Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

Dobrý den. Zabývám se intenzivně forexem asi rok a půl. Prošel jsem si vším čím si každý asi projde. Demo, real, výmaz účtu, objevování zákoutí svého mozku :-) atd.atd. Jsem asi tři měsíce konečně stabilně profitabilní a pomalinku se začínám pokukovat po dalších párech k obchodování, po dalším systému, prostě rozšiřuji svoje zbraně. Obchoduji eur/usd intraday, broker XTB. Jak jsem psal tak se mi tedy konečně začlo dařit a mimo real obchodování zkouším asi měsíc na demu jednu strategii, jde dá se říci o scalping. Jedná se o asi 3 obchody denně po otevření Londýna asi hodinku obchodování. Můj průměrný profit denně je 32 pips, drawdown zanedbatelný. Chtěl bych tuhle metodu začít za pár měsíců obchodovat live, ale vím co dokáže a nedokáže XTBéčko. Celkově přemýšlím o změně brokera. XTB byla pro mne volba z důvodu neznalosti AJ a prostě asi vhodný začátek, semináře, podpora atd. Ale nyní kam jít?
V mé strategii je zahrnut systém kdy potřebuji otevřenou pozici zavřít a okamžitě otevřít druhým směrem, když na věc přijde tak třeba za minutu opět ukončit pozici, ale to je málokdy. Na demu prostě no problem.
Takže který broker to zvládne s minimálními skluzy plnění? Uvítám rady od lidí kteří mohou srovnávat brokery se kterými jeli, nebo jedou live a třeba taky nějakej scalp. Prosím nekamenujte mě když tady píšu denně 30 pips scalpem za hodinku obchodování, je mi jasný rozdíl mezi demem a realem. V realu počítám s polovinou.
MOC DÍK ZA TIPY

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Bany Napsal:
-------------------------------------------------------
> Doporuci mi nekdo spolehliveho brokera s fixnim spreadem, instatni exekuci, bez rekutaci a bez swapu?

Zkus se zamyslet, jak forex funguje. A pak ti dojde, že (neberu ECN přístup) buď máš fixní spready, ale nemáš okamžité plnění a nebo máš okamžité plnění, ale nemáš fixní spready. To je proto, že v určité době na trhu (mezibankovní trh-ECN) prostě fixní spready NEJSOU. A broker to očůrá skluzem a nebo rekotací. Samozřejmě ve svůj prospěch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

zyx
nechápeš to správně...Dukascopy, jako každý ECN broker, si účtuje komise podle objemů obchodů a výše vkladů (to je ona tabulka na kterou odkazuješ). Vyváženo je to zase spready např. kolem 0,5-1 pips u eura a jendy, 1,5-2,5 pips u jenda satelitů, dobrým plněním a nenatahováním spreadu při datech atd. atp. Pokud jedeš s nějakým počátečním pidi vkladem (pod 5000 USD) a ani objemy tradingu nejsou moc velké (počítáno měsíčně), tak se raději poohlédnout po nějakém lepším retail brokerovi.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem SID. Ale z tych informacii ktore su na stranke mi to vychadza tak, ze aj tak je to vyhodne. Ono ked to tak pocitam tak napr. pri malom ucte a malych obchodovanych objemoch to cisto matematicky "navysi" spread o nejakych 0,65 bodu (najhorsia alternativa je 48 USD na zobchodovany 1 milion USD), cize ak maju spread 1 pip na EUR/USD, tak 1,65 je stale dobre cislo. Sa mi to nejak nezda, neviem ci dobre ratam alebo je to naozaj vyhodne.

zyx66

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zyx
Psal jsem výše, výhodné to je, ale pokud pojedeš jen občas s min. vkladem (podle mne dost nesmyslně zavedli nejnižší vklady už od 1000 USD, ale to má asi vazbu na to, že už mají půl roku i swiss bankovní licenci a budou nabízet i další doprovodné služby), tak to je cca šul nul k retail. Chce to holt vyšší objemy obchodování a onen vklad, který jsem zmínil výše.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chtěl bych se zeptat zda jsem to pochopil dobře s tím jak se učtujou poplatky u ecn brokerů
dávám příklad pokud teda jsem dobře pochopil jak to funguje. Jistý broker ECN nabízí spread od 0,7 na eur/usd a poplatek $2.95 na zobchodovanejch 100K USD.. mini lot je 10 000usd takže s 1 obchodem denně je to +-200k usd zobchodovaných za měsíc takže poplatek by byl 6$ za měsíc + spread ?

Sid: jestli chápu tvojí reakci tak na menší učty (

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...