Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kofis Napsal:
-------------------------------------------------------
> joachim,
> dá se obchodovat měny přes currency futures na
> zprávy? Jak rychlé je plnění příkazů a vzniká ti
> nějaká slippage?
> Obchoduješ měny a jestli ano, jsou pohyby obdobné
> jako na Forexu.
> Promiň za dotazy, rád bych o tom něco věděl.
> Díky Jirka



Jasne da sa. Plnenie mas okamzite, vsetko ide elektronicky. Slippage ti vzniknut samozrejme moze ak zadas market v tych najprudsich pohyboch. Pohyby mas temer tie iste ako na spotoch. Nevyhodou pre male ucty ale moze byt margin na kontrakt.
Tuna najdes viacej detailov www.cme.com/trading/prd/contract_spec_EC2465.html
alebo minikontrakt
www.cme.com/trading/prd/contract_spec_E72462.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

timd Napsal:
-------------------------------------------------------
> To joachim: MBTrading znám a koketuji s jejich
> platformou SDK (COM/OCX) v C#. Máš pravdu že
> spread nemají žádný, pouze komise a pokud ano tak
> je to cca 1-2 pips.
>
> jak tady čtu:
>
> "Nemaju fixny spread a ani dealing desk co
> zrychluje order filling. Ak je tu niekto kto ich
> pouziva nech povie. Ja osobne preferujem Currency
> Futures a Opcie na ne. "
>
> Zajišťuješ se opcemi v pozicích nakoupených /
> prodaných ve futures. Je to tak?
>
> DavidF
>

Robim to zvycajne dvomi sposobmi:
#1 Ak idem robit objemovo vacsiu poziciu na dlhsie alebo stredne dlhe obdobie zvycajne to pustim cez futures a k tomu dam paralelne opcnu strategiu napr. straddle alebo strangle. Ak trh uleti proti mojej futures pozicii, neboli ma strata az tak moc. Ak trh ide s mojou futures poziciou zarabam 2x a stale som do urcitej miery isteny proti opacnemu pohybu.
Najvacsi nepriatel tohoto je ak trh spi a nepohne sa dlhodobo temer nikam, ale to sa casto nestava.

#2 Ak spekulujem na silne newsy napr. unemployment, tak davam len opcnu strategiu s opciami, ktore expiruju v ten den. Ale pozor nie elektroniku ale pit opcie. Nestaram sa o smer kam market streli, dolezite je to aby strelil poriadne hore alebo dole a pocas dna nezastavil.

Existuju samozrejme aj dalsie moznosti, ale moc by som sa musel rozpisovat.
Vyhoda puzitia opcii je vopred definovane riziko, pretoze ak opcie kupujes tak riskujes len premiu. Ak ich vypisujes riskujes samozejme viac a mozna strata je prakticky nelimitovana.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LiP Napsal:
-------------------------------------------------------
> joachim
>
> To chceš říct, že 20 až 30 tis. USD je na
> obchodování FX málo??? To snad nemyslíš vážně.


No presne som napisal [ital]"obchodovanie pod $20k-$30k je viacmenej z pohladu money managementu strata casu..."[/ital] a ano myslim to v tomto kontexte uplne vazne. Nebavme sa o minilotoch, to je len marketingovy vymysel brokerov aby pritiahli viacej penazi a viacej klientov. Z minilotov si zivot nikto nezabezpeci. Ak obchodujes $20k a ciste hypoteticky spravis za rok 100% tak mas akurat tak na mesacnu reziu a urobit 100% rocne je pekna drina pre drvivu vacsinu ucastnikov trhu.

No a co sa obchodovania tyka, tak suma $20-$30k je tak na hranici toho aby si vedel aplikovat aspon minimalny MM a position sizing. Vacsina ludi to zisti po prvych vaznych stratach a po tom co pochopia (ak vobec niekedy pochopia) co im dynamicky position sizing ponuka. PS je dalsia dimenzia v tradingu, nie vsetko je len o entry a exite jedneho kontraktu. Aby si vedel ist poziciu s 10-20-30 kontraktami tak na to treba vacsi ucet.
80% uctov u brokerov konci v priebehu prvych 6 mesiacov a z velkej miery je to aj preto, ze ludia [ital]nedokazu/nevedia/nemozu[/ital] aplikovat spravny MM a PS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim
s miniloty jakž takž souhlas, ale s ostatním nesouhlas..
"Obchodovanie pod $20k-$30k je viacmenej z pohladu money managementu strata casu" - to považuji za absolutní hloupost, ne-li přímo stupiditu..anebo máš dost zvláštně postaven vlastní MM...Ne všechno se musí dělat ihned s 10-20-30 loty...Říká ti něco pojem postupný vývoj ? I s 10-15K mohu začít dělat 1-3 lotové obchody, řekněme na 3 párech a MM do toho mohu taky promítnou - a velmi kvalitně - bez ztráty času....
Nevím kolik obchodu jsi za život udělal a jak dlouho v reálu obchoduješ, že tak fundovaně soudíš měnové trhy - ale dělat 100% zisk ročně = cca zisk 8-9% měsíčně - to si troufám říct, zvládne každý trochu lepší trader a pěkná dřina ?..udělat z 1000 za měsíc 1090 mi příjde úsměvné, jako dřina....:-)..pro někoho asi ano, pro někoho ne..to se nedá globalizovat..A to že někdo nepoužívá MM a nějaký mezní PS, není hlavním důvodem konce... Jak píšeš 80% traderů končí za prvních 6 měsíců, neznám podobné statistiky a nedokáži to posoudit, zda je to blaf nebo tvrdá realita...:-). Osobně vidím největší problém noviců v totální nepřipravenosti na FX a hlavně v psychice...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim>> tohle tema tady uz bylo parkrat nakousnuto, ale mozna by neskodilo priste trosku pokory nebo empatie :-)... nevidim duvod proc by nekdo nemohl zacit trading i s mensim uctem a to mi pak prijde mnohem rozumnejsi obchodovat mini loty nez se na to rovnou vykaslat, ne kazdy nutne potrebuje pro beznou rezii 50tis mesicni plat :-)... i takovy Buffet zacinal se sto dolarovkou v kapse :-)...

samozrejme to, ze nekdo ma tak velke spready je uz druha vec i to, ze pokud to nekdo mysli vazne tak musi pocitat s tim, ze ten ucet urcite bude potrebovat vetsi, ale nevyzkouset to pri rozumnych objemech, ktere forex nabizi by bylo mozna jeste horsi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joachim
Také bych si dovolil nesouhlasit. Na mnoha místech tohoto severu se vybízí k postupnému zdokonalování se. Já osobně po mnoha "demech" se cítím na ostrý účet a zcela s logikou postupného zdokonalování začnu s miniloty. Vůbec mě (zatím :-) ) nazajímá dolarový profit, je to prostě mezikrok před fulltradingem. Dnes jsem po mnoha začátečnických chybách schopen udržet demo účet. Až budu vědět, že udržím a rozmnožím miniúčet, půjdu do toho. Není kam spěchat. Důležité je dělat postupné pokroky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid Napsal:
-------------------------------------------------------
> joachim
> s miniloty jakž takž souhlas, ale s ostatním
> nesouhlas..
> "Obchodovanie pod $20k-$30k je viacmenej z pohladu
> money managementu strata casu" - to považuji za
> absolutní hloupost, ne-li přímo stupiditu..anebo
> máš dost zvláštně postaven vlastní MM...

Nazvi to zvlastne postaveny MM, ale ja zahajujem poziciu s jednym kontraktom na kazdych $30k uctu. Nemam rad samovrazdy a ani scalpovanie.

> Ne všechno
> se musí dělat ihned s 10-20-30 loty...Říká ti něco
> pojem postupný vývoj ?

Ano hovori. Dynamicky PS je vsak o tom ze sajzujem existujucu ziskovu poziciu podla jej aktualneho vyvoja a vyvoja trhu. Zacnem s 1 kontraktom a koncim napr. s 10 a vytlacim z trhu co najviac. Niekedy to vsak ukoncim len s tym jednym kontraktom. Nehovorim vsak o priemerovani /redeni/ zlej pozicie i ked aj to je v uritych pripadoch u mna prispustne ale len do obmedzenej miery.

I s 10-15K mohu začít dělat
> 1-3 lotové obchody, řekněme na 3 párech a MM do
> toho mohu taky promítnou - a velmi kvalitně - bez
> ztráty času....
> Nevím kolik obchodu jsi za život udělal a jak
> dlouho v reálu obchoduješ, že tak fundovaně soudíš
> měnové trhy - ale dělat 100% zisk ročně = cca zisk
> 8-9% měsíčně - to si troufám říct, zvládne každý
> trochu lepší trader a pěkná dřina ?..udělat z 1000
> za měsíc 1090 mi příjde úsměvné, jako
> dřina....:-)..pro někoho asi ano, pro někoho
> ne..to se nedá globalizovat..

11 rok v biznise, obchody zial nepocitam. Ale opravim sa, pretoze som sa zle vyjadril. Ono tych 100% rocne to nie je drina, ono to je pre 90% ludi na trhu absolutne NEMOZNE dokazat to na konzistentnej baze. A aby som bol este presnejsi. Drviva vacsina z tych 90% by bola rada ak by vobec ustala breakeven na ucte. :) Ak ty zvladnes 100% rocne hravo lavou zadnou kazdy rok tak moja uprimna poklona a klobuk dole. Patris medzi uzku vyvolenu skupinu. Viac nez polovica CTA v USA to nedokaze ... Bavme sa radsej o vacsine a nie o vynimkach.

> A to že někdo
> nepoužívá MM a nějaký mezní PS, není hlavním
> důvodem konce... Jak píšeš 80% traderů končí za
> prvních 6 měsíců, neznám podobné statistiky a
> nedokáži to posoudit, zda je to blaf nebo tvrdá
> realita...:-). Osobně vidím největší problém
> noviců v totální nepřipravenosti na FX a hlavně v
> psychice...
> SID

Popytaj sa brokerov a ludi v biznise ake su statistiky. Ja poznam vela doslova "krvavych pribehov" a tiez aj cisla brokerov. Co myslis preco sa CFD a Financial spreadbetting firmam tak dobre dari a preco vobec zacali vznikat a vznikaju kazdy rok nove a nove? Tieto firmy pochopili kde je bezpecny biznis, matika odskusana rokmi ich nepusti a drzi im chrbat. Su protistranou klientskych obchodov. 90% klientov aj tak zahuci. Klientske straty = ich zisk. Toto vsak vravim vyslovene o mimoburzovom derivatovom trhu, ale ten len vychadza z cirej podstaty a cisiel financneho biznisu. Historia dokazala, ze na trhu vacsina straca. Aj najvacsi machri skrachovali par krat za zivot a triasli sa pod nimi stolicky /Borsellino, Kostolany a mnohi dalsi/.

Nechcem nikoho strasit ani odradzat ani nic podobne, ale treba si uvedomit ze vsetky tie disclaimery co s nimi vzdy suhlasite maju svoj dovod. Varovat kazdeho ze market nie je prechadzka ruzovym sadom ale tvrda drina a len drviva mensina v tejto bitke obstoji a prezije ma svoj logicky dovod.
Ja som clovek realista a nedavam si ruzove okuliare na oci. Tiez nemam rad ak si ich davaju ini, ale nadej nikomu neberiem, ta zomiera posledna. Nutne vsak dodat, ze koho vsak zivia iba nadeje tak zomiera na podvyzivu. :)
Nie prosim neberte moj prispevok ako ze nemam dost pokory, alebo empatie ako mi uz bolo vytknute. Je to len tym ze v tomto biznise mnohi zaziju este vela ironie a potom budu plne chapat realitu o ktorej pisem napriek tomu ze sa mi celkom slusne dari. Mnohi spominate financnu slobodu. Ale verte, ze ta nie je zadarmo. :)

same dobre obchody uprimne vsetkym zelam ;)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim

Když mám na účtě 10 000 USD, riskuji 2 % na obchod a mám řekněme v průměru 25 pips stop loss (např. u Woodie´s CCI takovýhle SL bejvaj), tak mi to umožňuje jít do obchodu s 0,8 lotu. Pokud se mi bude konzistentně dařit např. 400 pips měsíčně, tak bez průběžného navyšování pozic v rámci 2% rizika to vynese 3200 USD. A to ti přijde k smíchu? Já myslím, že na první měsíc slušný koruny. Bohužel obchoduji jenom několik měsíců, takže nemůžu na 100 % říct, že jsem schopen udělat alespoň 400 pips konzistentně každý měsíc, ale dosavadní zkušenosti říkají že to jde (ale musí to potvrdit čas). To že většina lidí neuspěje je fakt, ale nemá to nic společnýho s výší účtu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LiP Napsal:
-------------------------------------------------------
> joachim
>
> Když mám na účtě 10 000 USD, riskuji 2 % na obchod
> a mám řekněme v průměru 25 pips stop loss (např. u
> Woodie´s CCI takovýhle SL bejvaj), tak mi to
> umožňuje jít do obchodu s 0,8 lotu. Pokud se mi
> bude konzistentně dařit např. 400 pips měsíčně,
> tak bez průběžného navyšování pozic v rámci 2%
> rizika to vynese 3200 USD. A to ti přijde k
> smíchu?

Uprimne, v urcitom smere mi to naozaj pride smiesne :) pretoze takto naozaj pocita niekto kto obchoduje len par mesiacov. Je to jeden z najhorsich zlozvykov, ktory si zaciatocnik osvojuje - vola sa to Greed. Zbavil by som sa ho cim skor, pretoze profit treba brat ako vedlajsi profit tradingu.
Btw. o minilotoch som sa vyjadril v predoslych prispevkoch a uznavam, ze mozu sluzit len maximalne na studijne ucely a nie na seriozny "Trading for Living" tak ako ja "male ucty", kde tazko aplikovat seriozny position sizing a money management. Ver mi, ze uprimne si zelam aby ti tvoj vypocet vysiel.

vela dobrych obchodov po cely tyzden zelam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim

Zamachroval si hezky a to by myslím už stačilo. Ty čísla mi vycházejí, jsem přesvědčenej, že mám dost robustní strategii, i zkušenější ti naznačili, že nemáš pravdu. Pokud ty potřebuješ 30k na 1 lot, tak věz, že existují i daleko přívětivější strategie. Taky znám jednoho, co obchoduje 9 let a je hrozně chytrej, jmenuje se FXIgor a bydlí v garsonce a na stejným stole obchoduje, jeho děti jí a dělají úkoly... Takže pro příště myslím, že je vhodné psát příspěvky, který někoho obohatí a nebudou zavádět nesmyslné mýty...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joachime joachime,

po par dnech muj prvni pohled zpet pres louzi a hned tu ctu takove nesmysly... [ital]"obchodovanie pod $20k-$30k je viacmenej z pohladu money managementu strata casu..."[/ital] a podobne hlasky :)
Nemam vubec nic proti tobe a uz vubec nic proti tve metode ci MM, proste proto, ze jsi tady nerekl nic na zaklade ceho by bylo mozne na tve glosy si nejaky konsistentni nazor udelat :)
ale par veci k Tobe mam - dovolis-li.
1) Jsi na spatnem vlakne :)
2) Muzes se na nejakem jinem vlakne (vhodnych je tu dost - dotazy zacatecniku, jak jsem zrusil ucet, Forex - jak zacit.....) podelit o sve know how, s temi co zacinaji, aby vedeli, kam to lze dopracovat
3) Profiky ci uspesne full time tradery tu asi nezaujmes, protoze kazdy uz ma svou metodu, MM a je-li uspesny, urcite ji nebude radikalne menit
4) Elevum delas (odpust mi ten vyraz) v hlave jen hokej a ba primo bych rekl, ze nazory typu [ital]"obchodovanie pod $20k-$30k je viacmenej z pohladu money managementu strata casu..."[/ital] jsou nejen nepravdive, ale i skodlive. Zadne obchodovani, je-li uspene neni ztratou casu a kazdy novacek, dostane-li se az sem - tedy ze si stabilne pripisuje plusy, vi, ze ci casem zacne pripisovat i cim dal vetsi castky na svuj ucet.
Co ja bych za to dal, kdyby v dobe, kdy jsem zacinal, existovaly demo ucty, miniloty a podobne bajecne veci.. usetrilo by mi to opravdu velke penize (och samozrejme nevim, jsou-li pro tebe 100-200k usd velke penize), ktere mne me zacatky staly
5) Kdyz uz jsi na tomto vlaknu, podel se alespon o neco k jeho tematu :) jaky brokerhouse a komunikacni kanaly ty pouzivas a jak jsou spolehlive :)

Good luck ti prat nebudu (jako profika bych te s tim v obchode skoro urazil),
ale popreju ti hodne zdravi, to je hodne vzacna deviza


JVC


To EA team> pratele vidim, ze jste makli, dnes jedu odpocinkovou nocovku (ted tu mam neco kolem 4am) poslu vam na mailing list slibene materialy a tesim se na nove prostredi, ktere koblih s darkmanem pripravili

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
v piatok som si zadal order na buy 9lotov pri cene 1,9356 a limit som si zadal na 1,9390.Vcera v noci som sa prihlasil a isiel sa pozriet,ze co sa deje na burze a co nevidim-KUPILO mi az pri 1,9436 a zavrelo pri to na nastavenopm limite.Teda cista strata ihned -4.140.Nieco nenormalne co sa stalo.Stretol sa niekto s takym niecim?Som na platforme CMS.Som z toho zhnuseny a silne uvazujem o zmene spolocnosti.Je to normalne ,aby sa take nieco mohlo stat?
Laik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

laik: byl otevirac gap, tvuj order to vyplnilo za prvni moznou cenu. Pak ti to vyplnilo limit. Na tom neni nic prevratneho. Spis bys mel zmenit strategii, nechavat otevrene ordery prez vikend neni uplne trivialni zalezitost. Precti si Siduv serial, tam Sid vyslovene pise, ze prez vikend byvaji gapy a je nebezpecne byt v trhu. Pokud bys rekneme obchodoval pozicne se stopkou 150 pips a limitem 300, pak bych to pochopil, ale snazit se ulovit 40 pipsu a jeste timhle zpusobem je dost riskantni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...