Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny příznivce Ellitovy teorie vln! Jsem si jist, že diskuse o EW je živější ve vláknu pro absolventy kurzů Elliotovy vlny, ale protože tam nemám přístup, můj příspěvek předkládám zde. V přiložených grafech se pokouším analyzovat trh Soybean Oil v rámci EW. Za základ jsem vzal prosincové futures, abych mohl dále přímo v TNT ověřit mé předpoklady. Ovšem ani srpnový a zářijový SO by se neměl mnoho lišit. Zdá se mi, že na monthly grafu se dostáváme k vrcholu vlny 3 (je vidět pětivlnná vnitřní struktura) impulsu a nyní bych očekával otočení na jih do očekávané vlny 4 s pravděpodobně cikcak vnitřní strukturou někam kolem ceny 25 v půli října. Poté by podle mne měla přijít vlna 5 na monthly grafu s cílovou cenou zhruba 29 někdy v dubnu 2007. To už se samozřejmě nebude týkat prosincových kontraktů. Jsem v EW začátečník, a vůbec v komoditách, teprve asi půl roku vím, co jsou futures a o existenci EW vím několik měsíců. Snažil jsem se zanalyzovat trh co nejlépe, ovšem jsem si vědom toho, že po pár měsících studia nemůžu být schopný předvídat správně pohyb trhu tak, jak jsem to nyní udělal. Proto prosím o připomínky z fóra. Budu vděčný za každou radu.

1785

1786

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

BOML

Z pohľadu obchodného cyklu, základnej konstrukcie EW (5+3) je vaša analýza dobra, čo do koncovej predpovede, to znamena moze nastat. Avšak realita trhu nieje len o "cistych" obchodných cykloch navyse v zmysle ew mame aj korektívne vlny, zrejme je potrebné aj analyzovať globálnejsie:)az potom do mensich struktúr, subvĺn.

Vela uspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lopo & to všichni

Do podrobnějších analýz jsem se vůbec nechtěl pouštět, proto jsem i ve weekly grafu uvedl jen základní patterny impuls-korekce. V monthly už to vůbec nemusí být pravda, pravděpodobně ale podle mne přijde pokles.

Nepochopil jsem přesně Tvou poznámku o korekcích, můžeš to přiblížit? snažil jsem se postihnout samozřejmě i korekce, i když jen základní cikcak.

Jinak jsem se snažil vyhledávat právě jen základní patterny EW a pochopit zákonitosti. Je mi jasné, že to nejde zfleku, i proto jsem uveřejnil mou analýzu.
Díky ale za připomínky a je škoda, že tohle fórum zmírá odchodem členů do VIP diskuse. Tam se samozřejmě debatuje na vyšší úrovni. Taky plánuju zúčastnit se Kurzu EW, bude jistě velkým přínosem.

BOML

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOML,
problem je ze cela EW sa do jedneho prispevku nevojde, aby bola obsiahnuta cela. Ja ked som zacinal pri tejto obdivuhodnej teorii mal som velky problem, ci ratam spravne a kedy pride ten vrchol , ci je to vrchol suburovne, ci vyssej, ci este pojde hore trh a podobne otazky. EW nieje o 100% predpovedi ale pravdepodobnostnej, pricom jej uspesnost je vysoka vzhladom na ine teorie. Moj osobny nazot je, ze skoro vsetky metody vychadzaju z fraktalnej struktury trhu a preto odporucam jej dokladne studium. Jej zakladny a dobry popis je na strankach www.elliotwave.com/ kde je potrebne zdarma registrovat do klubu a precitat si v kocke o tejto unikatnej metode. Rad by som este odporucil dokladne prestudovat golden ratio a fibonacciho postupnosti, fibonacci odhalil zakladne matematicke zakonitosti pomery stavby roznych utvarov, vratane vesmiru, golden spiral. bez fibonacciho fraktalna teroia by nebola ani z polovice taka dobra.

prajem vela vytrvalosti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lopo

Máš jistě pravdu, i já jsem vlastně uvedl pro mě nejpravděpodobnější variantu a je mi jasné, že záležitost je daleko komplexnější.
Co je pro mě asi největším problémem, je délka vln. Ani ne tak při korektivních formacích, u těch velmi solidně fungují Fibonacciho retracementy, jako spíš u hnacích vln - tam se lze opřít asi jen o zkušenost (když nepočítám, že vlna 3 není nejkratší z hnacích). Snad si osvojím zákonitosti i v tomto směru.

Dobré vlny!
BOML

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este pre vsetkych nadsencov EW,

Zmysel ew je zalozeny na fraktalnej strukture trhu, a to je ta najdolezitejsia informacia+fibonacciho pomery aj pre velkost fraktalov, aj pre pocet.
IMHO : Pokial najdete zakladne struktury fraktalov uvidite ich aj na mikroúrovni, ale aj v makro a potom uz bude jasne ako to funguje. co je mozne, co je pravdepodobne, kde je spolocny vyvoj a ake su varianty

prajem vela uspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to:BOML
absolvoval jsem kurz na konci března tohoto roku a o teorii EW se zajímám asi od počátku roku. Bohužel musím vás zklamat v očekávání diskuze ve VIP klubu. Tato se nijak nerozvíjí, jakoby se všichni abolventi uzavřeli do sebe a studovali na vlastní triko, nebo jich to spousta vzdala, neboť teorie EW se zdá zpočátku příliš složitá.
pokud jste ještě neabsolvoval kurz, teorie EW je celkem podrobně popsána na webu EWI. Pokud do Googlu dosadíte -elliott wave- objeví se odkaz na EWI. Při registraci zdarma je tam kurz o deseti lekcích, kde je probrána teorie EW poměrně podrobně. Základní předpoklad je samozřejmě, že umíte anglicky a již znáte některé termíny z oblasti futures.
I pro absolventy kurzu jsou tam některé zajímavé věci.
Jsou tam i odkazy na knihy, které popisují teorii EW.
Co se týká vaší poznámky o podrobnostech, jak psal kolega lopo, vzhledem na fraktální strukturu lze teorii aplikovat i na intradenní obchodování, i na trendové poziční. Protoe ale vše souvisí se vším, pokud se budete zabývat pozičním obchodováním, krátkodobá analýza vám dá informaci o vstupech do pozice, posazení a posouvání SL pod jednotlivé RTC úrovně, zatímco dlouhodobá vám určí výstupy, případně další vstupy do pozice v korekcích jednotlivých vln.
cíle jednotlivých vln jsou dány Fibonacciho poměry (rozumj nejpravděpodobnější cíle)

úspěšné obbchody přeje hrabal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím Černého Petra! Měnový pár EUR/USD na Forexu je už řadu měsíců na určitém rozcestí. Růst trhu od roku 2000 zkorigoval v roce 2005. Není úplně jasné, zda tato korekce skončila. Zatím se mírně přikláním k názoru, že ano. Na obrázku máte krátkodobé vlnové počítání. Modré označení platí pro moji preferovanou, býčí variantu. To, co je za vlnou 4 by také mohl být hnací trojúhelník, těsně před dokončením. Medvědí alternativa je červená. Doporučuji Vám naši službu ElliottEdge, kde máte analýzu tohoto trhu s týdenní aktualizací. Mějte se skvěle, Petr Obešlo. :)

1882

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...