Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Všechny zdravím,

mám dotaz možná přímo na pana Petra Obešla,

studoval jsem váš poslední článek, ve kterém byla analýza o ElliotEdge vs. velké korekce ve SPADU. Musím uznat s jakou přesností to vyšlo a tedy vaši profesionalitu. Rád bych věděl, zda jste skutečně uzavírali pozice či shortovali, a tím ušetřili či vydělali klientům dost peněz. Děkuju moc

přeji hezký den

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tomina,

profesionálně se starám o investice do podílových fondů. Ti klienti, kteří zareagovali rychle na naše doporučení skutečně ušetřili, neboť jsme zavřeli některé pozice zhruba v polovině korekce. Zároveň se chystáme využít situace k novým nákupům.

Ačkoli není jisté, že korekce již definitivně skončila, je tu slušná pravděpodobnost. Myslím, že jen díky Elliottovým vlnám lze udělat takto přesnou predikci. Ta hlavní síla je v kombinaci správně identifikovaného vlnového vzoru s Fibonacciho cíli vln.

Skvělý víkend přeje Petr Obešlo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuju moc za odpověď. Elliottovy vlny mě začínají dráždit čím dál víc protože nevýchazí nejen z čistě technických a fundamentárních zpráv ,ale ve velké míře i z psychického a panického chování davu traderů (když tak mě opravte:) Což si myslim, že zrovna u akcií je velmi důležitý faktor.

Ještě jednou děkuju

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

po otevření dnešních Hospodářských novin jsem byl v šoku, opravdu se trh zachoval přesně tak, jak předpověděl pan Petr Obešlo, opravdu smekám a doufám, že jednou budu schopen předpověďet pohyb trhu se stejnou pravděpodobností, jako pan Obešlo.

Tímto bych chtěl poděkovat za skvělou ukázku v praxi, Elliota už nikdy neopustím :o))

S pozdravem

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mikeeY:
plně akceptuji P.Obešla,znalce Elli.vln a vše co sem dává.Jen si dovolím dodat že každá předpověď vyjde ANO/NE.
Teď nechci komukoliv snižovat jeho práci či předpovědi, ale lidé máme tendenci ve zvýšené míře věřit těm, jimž jejich předpovědi vyjdou ANO. Je pouze otázka času kdy vyjde NE. Kdo je soudný tak ví, že nelze vše předvídat a dle toho se zařídí. Na burzách je myslím velmi těžké předvídat čas, to je KDY se tak stane. Viz akciová bublina technopapírů se nafukovala jak dlouho, než praskla? A právě ono neurčité KDY umí poslat ke dnu nemálo traderů, i když správně předpokládali že se tak stane.

Technická, fundamentální analýza sice umí do jisté až vysoké míry pravděpodobnosti předvídat budoucí, a nemusí se zdaleka plést, přesto mnohý trader často utře - nepřipravený na cokoliv a hlavně KDYKOLIV! Na další jízdenku už nemusí být peníze či chuť po té ráně...každá teorie, tedy i Elli.vlny, má své meze tolerance či akceptace.
Kdyby to dopadlo jinak, nebo o kus později, tak co? Jaký názor byste měl na Elliota?
úspěch Vám,
miciko



Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 miciko:

Ano, jistě, máte pravdu v tom, že je v celku obtížné předvídat, kdy se co stane atd., ale já říkám, že to není NEMOŽNÉ a myslím, že Elliotovy vlny jsou toho příkladem.
Ano, jistě, máte pravdu i v tom, že se může stát, že Vaše (moje) předpověď jednoduše nevyjde, nebude správná, ztratím své peníze, ale s tím prostě musíme počítat, přiřadil bych to k zákonům obchodování. To je to riziko, které nám jednoho dne možná přinese pohádkové jmění, stejně tak možná život na dlažbě.
Myslím, že nepatřím mezi ty, kteří slepě věří "zaručeným informacím", ale i kdyby 3 z 10 předpovědí byly špatné a myslím, že je to i dost pravděpodobné, pořád je to dobré.
Právě pro to, abych se neřídil "zaručenými infotmacemi", se snažím studovat Elliotovy vlny nejen z tohoto webu, ale i z jiných... a nejen Elliotovy vlny...

Chtěl jsem se zeptat pana Obešla, jestli náhodou neexistue publikace o Elliotových vlnách v češtině. Snažím se to přelouskávat v angličtině, ale přiznejme si, v češtině by to byla asi jiná káva.

Přeji mnoho úspěchů. (tu) (tu)

S pozdravem

mikeeY :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
sleduji Vaši debatu a také Vaše články k vývoji na BCPP. S dovolením mám skromný dotaz : pohyb PX na 1165 bodů
považujete za ukončený impuls a pohyb PX na 1340 je již bodem A? Začal jsem s pílí studovat Elliottovy vlny a považuji tuto teorii za nejpřijatelnější v rozhodování pro další vývoj alciového trhu. Jakou váhu dáváte vývoji na akciovém trhu vzhledem k budoucímu zvýšení úrokových sazeb 29.6.-FED . Děkuji moc za váš názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miciko Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jen si dovolím dodat že každá předpověď vyjde ANO/NE.

Zdravím kolegu micika

a dovolím si dodat, že jsem nepředpovídal směr trhu nahorů nebo dolů - tedy Vaše ANO/NE. Na základě ETV jsem předpověděl nejpravděpodobnější variantu vývoje trhu. Jinými slovy z nekonečného množství variant jsem vybral jednu. Nikoli jednu ze dvou ANO/NE. To je velký rozdíl. Kdybyste věnoval teorii potřebný čas místo kritiky, učinil byste stejně úspěšnou předpověď!
Předpověď byla 1101, skutečné intradenní dno bylo 1118, přesnost 1,5%. Měl jste k dispozici lepší předpověď? Většina komentátorů radila nakupovat, když index byl na 1300...
Odběratelé analytické služby ElliottEdge už dávno vědí, že předpovědi trhů podle Elliotta se dají dělat s podobnou pravděpodobností dlouhodobě, konzistentně na různých trzích.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

unsu Napsal:
-------------------------------------------------------
> mám skromný dotaz : pohyb PX na 1165 bodů považujete za ukončený impuls a pohyb PX na 1340 je již bodem A?
> Jakou váhu dáváte vývoji na akciovém trhu vzhledem k budoucímu zvýšení úrokových sazeb 29.6.-FED.

Dobrý večer, kolego!

1) Pohyb k 1165 považuji za vrchol vlny (C) z [4] - to je prozatím nejpravděpodobnější varianta. U hodnoty 1340 nevím, který bod máte na mysli, napište mi laskavě datum.
2) Netajím se tím, že může přijít střednědobé ochlazení u akcií vyspělých ekonomik. Momentálně zkoumám jak to může korelovat s očekávaným růstem u rozvíjejících se trhů.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážený pane Obešlo, děkuji za Vaši odpověď a Váš názor. Vážím si nesmírně každého fundovaného a inteligentního poznatku a názoru. Myslíte si, že FED zvýší sazba až o 0,5%? Reakce trhu by koncem tohoto týdne mohla být opět stejná jako před 14 dny. J.Hruban

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den pane Obeslo,
snazim se porozumet dalsimu vyvoji Euro/$ v tomto tydnu. Moc rada bych konzultovala nasledujici uvahu:
Byci varianta
1. protože ~ 4 udelala retracement za 38% očekávala jsem vyvoj smerem nahoru (5 fraktalu)
2. když 1 > 62% z ABC – retracement prvniho fraktalu (5 vln) mel byt nekde kolem 1,2800
3. doposavad je videt fraktál (5 vln) smerem nahoru na 1,2671 a pote me co vidi další JASNY 5 ~ fraktál, který konci na 1,2550
4. 5 fraktalu po sobe není mozne, proto se ptam zda-li medvedi varianta prece jenom nenastala…?
Medvedi varianta ?
5. proto si myslim, ze trh je uvnitř ~ 3 a očekávala bych konec ~ 3 (162% z 1) > 1,1941 za predpokladu, ze konec ~ 2 je opravdu na 1,2671
6. je ale vůbec mozne, ze ~ 2 udela retracement z 1 jen na 31 %?
Jaka je Vase reakce na tuto uvahu? Predem dekuji za laskave zvazeni Vasi odpovedi.
S pozdravem Dasa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer, Dášo,

gratuluji, je vidět, že děláte vleké pokroky!
Připojuji můj momentální názor na vlny:
1) Medvědí varianta: vrchol z 5.6. je (B), dno z 13.6. je [i]. Vrchol na 1,2671 je vlna (a), dno na 1,2545 je vlna (b).
2) Býčí varianta: vrchol z 5.6. je 3, dno z 13.6. je 4. Vrchol na 1,2671 je vlna (i), dno na 1,2545 je vlna (ii).
Pokud se v analýze nemýlím, máme zde velmi zajímavý a málo častý souběh, kdy očekávaná vlna (c) i vlna (iii) u alternativní varianty jdou obě stejným směrem vzhůru!

Mějte se skvěle a vytrvejte, měny jsou totiž na analýzy asi nejnáročnější! Petr Obešlo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

unsu Napsal:
-------------------------------------------------------
> Myslíte si, že FED zvýší sazba až o 0,5%?

Dobrý večer, kolego,

řekl bych, že budou pokračovat ve čtvrtprocentních krocích a asi už také brzo začnou vynechávat. Rovnou ale musím zdůraznit, že se FEDem moc nezabývám, vše co udělá je, zjednodušeně řečeno, vynuceno inflací. A úplně vše je zahrnuto v cenových grafech, takže se soustřeďuji na Elliottvu analýzu grafů a ostatní sleduji jen z povzdálí, nemá to pro mě velkou váhu.


Mějte se skvěle, Petr Obešlo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...