Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

laik
To co uvádíš souvisí určitě s gapy...Vznes dotaz na CMS, ale asi ti odpoví v tomhle smyslu, mají to někde i v podmínkách. U firem, které začínají v neděli v noci a nejedou přes víkend to tak je. Cena, kterou uvádíš - 1,9356 ve skutečnosti na trhu (mimo víkend) ani nebyla...v pátek zavíral cable někde pod 1,9350 a v neděli v noci začínal někde na 1,9450.
No teď koukám, že už ti vlastně odpověděl Dzink...je to zkrátka risk takhle obchodovat..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Páni, páni.... očakával by som vo Vašich odpovediach trochu profesionality. Samozrejme, treba zmeniť brokera. Čo je to za brokera, ktorý prenáša kompletné riziko na obchodníka??

To je prvý rozdiel medzi platformou a platformou....... obchodovať sa dá na čomkoľvek, ide o to ako....

Každá seriózna inštitúcia má záujem aby investor obchodoval na trhových podmienkach. Ak si otvoríte účet v Deutsche Bank, Meryll Lynch alebo Saxo Banke, všade dostanete aj v prípade gapu trhové podmienky. Ak máte Stop alebo Limit (je to úplne jedno aká je to objednávka) na 1,3000 a trh otvorí gappom na 1,3200, potom sa realizácia celej tej objednávky posunie o 200 bodov vyššie. Takže ak tam máte Stop, tak ste v strate 200 bodov, ak tam máte Limit, tak ste 200 bodov v zisku!!!!!! (A je úplne jedno, či je Limit kontingenčný alebo Primárny)... a to je ten zásadny rozdiel medzi profesionálnym brokerom a zlodejmi.

Platforma brokera však mohla spraviť technickú chybu a exekuovať Limit na chybnej úrovni. Rozhodne to treba reklamovať. Aj to neakceptujú, bez váhania by som zrušil účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím ,Vás som tu uplne nový a zarazilo ma hned dotaz od Laika o jeho zadanom ENTRY ORDERS pri cene 1,9356 pri zatvaracom limite 1,9390. Môže mi niekto z Vás renomovaných vysvetliť, ako mu mohli zatvoriť pozíciu pod otvaracou cenou??ako som pochopil Laik nemal nastavený STOP ale LIMIT na zisk a predsa je nelogicke , aby sa mu zatvorilo pozíciu pod otvaracou cenou , ktora bola zrejme ako písal dzink na urovni počas víkendu niekde okolo 1,9440.
predsa ked sa posunula otvaracia cena , prečo sa mu neposunul LIMIT???
dakujem rocho :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Ťa MN,

Podľa mojich skúseností je to jednoduché - čím máš väčší účet, tým si môžeš aj vyžadovať lepšie služby. Ak máš dosť prostriedkov, vždy je lepšie si otvoriť účet priamo u jednej z najväčších forexových bánk - DB, UBD, Barclays, Citi.... Tam si môžeš byť istý kvalitou. Ak obchoduješ slušné objemy, môžeš skúsiť Currenex a dostať spred 1,5-2 pipsy. Pre väčšinu investorov je to však nerealistické.

Na druhej strane spektra stoja malí brokeri, ktorí zarábajú presne to, čo prerobí klient a preto je ich cieľom, aby klient čo najviac prerobil... a tak robia všetko to, čo vidíš. Skúšal som viacero brokerov, ale vždy ma každý z nich sklamal nejakou principiálnou otázkou. Neberúc do úvahy osobné preferencie, odporúčam SaxoTrader, sú najprofesionálnejší medzi malými brokerami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil
Ty už jsi tady vychvaloval Saxo Bank vícekrát, pominu-li to, že podle některých ohlasů tady na vláknech dost natahují spready při datech, podle mne nikdo nemá moc zájem, aby na FU pravidelně získávali reporty od Saxo o tvých obchodech a výši investic a aby člověk byl v tuzemsku moc dobře čitelný....Holt si nevybereš..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jvcbroker Napsal:
-------------------------------------------------------
> 5) Kdyz uz jsi na tomto vlaknu, podel se alespon o
> neco k jeho tematu :) jaky brokerhouse a
> komunikacni kanaly ty pouzivas a jak jsou
> spolehlive :)
>
> JVC


jvcbroker
Ja som Tradestation positive uz dlhe roky. K backtestingom prevazne mechanicu ta je daleko robustnejsia a dokaze ist aj monte-carlo. Brokerov mam viacej: Tradestation, Man Financial, Interactive Brokers, Goldenberg Hehmayer, GFT Forex. Par rokov som siel aj cez Prudential. Myslim, ze vsetci su spolahlivi. Obcas kazdy z brokerov ma mensi vypadok alebo tech. problemy, ale telefon vzdy funguje. Zvycajne plati, ze kto hlada chybu v brokeroch mal by ho zmenit. Ked ani zmeny brokerov nepomahaju, tak problem bude asi v traderovi :)

[ital]{Lipovi a ostatnym oponentom reality: Pozrite chlapi, ak si chcete zakryvat oci pred pravdou a pravdivymi statistikami, tak je to vasa vec. Ja vam nehovorim nezmysly. Uz existencia tohoto fora potvrdzuje tie krute statistiky. Ak by trading bol easy business tak toto forum nema dovod existovat. Dobry MM a position sizing sa da postavit iba ak mas "vatu". Ak ju trader nema, tak je neustale vo velkom riziku alebo moze tradovat miniloty ale z tych sa rodina nenaje. Jvcbroker to ze ti zahucalo 100-200k v zaciatkoch je rozhodne chyba MM a nie nedostatku dema alebo minolotov. S takym balikom mas slusnu vatu aj na mensie experimentovanie ak neovertradujes. Ja nemam dovod machrovat ani zaujat, ja som tu len upozornil na realitu a na jej hlavny dovod - cize nedostatocny MM a absolutne nexistujuci dynamicky position sizing u drvivej vacsiny traderov. Ved si zatelefonujte k svojim brokerom a popytajte sa ich. Alebo sa tam na nejaky cas zamestnajte a uvidite sami. Ak nemate radi realitu z mojich ust tak vam ju ochotne ukaze TRH sam. Navrhujem pokecat o tomto tak o 3-4 roky ked bude po tom. A ze som nepovedal nic konkretne? Ale povedal len treba pozorne citat. To ze zacinam obchod s 1 kontraktom na $30k neznamena ze s 1 kontraktom aj koncim obchod. Ved Dynamicky position sizing mi umoznuje aby som ju koncil napr so 7 alebo 10 kontraktami. Ak to poviem v minilotoch tak 1 minilot na $3000 a poziciu sizovat maximalne do 7-10 minilotov. Nepriemerovat stratovu poziciu, ale pridavat k dobre sa vyvijajucej pozicii. Nehovorim o scalpoch ani o kratkodobych intraday poziciach. Nemoznost sajzovat dobre sa vyvijajucu poziciu znacne obmedzuje traderov potencial a celkovu performance. } [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim
sorry, ale ty jsi opravdu někde mimo mísu...Kde něco vidíš, že by nick LIP a ostatní jen náznakem tvrdili ve stylu: "ak si chcete zakryvat oci pred pravdou a pravdivymi statistikami" ? O nutnosti MM tady nikdo určitě nepochybuje, ale 100x nic umořilo i osla...meleš tady pořád to samé dokola a už si s tím únavný...Máš svůj styl, svůj názor, nikdo ti ho nebere, ale nepodsouvej to tady pořád dokolečka jiným..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim

No právě, obchoduješ určitým způsobem a nemáš tušení jak obchodují ostatní a přesto používáš na mojí adresu slova jako chamtivost. Takže ukončeme raději tento off topic, evidentně není intraday obchodování tvoje kafe, ale hodně lidí zde to provozuje. Už se k tomu nebudu vyjadřovat a prodlužovat off topic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Sid,

Bavili sme sa o obchodovaní, nie o daniach, dane sú iná problematika. Takže v krátkosti o nich.

EU legislatíva ukladá povinnosť európskym bankám uverejňovať stav bankových účtov klientov miestnym daňovým úradom. Tie majú možnosť medzi sebou navzájom komunikovať. Saxo Bank je preto povinná dodávať svojej centrálnej banke údaje o stave účtu klienta k 1.1. a 31.12. Jediné čo miestny daňový úrad môže teoreticky zistiť a vyčítať z týchto údajov je, či spravil klient zisk alebo stratu a výšku obdržaných úrokov. Ak spravil stratu DÚ ho nezaujíma a vice versa. Ak spravil zisk, mal by ho zdaniť, lebo DÚ môže teoreticky zistiť, že tento zisk dosiahol. Stojíme pred morálnou otázkou: mám záujem obchádzať platenie daní? Ak nie, potom ma nemá čo trápiť, iba to, že na daňovom úrade vedia, že stav môjho účtu sa zvýšil. Čo je na tom???

Ak na druhej strane robím veľké zisky (A PYTAM SA, KOLKO LUDI ICH NA FOREXE ROBI????) a mám záujem obchádzať daňové zákony, tak ako mi pomôže, keď si otvorím účet u amerického brokera??? Síce zarobím peniaze, ktoré si môžem dovoliť nepriznať v daňovom priznaní, ale ako náhle ich chcem použiť, mám problém. Musel by som zarábať dosť veľa na to, aby sa mi oplatilo otvoriť si offshorový účet na BVI.......

Preto túto nevýhodu SaxoTradera považujem za chyméru, je to nevýhoda hociakého brokera. Najelegantnejšie riešenie je otvoriť offshorovú firmu a s ňou otvoriť účet u SaxoBank. A vyhnem sa všetkým problémom.......




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid, ešte k spredom u Saxo Bank....

S fixnými spredmi tu vytváraš ilúziu.... a tej ilúzii každý rad uverí. Ale obchodníkom robíš medvediu službu.....

Každý obchodník si musí uvedomiť, že žiadny spred nikdy nebol a ani nebude fixný. Každý, kto ponúka fixný spred klame. Celkovo sa na tomto fóre vytvorila dogma, že brokeri sú zlodeji, ktorý rozširujú spred vtedy, keď obchodník chce obchodovať na slušných cenách, hlavne pred dôležitými americkými číslami...... Cena je však faktorom likvidity, neistoty a volatility. A čo je dôležitejšie: všetky skutočné finančné inštitúcie sú medzi sebou prepojené. Ak by CMS bolo schopné ponúkať fixný spred na väčšie objemy aj počas payrolls, tak si buď istý, že by ich akákoľvek konkurencia zničila. Oni môžu ponúkať fixný spred iba kvôli tomu, že ti celá platforma minútu pred číslami spadne......

Ak si niekedy bol na dealingu veľkej investičnej banky, tak by si videl, ako tesne pred číslami ochádza likvidita. Aj také banky ako UBS sa vypnú alebo rozšíria spredy na 15-20 pipsov. Robia to banky - je to trh, nerobí to broker!! A preto inštitúcie, ktoré kótujú reálne ceny, musia kótovať širší spred. A keďže Saxo Banka ukazuje iba trhové ceny, tak ukazuje aj trhový spred. A každý, kto niečo o obchodovaní vie, tak to musí akceptovať..... rovnako ako gapy a slippage. Pri Saxo si m§žeš byť úplne istý, že ti dá trh....

Preto prosím, nevytvárajme ilúziu niečoho, čo neexistuje...




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...