Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

Petře Obešlo, Ještě než zde uvedeš svoje značení, dovolím si několik postřehů k tvému výkladu elliottových vln. Je nanejvýš chvályhodné, že propaguješ tuto navýsost efektivní metodu obchodování. Dle ohlasů a zkušeností však odhaduji, že na použitelné úrovni ji zvládá tak snad jen 10 lidí v Čechách na Moravě a Slovensku. Ta uživatelská chudost vede ze značného nepochopení této metody, což je bezesporu škoda. Dost často používáš svícové grafy, což je trochu nevhodné, neboť se ztrácejí dosti cenné a zásadní informace. Svícové znázornění má primárně jiný účel. Vhodnější pro posuzování vlnových vztahů jsou klasické OLHC grafy. Často uvádíš alternativní řešení. Elliottovy vlny jsou jak logická hra s jedním řešením. Asi bych to přirovnal v současnosti k populárnímu SUDOKU. Také má jen jedno řešení s logickými návaznostmi kladení jednotlivých čísel na správná pole. Elliottovy vlny na tom jsou stejně. Vždy jen jedno správné řešení. Je ale pravda, že nalézt ono správné řešení je převelice obtížné, leč možné, nebť zde platí obdobná logická, nezaměnitelnosti určování úrovně jednotlivých vln. Pokud dovolíš, dovolil jsem si vybrat jednu z tvých ukázek, kde jsem opravil hranici vln. Neberu v úvahu realitu vývoje trhu jak to následně dopadlo, ale uváděné skutečnosti na obrázku. Pokud bys správně volil úrovně vln, odpadli by pochybnosti zdali je třeba alternativního řešení. rarit

3145

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas,

elliota som prvykrat prebehol asi pred 3-4 mesiacmi ked som sa celkovo dostal prvykrat ku komoditam a hlavne teda k forexu na ktory som sa zameral. Vtedy mi to este nic nehovorilo,ale pred par dnami som sa opat dostal k serii clankov Elliotovych vln ( po tom co som 3 mesiace travil nad pilovanim jednej strategie ktoru som musel nakoniec zalozit do suflika,ak nie do kosa - obchodovanie fundamentov(nastastie len na papieri)) a musim povedat ze ma riadne zdrapila za golier,pretoze je proste INA!
Neviem si pomoct,ale zda sa mi uplne ale uplne ina ako vsetky strategie o ktorych som doteraz cital,ide do podstaty trhov a prave preto ma velmi zaujala. Pri vsetkych obchodnych metodach ma vzdy stvalo jedno - pripadal som si,aj ked som mal signal,akoby som stale siel na nahodu,sam bez softu som nemal ani len predstavu ako by sa to mohlo zhruba vyvijat a prislo mi to ako tipovacka,neveril som tomu. A samozrejme pri vsetkych som mal pocit,ze vlastne o grafoch nic neviem a som odkazany len na to co mi povie software ktory naprogramoval niekto cudzi a zostava mi vlastne len mechanicky obchodovat signaly.
A toto nie je pre mna.
Ked sa do niecoho pustim,chcem to vediet od zakladu, chcem to vediet JA nie software! Nechcem obchodovat automat/mechanicky chcem obchodovat podla seba a vlastneho uvazenia.Chcem vediet citat grafy aj bez pocitaca,aj zo zdrapu papiera! Mozno to znie trufalo,ale budem sa snazit aspon priblizit co najviac k tomuto cielu. Mam vlastne heslo ,,ak mas problem najdi jeho pravu podstatu a polovicu mas vyriesenu" a tato metoda ma moze dostat prave do tej podstaty.
Myslim,ze toto je presne to co som hladal a co mi sadne ako s prepacenim rit na serbel! ;)
Tak vzhuru do prace a zhanat podklady! ;) Pripadne ak vyssia moc vyda a to by bolo najlepsie,tak aj absolvovat kurz.

Petr som Ti velmi vdacny,ze si nam tu podal zaklady obchodovania Elliotovych vln! Ja s mojou chabou anglictinou by som sa k tomu velmi tazko dostal. Vsetka cest!!! (tu)

S pozdravom a s prianim bystreho oka

Jaro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

TO: JAro

Myslim, ze tato metoda stoji zato aby sa clovek do nej vrhol a snazil sa ju naucit. Je to metoda ktorá minimálne moze posluzit ako filter pre inu obchodnu metodu. Materialy na webe su o nej roztrusene a neucelene, asi najspolahlivejsi a najviac obsazny je elliottwave.com, kde pri registracii je tutorial asi 12 lekcii zdarma pre jej pochopenie. Pokial si este nepozeral tak bez a prestuduj. Su tam obrazky ktore ti mozu pomoct, navyse je tam kompletna!

Fibonnacci: mam pocit ze vela ludi chape toeto cisla ako uplne presny dosah jednotlivych vln. Samozrejme je vela pripadov kde to zasiahne presne fib. uroven, su aj take ktore ju len liznu, a take co sa k nej priblizia. Takze ked to zratame statisticky to sedi skoro dokonale. Podstatne je ze podiel medzi rastovou a klesajucou vlnou/fraktalom nieje v zanedbatelnom pomere. Tato informacia nam vela napovie ohladne vystupov, treba vsak pozerat na vlny/fraktaly vo vyssich TF. Ked to zhrniem tak analyza vysieho TF napr. denneho je zaklad pre obchodovanie napr. intradenne do nizsich TF na zaklade tejto zakladne informacie.

Pocitanie vln vzory:
IMHO:
pocitanie vln je vzdy subjektivna vec. Aj ked teoria hovori o tom ako pocitat vlny podla urcitych pravidiel. Vzhaldom na alternativy vyvoja v buducnosti je pocitanie upravovane vzhladom na vyvoj. Casto sa miesaju substruktury vln a jej pocitanie do vyssej struktury. Napr. ked dojde k predlzeniu jednej vlny (vznika nova substrukura predlzenej vlny). Takze to pocitanie je troska oriesok. Myslim si presto vsetko ze pocitanie pomoze zistit kedy vlna konci, teda jej substruktura, ale tu je podla mna ovela dolezitejsie ze sedi aj zakladny pomer vln v zmysle fib. cisiel a pocitanie je jednej vlny je pravdepodobne u konca. Takze kombinacia.

lopo








Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,

dovolím si přidat svůj názor na vlnové počítání. Pan Obešlo zřejmě upřednostnil tuto variantu s korekcí ABC vzhledem k celkovému vývoji trhu. Jelikož ho neznám přikládám pouze názor na předmětnou vlnu. Podle mého názoru se jedná o impuls kde místo A a B by mohlo být [i] a [ii] a přeškrtnuté vlny [iii]a [iv] zůstavají. Máme tak zřejmě vlnu A korekce (4).
Jěště prosím dovolte názor na druhou část článku týkající se jediného správného řešení. To podle mého názoru neexistuje, protože dav obchodníků je nevyzpytatelný. Díky fraktálnímu základu můžeme poskládat možné alternativní varianty, ale posouzení jejich pravděpodobnosti bude vždy značně subjektivní.

Mějte se hezky.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardo,

Máš svůj názor a to je vždy dobré. Avšak každý názor by měl být výsledným souhrnem znalostí a poznání.

Snad vytrváme u ropy a zjistíš, že tvé názory vycházejí z neznalosti (neber to jako kritiku).

Ale i tak jsem přístupný variantám. Pokud nalezneš jinou variantu vývoje poklesu ceny ropy, budu sice překvapen a převelice svými výtvory zklamán, ale i tak, rád se přiučím.

A tím impulsem to ale bylo určitě mimo terč. Holt korekce je korekce a má svá nezaměnitelná pravidla. Na tom oba nic nezměníme

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás Rarite,

můj názor se týkal pouze předmětné vlny - na obrázku označenou jako (4), kde jste provedl úpravy přeškrtnutím. Můj názor je, že tato vlna je pětivlný impuls která tvoří pouze vlnu A korekce (4). Pokud to je korekce (4), protože neznám kontext a vycházím pouze z obrázku. Tento trh nesleduji.
Tato varianta v této fázi vývoje trhu je nebo lépe řečeno byla platnou a v souladu se všemi pravidly a směrnicemi teorie.
Upozornění na nedodržení pravidel z mé strany tedy bohužel nerozumím.

Mějte se hezky.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

Nechci zacházet do podrobností, tudíž jen celkový hrubý pohled.
Pokud přijmeme obecné značení 1,2,3,4,5,A,B,C za platné, v tom okamžiku je označení (4) konec korekce. Úsek (3) (4) je korekce typu CIK-CAK zřetelná a nezpochybnitelná se správným značením začátku, pouze jsem upozornil, že. konec je troch jiný a naznačil jsem jaký, a pro další počítání a vývoj nezbytný. Tak jak to bylo naznačeno Petrem ten trh nemohl fungovat (růst). Altěrnatyvy nět.

Pokud jsi si jistý, že jde o impuls a nejsou porušena žádná pravidla jak píšeš ……v této fázi vývoje trhu je nebo lépe řečeno byla platnou a v souladu se všemi pravidly a směrnicemi teorie. …… potom nezbývá než abys toto tvrzení doložil podrobným číslováním a odůvodněném jednotlivých vln.

Osobně se domnívám, že se ti to nemůže v žádném případě podařit, ale nechám se překvapit .
Doufám, že chlapi za svým slovem stojí a jsou schopni je ubránit.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rarit,

Vsimam si, ze patrne patrite ozaj k odbornikom na ew, no moj nazor je uplne opacny. To co predvadzate s vypocitatelnostou je cisto vasa vec na ktorej sa dozaisto popalite podla mojho nazoru. Ale Vase pocitanie je iba vase pocitanie na ktorom ja nevidim ani kusok logiky a podla mojho nazoru je to cisty mismas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LOPO, budeš se divit, ale i lidské jednání je předvídatelné až vypočitatelné.

Ve většině případů, když nevím, ale chtěl bych vědět, tak reakce takového člověka jsou následující -
Zhodnotit a nádechem ironie, zpochybnit ( zeraltivizovat), zamlžit (co nejvíce), uhnout (hodně daleko a odborně zhodnotit).

- patrne patrite ozaj
- no moj nazor je uplne opacny
- To co predvadzate s vypocitatelnostou je cisto vasa vec
- podla mojho nazoru je to cisty mismas

Já jsem bez uhnutí ukázal jak je to vypočitatelné, a očekávám stejnou reakci. Dej sem svoje počítámí a
můžeme vést věcný spor.

U tebe odhaduji (vypočitatelně), že se tak v žádném případě nestane.
Avšak nezoufej do toho dna s velkou přesností (na den) společně dojdeme.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...