Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

Volf

mal som tam ucet rozhodne dost dlho na to aby som si urobil dokumentaciu o tom ze to scam je. nikdy som to neprezentoval, aj ked som nad tym rozmyslal , takze jedine co mozem je nedoporucit. nestalo sa to raz, stalo sa to niekolko krat.

stalo sa mi niekolko krat v serii za sebou ze mi 15-20 bodov od Bid Ask ceny exekuovali cenu, ktora sa nemala z cim sparovat, jedine ze by likvidity provider pohol celym blokom ktory na urcitej cene poskytuje. tych blokov LMT prikazov je 5-7 za sebou v zavyslosti od paru. na roznych cenach.

ak trosku rozumies parovacim algorytmom a zaroven dodavaniu likvidity , tak musis uznat ze vychylenie ceny o 10-20 bodov, pri dodavanej likvidite Nx50 lotov nieje mozne, toto moze urobit len broker systemovym zasahom, alebo broker ktory je sam likvidity providerom tym ze svoje LMT ordre na stotinu sekundy stiahne. to by ale musel byt jedinym providerom v systeme. ci uz je to tak alebo onak tak je to manipulacia z cenou a absolutne nezalezi na tom ci je to pre retail najlepsia alebo menej dobra cesta. je to proste manipulacia. a navyse prekazatelna. pretoze si blbci ani nenapravia aby im charting synchronizoval z matching algoritmami. samozrejme ceny z jurnalu a reportu nesedia. pretoze ak by sa hybala cela cena tak by boli exekuovane aj ostatne ordre naokolo. a tie samozrejme neboli . takto to vyzera na umelom trhu. LMT sa neexekuju ale STP ano.

navyse pri supporte som sa az pri 3 cloveku dostal k teamleadrovi ktory vedel o com hovorim, ten mal aspon tu slusnost ze sa ospravedlnil, pretoze moje pozicie mi nebol nikto ochotny ani schopny rekotovat. naprava ani kompenzacia samozrejme ziadna. je to proste ich biznis.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

CMS - ochrana vkladov [ 28. Apríl 2010 ]

Vážený klient CMS,

Spoločnosť Capital Market Services (CMS) pripravila nové obchodné podmienky s platnosťou od 30.apríla 2010.

V jednoduchosti nová zmena obchodných podmienok znamená, že CMS môže Vaše peňažné prostriedky previesť na tretie strany, na ktoré sa nevzťahuje ochrana vkladov podľa práva Veľkej Británie. Kvôli nemožnosti striktne zabezpečiť ochranu Vašich peňažných prostriedkov u spoločnosti CMS, Vaše peňažné prostriedky preto od 30. apríla 2010 pokladáme u tejto spoločnosti za nechránené aj napriek tomu, že môžu spadať pod právnu ochranu podľa príslušných zákonov tretej strany.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to Dieesels:

hľadal som na celej stránke CMS, i na ďalších stránkach, no nedopracoval som sa k tejto informácii, čo ma trochu zaráža.

Môžeš prosím napísať, odkiaľ túto informáciu máš?

Len pre upresnenie - z toho čo si napísal som pochopil, že ide o CMS UK (teda anglickú "pobočku" CMS (web - www.cmsfx.co.uk), ak sa mýlim, oprav ma). Ak som to teda pochopil správne, tak to čo si napísal je v rozpore so stanovami FSA (anglická obdoba NFA, bližšie na webe - www.100forexbrokers.com/fsa-regulated-brokers alebo priamo na www.fsa.gov.uk/pages/index.shtml), a teda CMS FX UK by nemohlo byť členom / pod dozorom FSA.

Ešte raz - napíš mi prosím, odkiaľ máš tú informáciu.

Ďakujem,

Jano

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

A co takhle po "nedělní husičce" ve 14 hodin? ;)

Já si myslím, že to není reálné. Zkus se podívat na obchodní hodiny forexu. První otvírá Sydney v 23 hod. SEČ. Nevím, jestli v Austráliii mají také letní čas. Ale do 20:00 se prostě nedostaneš. Pokud nějaký broker bude dávat data, jistě nebudou odpovídat realitě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kviido

Pozri si Oandu, ta bezi nonstop. Neskusal som to, ale mal by sa dat otvorit/zatvorit obchod trebars aj "po "nedělní husičce" ve 14 hodin" ... Kurz je realny, ale je tam velky vikendovy spread a prve pohyby zacinaju v nedelu najskor po 17:00 hod, obycajne az po 20:00 hod, takze nedelne gapy tam mozes s prehladom odsledovat . Samo, ak sa kurz dostatocne pohne do otvaracich hodin tvojho brookra, co nie je vzdy. Neviem si vsak predstavit, ako by si to chcel vyuzit, ked u svojho brookra nevstupis skor, ako otvori ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

[bold] Roztahující se spready[/bold]
Napadla mě jedna věc co se týče problémů s roztahujícimi se spready při zprávách. Většina brokerů dokáže při zprávách roztáhhnout spread, třeba ze 2 pips ,a 15 pips, zažil jsem i 30 pips !!, to se mi stalo u brokera CMS, což je známý MM broker. Spready natahují i ECN brokeři, předpokládám že asi né tolik jako MM.
Napadla mě jedna věc, problém s roztahujícimi se spready se dá vyřešit jednoduše: [bold]Prostě v momentě roztáhující ho se spreadu nexekuovat SL příkaz [/bold].
Když jsem obchodoval u CMS všiml jsem si že spread se roztánul vždy na krátkou chvíly, jestly to byly vteřiny, tak to bylo hodně.
Znamená to používat neviditelné příkazy, prostě vstupy pomocí čekajících objednávek, výstupy marketem, třeba do nějakého EA, která by kontroloval spread a výši ztráty a případně by vystoupila marketem.
Myslím si že nejlépe toto funguje u ECN než u MM, protože ECN by nemusel požadovat rekotaci.

Co na uvedené řešení říkáte ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

přečti si to ještě jednou po sobě a zjistíš, jakou blbost jsi napsal. Do long obchodu vždycky vstupuješ za ask, vystupuješ za bid a je jedno, jestli je to market příkazem nebo stoplossem (což je příkaz, který se při aktivaci mění také na market).
A obchodovat během news bez SL? No tak to si, panáčku koleduješ na pěkný průser. Nikdo totiž neví, kam se trh po zprávách vydá a s jakou intenzitou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf:
Bez SL jsem eště nikdy neobchodoval, a samozřejmě vím že výstup marketem může být problém.
Děkuji za lekci o Ask a Bid, samozřejmě vím co to je.
Existují skripty, které umožňují využívát neviditelné SL a LMT příkazy, fungují dobře, samozřejmě že se občas nevyhnou problémům s plněním. Největší nevýhoda obchodování zpráv je ta že ve většině případů se nic neděje, nejlepší je když se trh vydá jedním směrem.
Co se týče obchodování bez SL, tak existují tradeři kteří obchodují bez SL, mají na to systém, já osobně jsem to nikdy nezkoušel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...