Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

lopo,

diky, z takhle dlouheho obdobi jsem se na to nekoukal. no jsem zvedav jestli bude v pulce 2008 za 42$. ale jak rikas je treba vice potvrzeni.

ted asi hloupa otaka, ale hypoteticky (sam na hru kdyby ... nemam rad) kdyby u tvohe cisla 5, tedy high cena neklesla, ale byla by tuha zima atd. a cena sla up, tak by EW selhala?

no kazdpopadne hodne uspechu, at mas brzo $$ na ucet. pokud takhle predvidate s timhle trhy tak good 4 u.

ja si totiz osobne myslim ze ted par dnu ropu hazi spis vsechno jen ne TA. co jsem tak cetl, to neni muj nazor a nezkoumal jsem ho, tak hranice 50$ je spis totiz psychologicka hranice nez nejaky TA support

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este nieco k otockam:

1. vlnove pocitanie predchadzajucich vln je ok a pravdepodobne konci,

2. je to priblizne vo fib. pomeroch predchadzajuce fraktalne nohy, dufam ze vies co tym myslim

3, potvrdzuje sa otocka na fraktaloch nizsej urovne, to znamena meni sa pomer rastovych a klesajucich fraktalnych noch do opacnych pomerov, bud v prospech klesania alebo rastu,

4, vytvara sa bud formacia flat, teda dcvojite dno alebo formacia HEAD-AND-SHOULDERS, teda spojitost s cik- cak

5, vstupujem iba po prekroceni pasma korektivneho rozhodovacieho, teda prerazi ako u ropy korektivne pasmo.

6, potvrdzujem to dalsimi metodami,

7. vziadnom pripade si nedovolim povedat ze toto nastane pokial su alternativy, nezaaujima ma vyvoj ako som nakrelil, mna zaujima potencial a vychadzam na konci jednej fraktalnej urovne o jeden stupen vyssej.


takze tak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LOPO,

Musím přiznat, že jsi převelice aktivní. V tom máš bezesporu primát.

Nechci uhýbat, ale obtížně nacházím okamžiky vhodné k diskusi.

Čas od času uvedu svůj vývoj a uvidíme.

Snad jen jedno; EW není co vrchol to nějaké číslo. Ta čísla jsou přísně logicky určena.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luboši 911, Doufám, že je to ono krásné auto 911, Nikde jsem neuvedl, že je něco jasný; prosím diskutuj s tím co je psáno, nikoli domyšleno. Uvádím zde alternativu (EW) k zaběhlým praktikám a demonstruji ji na ropě. Zkusme to tak přijmout a počkejme na vývoj. Dávám ti četné slovo, že zde další vývoj uvedu a pokud bude odlišný, čestně přiznám, že nic nejde v trhách předvídat. Zatím jsem si na 90proc. vývojem jist. A abych uspokojil pochybovače, uvedu jiný trh kde jsem se vskutku mýlil (toto vyhodnocení jsem ráno zaslal kolegovi pro přesnost). rarit

3186

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit,

Lukas staci :-) a s tim druhym mas pravdu.

ad trhy. po precteni tvych prispevku jsem nabyl pocitu ze jsi proste vedel to pujde short az nekam kolem 40. jak jsem psal o EW vim jen to ze existuje. proto me to zarazilo, ze pokud jsi odhadoval, vedel, to je fuk, tak to bylo dobre. my ostatni necekali ze to klesne tak moc. zvalst nektere hedge fundy. proto se ted spekuluje jestl ito protne psychologickych 50 ci ne. vcera na chvili ano, po tom co se vyhlasili report. ted navic konci unorovy kontrakt a pristi mesic se uvidi. budu rad pokud sem aktualne budes davat na zaklade EW odhad budoucnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

zdravim, Tento prispevok davam k dispozicii pre zamyslenie k fraktalnej povahe trhov ako vynatok EW teorie a jej ciastocnej modifikacii. Jedna sa iba o trojvlnovy fraktal nazyvany tiez cik-cak, flat, ci iregular. To su vsetky moznosti (teda tri) ktore mozu v trojvlnovej fraktalnej teorii nastat. Kazdy trh v akomkolvek meritku tieto vlny obsahuje. Na obrazku som zakresil mozne trojvlny pre ilustraciu. Dolezite pre ich spajanie je ich uzavreta struktura. Myslim tym podvlny ktore musia byt zlozene z 1,3 alebo 5 podvln skumanej, hlavnej trojvlny. Najcastejsie vsak z 3 a 5 podvlny. Dalsia vec je postavit zaciatky skumanej trojvlnovej struktury do hlavnych S/R urovni. Avsak toto nieje dogma a stava sa ze zaciatky a konce trojvlny nie su v najnizsich a najvyssich urovniach na grafe. A teraz to dolezite ak si umiestnite kdekolvek zaciatok skumanej trojvlnovej struktury teda do hociakej S/R urovne a odtial ju zacnete vykreslovat tak znova si vystacite z (troma moznimi alternativami, teda cik-cak, flat a iregular). Dosah a pomer medzi trojvlnovymi strukturami je znova vo fibonacciho pomeroch, zachovava sa casto aj rovnobeznost prvej a druhej vlny. Na vstup do tretej vlny je dolezite otocenie podvlny do vaseho smeru, pripadne prerazenie trendovej linky. lopo

3260

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LOPO,

Hodnotím tvoji houževnatost, tak ti budu trochu nápomocen a sdělím ti drobná, ale i tak tajemství u EW.
Odhaduji, že 99 proc. všech korekcí, všech trhů je cik-cak. Osobně jsem se s jinou korekcí doposud nesetkal.
V literatuře se jiné korekce přirozeně uvádí (v roce xy u komodity xz byla korekce yxz), ale jsou to naprosté anomálnosti.

Osobně považuji zvládnutí korekce za zásadní pro používání EW. Proto na ni kladu převelice důraz. Pokud si nejsem jist jaké jsou její parametry, čekám, bádám, až jsem si jist. Bez tohoto neudělám v trhu ani ťuk.
Doposud jsem vždy korekce dovedl vysvětlit pouze tím jedním typem (cik-cak).

Pokud zde uvádíš grafy k EW, omez se na čistý graf a odstraň veškeré indikátory a ořež nepotřebné podrobnosti. Krajně to znepřehledňuje orientaci. Spíš to připomíná syrealistickou kresbu.


rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...