Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Porovnavam si grafy Metatrader, forex.com a Oanda (mimochodom, Oanda ma strasnu platformu, ale o to nejde)
Neviem preco su u roznych brokerov rozdiely 1-3 pips a na niektorych miestach sa grafy lisia dokonca v svieckovych formaciach. Casove pasmo mam nastavene rovnako. Nepaci sa mi to :-( Ako mam vediet, kto ponuka najpresnejsie hodnoty? 1 pip je u mna klucovy:(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fyzik,

s tym asi nic nenarobis. Taka je podstata forexu. Ja mam od tej istej spolocnosti niekedy ine kvoty ako kolega v NZ, pretoze ma data feed z ineho serveru. Dolezite je, aby si pri transakcii dostal taku cenu, aku vidis.

> 1 pip je u mna klucovy

Kazdy pip je dobry, lenze trading nie je fyzika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

atomz: je to fyzika... pretoze vyhodnocujem strategiu, ktoru som testoval na historickych datach, a kedze jeden priemerny obchod po zaratani komisii ma u mna +2 pips (celkovy zisk / pocet obchodov), tak 1 pip je naozaj klucovy. Ak sa budu brokeri zle spravat, tak s nou mozem scalpovat iba ak na papieri (a ten papier dat do zberu).
Prave sa vyzvedam, ci mi na World Cup dovolia aj scalpovat:))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: ano, prave o tom citam :-( Ale moj system je postaveny tak, ze moje obchody su bud 0 pips, 15 pips alebo 40 pips (plus alebo minus). Ja vravim len, ze statisticky vysledok zisk/pocet je pips, po odcitani komisii cca 2 pipsy. Priemerny pocet obchodov za den je 70. Snad ma za to broker nevyhodi.
To je dost velka skoda, kedze som nasiel system, co konzistentne vyraba 500-1000 pips mesacne po odratani komisii :(
Budem hladat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: VDAKA za radu, nevedel som co je ECN, tak googlim, citam a zistujem, ze scalpovat na forex.com je samovrazda.

Niekto napisal nieco zaujimave o forex.com (podla mojich skusenosti mu davam za pravdu):

These guys are the worst Forex criminals I have ever encountered! They are a BIG Fraud! If you are a novice investing small amounts, then they will play havoc with your trades and will ruin you in a very short time. I have been using them live for over a year now, and no matter what I did, they ALWAYS traded against me! All the bad comments you've been reading about them are true and more! I have been demoing with an ECN broker during the same period with similiar trading strategy and managed to double my account there, but at Forex.com I lost everything! Beware, and stay far away from this so-called broker!!

Toto je dobra inspiracia aj pre ostatnych pri vybere brokera :-)
Mat brokera, ktory mi bude sluzit a nie obchodovat proti mne a manipulovat mi s trhom.

Hladam brokera ktory:
-je ECN
-ma nizky spread (ako som si vsimol, to moze vyplyvat z toho, ze je ECN)
-da sa obchodovat s minilotmi (to je pre precizny moneymanagement podla mna nevyhnutne)
-nizky vklad (mam vo zvyku mat na forex ucte len tolko, co treba, minimum $50,000 je sialena hranica)
-podpora API rozhrania alebo niecoho podobneho, co mi umozni automatizovat obchodovanie (!!!)

Zial, nasiel som v zozname dvoch brokerov, co splnaju prve styri poziadavky (mbtrading.com a efxgroup.com),
ale nemaju API, aby som mohol spustit robota :-( Budem este hladat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...