Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny, nechtěl jsem to sem dávat před nedělí, ale ono se nic nestane. Tady je můj názor na EW vývoj cornu. Nemusíte se k tomu vyjadřovat, ale myslím, že můžete aspoň sledovat, jak jsem se mýlil. Zatím je to z mé strany spekulace bez pevných základů nicméně vím, že jednou to chci pochopit. Přeji hezký večer. Petr.

1286

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Robopole, já jen doufám, že jste ještě opravdu hodně mladý a až si párkrát pořádně namelete nos (a to nejen v komoditách), bude z vás nakonec docela příjemný člověk.
Vůbec nemůžu pochopit, kde berete to úžasné sebevědomí po 3 měsících v trzích. Komodity si zaslouží velký repekt, velmi mnoho času, píle a vůle učit se.
Vy jste napsal, že už metodu máte, ale neprozradíte. Osobně si myslím, že jsme o moc nepřišli, ale představte si, že jsou i lidi, kteří opravdu metodu mají a dokonce nám ji i prozradí. Tak takovej frajer je například pan Obešlo.
Moc by mi mrzelo, kdyby se vám podařilo vzít panu Petrovi chuť do práce.
Prosím vás o zymyšlení před tím, než mi pošlete do háje.
Díky. Věrka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RobopolE,

Nevydržel jsem ti nenapsat, ač jsem si to zakazoval dva dny.
Kartáč jsi už dostal (a oprávněně), tak navážu trochu jinak.

Marně vždy zkoumám proč se lidé uchylují k řešením jež jsou evidentně slabší a neužijí hned řešení silnější, popřípadě, proč hledají evidentně řešení slabá. Z druhé strany všichni objevitelé byli vždy ve svém objevitelském snažení nepochopeni.

Dovolím si přirovnání pro komodity.
Slabší řešení jsou řešení založené na nějaké formě MA. Ona řešení ve svém důsledku nějak emulují, napodobují, obcházejí, přibližují se k EW. A to bez rozdílu. Včetně CCI.
Slabá řešení všechna další ostatní.
Silnější řešení EW. A částečně i 123 LH (ROSS).

Asi nastanou reakce typu zlatý grál atd. Osobně to bez mrknutí oka snesu. Ve většině případů to budou účastníci slabých řešení.

Po asi tak třech, čtyřech letech snažení v komoditách na toto členěné také přijdeš. Máš mimořádnou šanci se těm několika rokům vyhnout.

Ale jen za jedné podmínky a to, pokory, studia, přemýšlení, vyhodnocování, koukání i s otevřenou pusou na úspěšnější, naražení si nosu a tak pořád dokola, až jednou vynecháš ono naražení si nosu. Pak si můžeš s úlevou říct, jsem u cíle. Ne v cíli. Na cíl se budeš vždy dívat z uctivé vzdálenosti. Jako každý.

Je vcelku jedno kterou skupinou začneš. Budeš li dosti houževnatý je to jen otázka času v létech. A dovolím si prognostikovat. Slabá řešení pět let. Slabší řešení tři roky. Silnější řešení rok.

A pokud si myslíš, že se rychle učíš, tak si ke každému řešení přidej jeden až dva roky, chybí ti totiž ta pokora.

radim






Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim radim,

V prvom rade musim priznat ze ten corn co som tu pridal nieje najstastnejsie riesenie, pozrel som si to dokladne.

Premyslal som nad tym ze preco som sa stal tercom utokov a sledovania mojich prispevkov. Do tohto fora prispieva vela ludi so svojimi uvahami, analyzou a ten zrak a chut oplut ma spocinul na mne. Je to tym ze nemam pred sebou dogmu teorii obchodovania, pisem sugestivne a zdalo by sa aj ustipacne. No moj zamer je pomoct, zdelit aj ine pohlady.

Parodoxne mozno pre niekoho bude aj to, ze chapem co je klucom k uspechu, nie je to moj napad, vymysel, je to tu napisane. Klucom k uspechu je nemat dogmy, byt vyrovnany, uniest straty aj zisky, vytrvat a pod.

Dalej ak niekto argumentuje dlzkou svojho obchodovania a pouziva to ako jediny, silny argument tak ja mu to neberiem. Je to argument, ale su aj ine. Ten kto ich ma s nim budem ochotne diskutovat. Poznam ludi, co sa chvalia a tvrdia o sebe aky su odbornici, maju patent na rozum a teorie vsehochut.

Takze toto je moje posledne vysvetlenie pre tych co chcu na mna plut.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
tak trosku mi prijde zbytecne se tu vzajemne napad. Jiz jednou "johan" napsal, at si kazdy, kdo ma svuj nazor na vec, zalozi sve vlakno a tam pise co chce. Kdo si to bude chtit precist, tak at si to precte, kdo o to nebude mit zajem, urcite si najde jina vlakna, kde muze diskutovat.
Ja osobne jsem take mnohokrate udelal chybu a nejsem jediny v tomto foru. Prave proto se snazim drzet sveho vlakna. Doporucuji tuto cestu vsem, kdo veri ve svuj pristup a zpusob obchodovani.
Koneckoncu, psat tu muzeme kdejake zpravy, o realite naseho obchodovani rozhodne stav naseho uctu vedeneho u brokera a priznejme si, ne kazdy, kdo tu "diskutuje", ten ucet zalozeny ma. Ono, davat nekomu rady a nebo obchodovat sve vlastni penize je trosku rozdil.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RobololE,

Pokud bereš diskusi zde jako pliváni na tebe, jsi, alespoň v mém případě mimo mísu.

Pokud uvádím jako argument čas strávený s komoditami jako měřítko úspěšnosti, ano, je to trochu slabé, ale nemám lepší. Tedy jen krom výše účtu získaného obchodováním. A taky připouštím, posuzuji i podle sebe. A pokud se myslíš, že jsem na sebe hrdej, že mi něco trvá rok, čí déle, no nejsem.

Pokud najdeš někoho, kdo začal konzistentně vydělávat v komoditách do roku, chci jej vidět.

Dále píšeš.
[ital]Klucom k uspechu je nemat dogmy, byt vyrovnany, uniest straty aj zisky, vytrvat a pod. [/ital] U komodit je zapotřebí jediné, zoufale houževnatá vytrvalost a myslet, ostatní je jen prázdno k navození dojmu, že je plno.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mily radim,
Myslim, ze ti rozumiem a snazim sa ta pochopit. Netvrdim ze ty si zaujaty, ale najdu sa tu jedinci. To co pises je pravda, v tej konstrukcii o MA, ross a ellott. Ja len chcem podotknut, ze niekedy a zda sa mi to logicke nebehat od teorie k teorii, ale pokusit sa o spojenie teorii. A este jednu vec, pretoze toto vlakno nie je pre tuto debatu urcene. To nemat dogmu u mna znamena co do systemu obchodovania/metod to ,ze nie je ziadna, jedina a najlepsia metoda obchodvania, co sa mi zda ze preferujes tento nahlad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robopol Napsal:
-------------------------------------------------------
>...v com nesedi moj nazor v zmysle EW?....

> 1) Pocitanie a hladanie vlnovych vzorov na grafoch je pre mna uz podruzne aj ked potrebne. Stale majte na pamati > ze trh nam nezdeli z minulosti konstrukciu do buducnosti

> 2) Dalej, tato struktura nie je rozoberana z pohladu rokov a celkoveho vyvoja komodity, moj nazor je taky ze pre
> potreby kratkodobej buducnosti nie je az take dolezite rozoberat to z pohladu globalneho vyvoja cornu. Globalny
> pohlad si myslim pomoze pokial sa jedna o nejaky vrchol z globalneho pohladu, co si myslim v tomto pripade nie je.

> 3) Netvrdim ze som si nemodifikoval teoriu pre svoje potreby, to je pravda


Dobrý večer, robopole!

Přináším odpověď na Vaši otázku. Dříve něž začnu, chtěl bych znovu zdůraznit, že proti Vám osobně rozhodně nic nemám. Mám námitky proti suverénně hlásaným "omylům", které nezkušeného mohou uvést na scestí (na webu je takových věcí až až).

1) Elliottova teorie je založena na zcela opačném tvrzení, to vyplývá z fraktální struktury. Na krerémkoli svobodném trhu lze dokázat, že nám trh "sdělí konstrukci z minulosti do budoucnosti"!

2) V posledních týdnech mi asi pět začátečníků předložilo své první pokusy o Elliottovu analýzu. Pokusy byly velmi nadějné, ale všichni udělali stejnou, základní chybu. Neudělali historickou analýzu a proto bylo jejich vlnové počítání ve všech případech chybné. A pak přijdete vy a říkáte: "nie je az take dolezite rozoberat to z pohladu globalneho vyvoja"...

3) Jak dlouho a jak důkladně jste studoval Elliottovu teorii, že jste si ji již modifikoval? :D :D :D

Mějte se skvěle, Petr Obešlo. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To Ulipispirus
z pohledu rovněž nováčka bych řekl, že vaše vlnové počítání je správné, ale k Elliottově teorii patří i Fibonacciho čísla, která nám dávají cíle vln. Bez těchto je to jenom čmárání do grafu, ale:
Rozhodně používejte čárový graf. podle obrázku je použit spojitý graf CLOSE. Ten se nedoporučuje, protože je potřeba vidět graf se všemi body OHCL. Ve vašem případě je bod vlny "B" výše jak konec hnací vlny "5". To je chyba, protože korekce by měla mít klesající charakter. Je tudíž možné, že se jedná o prodlouženou vlnu "3" a váš vrchol "B" je vlastně konec páté vlny. Teprve potom by měla nastat korekce vlnou "A", která dosáhne 62%RTC vlny "5".
Pokud ale použijete čárový, nebo svíčkový graf, je možné, že skutečně je vaše vlna "5" vyšší a vlnové počítáne je správné.
Toto je pouze teoretický rozbor, protože intradenní grafy a obbchody nesleduju, navíc tam nemáte časovou osu. Ale sám uvidíte, jak se graf dále vyvinul.

mnoho úspěšných obchodů přeje hrabal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To hrabal:

Dakujem vam za radu. Pravdepodobne ste mal pravdu skutocne to rastlo, pomohol tomu aj otvaraci gap po vykende.(myslim, ze prave nastava A). Ano mate pravdu aj v tom, ze som pouzil spojity graf. Dufam, ze neposobim zmätocne. Ja pouzivam sviecky Heikin-Ashi.
spojity graf som pouzil z dôvodu prehladnosti -> myslim, ze tam lepsie vidiet vlny.

To PetrO:

Urcite si to prejdem spätne do r. 2000. Zatial som sa pokusil zanalyzovat na 30 min. grafe do Dec. 2005 (viac mi platforma neumoznuje). Samozrejme, ze som si presiel aj vyssie time frame, kde uz je moznost ist k zaciatkom pouzivania eura.

Moje videnie EW: Klucovym je pre mna 30 min. graf. V pripade, ze sa mi vlny zdaju byt "rozhodene" -> teda ako zaciatocnik tam nevidim pattern, prejdem na vyssi timeframe a tam to zvycajne vidiet lepsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...