Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

ahoj alter,
ti materialy su z netu, ale je tam toho dost popisane o kazdom vzore co sa tyka pravidiel a smernic, je to asi na 9 stran cize ked to prelozim to este chvilu trva lebo namam taku dokonalu english.. niektore vety su tam dost tazko napisane tak niekedy rozmyslam ako by to najlepsie pasovalo.. ja sa venujem EW asi 2 tyzdne, no ved uvidim... ked to budem mat prelozene, dam to sem...

s pozdravom Zero

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim csetkych nadsencov EW :) Dnse som sa pohrals ednym grafom presnejsie Soybeans meal, tak tu na ukazku... nachadza sa v silnom downtrende, ale nie je v hocijakom ale dvojitom zig-zag, t.j. w-x-y... prvy zig-zag je vlastne vlna W, potom nasledouj korekcia(vlna X) a treti je zig-zag Y, v ktorej vlna B je triangles podvlnami a-b-c-d-e, a po nom nasleduje impusl vo vlne C.. tymto by mal downtrend koncit a nastat uptrend... to je iba moja analyza, rad privitam kritiku, ked som sa zmilil ma opravte... s pozdravom Zero999

2372

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zero,

Neber to osobne ale mam silny pocit, ze niekedy je skor tuzba to vidiet takto zaskaltulkovane v obchodnych cykloch. Mne sa osbne nepaci na EW ta improvizacia, vzdy najdeme sposob ako to ocislovat do minulosti podla toho ako sa to rozvinie do buducnosti. No ale mam silny pocit ze o cislovani v trhoch nejde, ide o pravdepodobnost vyvoja aspon taku aby sme vedeli ci pojde chvilku hore alebo dole. Toto mi pripomina carovnu gulu a nazeranie do nej. Trh ma predsa aj moznost vyberu po ktroej cete sa rozhodne ist a nexistuje carovna gula 100% ktora nam povie aku cestu si zvoli do buducnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych,

Prepacte ze mam stale nejake otazky, len by ma zaujimala jedna otazka...
Existuje moznost ze by pri diagona triangle bol tvar nie zbiehajuci ale rozbiehajuci??
lebo som sa stretol s grafom kde bola jasne definovana 5-vlnova struktura ale 4 zasahovala do 1 a ked som spojil 1-3 a 2-4 mi to urobilo diagonal ale rozbiehave, tak teraz neviem..

Dakujem vopred za ohlasy

Zero999

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zero999 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Existuje moznost ze by pri diagona triangle bol tvar nie zbiehajuci ale rozbiehajuci??

Zdravím Zera999!

Ač to teorie nepřipouští (lépe řečeno neuvádí) praxe u pákových trhů jasně ukazuje, že takový výklad je občas nutno připustit. Například na Forexu je to na denním pořádku.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

to bubi:

Dobry vecer, normalne som aj ja prekvapeny, necakal som ze sa to naozaj tak stalo... som teraz backtestoval poslednu dobu a zacinam sa vrhat na papertrading ID, tak som ani nekukal ako sa vyvyja... ja len zaciatocnik,takze mozem len lutovat, ale zase kazdy uspech je uspech, cize aj takyto, to znamena pre mna ze idem dobrou cestou.. dik za ohlas..
Uz ste skusali aj vy nieco analizovat???

s pozdravom Zero...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...