokud se Vám nebude broker líbit, další cestou je jiný obchodní software, který podporuje mnoho ověřených brokerů - nejpoužívanější je NinjaTrader, nebo SierraCharts. A poté se pokusit najít stejný indikátor zde, nebo ho nechat někoho přeprogramovat (zní to hrozně, ale někdo aspoň trochu zasvěcený to má co by dup).

Toť můj názor, ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím podělí se někdo o zkušenost s obchodváním ID přes brokera Striker a jejich platformu SOL. Zda jste spokojený a jaký si za ID účtují komise?
Když jsem kontaktovala p. Lembáka s dotazem na komise, tak nejdřív mi napsal 3,5$ a při mé reakci zda je to konečná cena, tak napsal, že není (musí se přičíst další poplatky) - konečná cena je prý okolo 5$. Uvažuji o trhu ES,NQ,ZC.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud muzu mluvit za sebe, spokojeny jsem velmi. A to jsem hledal a zkousel hodne dlouho. S panem Lembakem se da temer okamzite dohodnout na cemkoliv, v pripade technickych problemu mi ihned volali. Mam jeste jednoho brokera, ale pristup je neporovnatelny. Co se tyka platformy, tak podle me kazdemu sedi trochu neco jineho. pro me SOL v pohode, ale muzes se samozrejme napojit i na Sierru a tusim maji ted i Ninju. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Se Strikerem jsem spokojený a komise je konkurenceschopná. Vzhledem k mé slabé angličtině mi vyhovuje komunikace s panem Martinem Lembákem, oproti pár ušetřeným centům, navíc je ochotný. Problém s propojením se Sierrou mi pomohl vyřešit. Určitě budu klidnější i v případě nutné komunikace při výpadku internetu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím,
Finančník mne inspiroval abych se začala pokoušet o tradování (tímto vřele děkuji, fakt jsou to velmi pěkné stránky); testuji co by mne nejvíc bavilo, zatím vede skalpování; ale zkusit bych chtěla postupně vše.
A tak jako všichni začátečníci hledám a hledám. Potřebovala bych brokera který:

1/ má zdarma platformu použitelnou z domácího PC

2/ má nějaký způsob jak ovládat účet z libovolného zařízení přes web (bez istalace) - pro použití když nejsem u svého domácího PC

3/ umožňuje obchodování mikrolotů - chci "trénovat" naostro, na pár stokorunách, počítám s tím že mne pokusy budou něco stát, ale demo přece jen neukazuje úplně realitu, že? :)

4/ čeština - anglicky sice trochu zvládám ale na obchodní smlouvy to není

5/ nezakazuje skalping :)

Vyloženě preferuji obsluhu účtu přes net, nikoli telefonem, mailem apod, v ideálním případě s brokerem nechci nikdy mluvit. ;)

Narazila jsem např. na HotForex, zdá se mi že by mohl výše uvedené splňovat - máte s ním někdo jakoukoli zkušenost? Nerada bych se učila na platformě kterou následně nepoužiju (mají MetaTrader4). Ovšem ještě nejsem tak zkušená abych dokázala říct jestli jejich obchodí podmínky jsou košer a perspektivní... :S

Předem děkuji za jakýkoli tip a přeji pěkný den!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já mohu Vaše požadavky porovnat s tím, co nabízí Global Futures.

1/ Zdarma je minimálně Turbo Trader2 a Global Zen Trader(ten má i grafy a umožňuje i obchodování přímo z grafu, má opce a prý přes něj jde i forex).

2/ Turbo Trader2 lze ovládat přes webový prohlížeč (včetně zadávání pokynů), můžete sledovat stav otevřených pozic ... Jinak není úplně jasné, co myslíte tím "ovládat účet".

3/ Když píšete o mikrolotech, máte zřejmě na mysli forex. Global Futures forex umí, pan Kužel ho dokonce pro malé účty doporučuje. Já s tím osobní zkušenost nemám, jen vím, že mají MT4 + další platformy.

4/ Česky mluvící broker je u GF pan George James Kuzel. Česky se s ním můžete domluvit o čemkoliv, já s ním komunikuju v případě potřeby přes e-mail. Telefonicky jsem s ním za dva roky mluvil asi dvakrát (z jeho iniciativy, volal mi). V případě urgentních záležitostí prý preferuje textové zprávy přes Skype. Já jsem zatím nic urgentního neměl.
Obávám se ale, že dokumenty, které budete podepisovat, budou v angličtině, s tím ani česky mluvící broker nic nenadělá.

5/ GF skalping určitě nezakazuje.

Nikdy jsem neuvažoval o tom, že bych do GF pokyny telefonoval nebo mailoval.
GF spolupracuje s několika clearingovými firmami. Já mám účet u RCG. Stav účtu mohu sledovat kdykoliv (24/7) přes prohlížeč. Výpisy si stahuju taky přes prohlížeč.

Pan Kužel Vám obratem zařídí demo účet k libovolné platformě, zdarma, bez nutnosti mít live účet.

Rozhodně nedoporučuju experimentovat s neznámým brokerem. Nestojí to za to, na 99% nezískáte nic, co Vám nabídne jakýkoliv broker, u kterého tady na Finančníku obchoduje víc lidí.

Na stránkách GF najdete podrobnosti, mají tam instalovaný i Google překladač, takže lze jejich stránky číst v češtině (byť je trochu kostrbatá).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...