Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

looser,

to prave nechapu. rarit tvrdi ze fa nema vliv na cenu.
priklad: je nejaky prubeh. ve 20.00 je report a vyjde spatne pro dolar a ten zacne v milisekunde padat. tak a ja rikam ze je to kvuli fa a rarit ze ne. tak mu to chci dokazat. v 19.59 chci slyset co rika EW. up nebo down a pak prijdou data a trh se pohne.a pohne se temer vzdy podle dat. ne podle EW. EW nespocitas behem vteriny. ja nezpochybnuji EW. jen se snazim dokazat, ze cena reaguje na podmety. trhy nevi jak data vydjou. jsou dve moznosti, kdezto EW nebo cokoli jineho ti da jen jeden smer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

rarite,

dobra tedy, dam ti pul roku a pak se vratim :-) proste ti dokazu, ze trh reaguje na zpravy. nerikam jen na ne. velci hraci s s nim dokazi pohart jak potrebuji, ale staci se podivat na zakladni makrodata a i slepej vidi ze v sekunde vydani zpravy se trh pohne, cena se pohne. a ty furt tvrdis ze to neni tou zupravou. tak cim to tedy je? jen tak? kdyby ta zprava nebyla, tak by se trh pohnul stejne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

snad na konec jednu drobnost.

Je rozumné se alespoň zamyslet proč a kdo co říká.

Nebo si snad myslíš, že jsem pitomec, který se včera začal zabývat trhy a v nastydlé vášní hodlá rozdávat rady.

Prostě moje zkušenost taková je a nic na ní nikdo nezmění.

Učiň totéž se svými poznatky.

A nejsem nějaká fajnovka, která se uráží, nebo bere něco ve zlém. Jen vím, kdy je to již mimo mísu.

rarit - ťažký blázon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no prave ze si myslim ze nejaky ten patek trhy vnimas a proto mi nejde do hlavy co rikas. takze az to dokoncim. ted bylo vyhlaseni fedu. ve 20.15. ten pohyb co je do ted, podle tebe vubec nesouvisi s tim co Fed rekl. je to podle EW a kdyby Fed nebyl, tak by to bylo stejne. je to tak? jestli jo, tak ja se nejak zamyslim abych ti dokazal jak moc se pletes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

otáčíme se v kruhu, tak ještě jedno kolečko.

píšeš: [ital]nekdy vyjde report a mel by jit podle vsech meritek up a on jde down.[/ital]

Tady jsi sobě vystavil známku.

Podle urputnosti s jakou bráníš svoji pozici, usuzuji, že přece jenom pochybuješ.


rarit - ťažký blázon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit,

nn, nevystavil. i kdyz trh jde jinam, a to se stava velmi zridka. ono zalezi na jakem tf. na 1min jde treba 30min jinam, ale na 60min jde porad dobre. ale co chci rict, i kdyz jde jinam, je proste velke volume a cena se zacne hybat. a ted je jedno kam, ale proste zacne. a to je zpusobeno zpravou a potazmo lidma a co od toho cekaji. je jedno jak trh zareaguje, ale reaguje na tu zpravu. jako nerikej mi ze kdyz cely den je sideway pohyb, proste jen horizontalni cara a pak v jeden okomzik se to z niceho nic rozlita nebo jen jednim smere a v ten samy okamzik vyjde fundamnet, ze ta cena s tim nesouvisi. uz chapes co chci rict? ty umis dobre corn. tak napr. nedavno nastal limitni pohyb. to se stava. to bylo jen tak nebo na to mohla mit vliv i zprava o "osetosti uzemi"?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechci vam do toho kecat,ale stejne se nikam nedoberete a kazdej si budete tvrdit to svoje.Tenhle rozhovor je dokonalej bludnej kruh.Ja se sem chodil poucit neco o EW,ale ted je z toho nekonecny serial :o) Ja myslim ze je nejdulezitejsi ze vam vase systemy fungujou.Za tohle vlakno jsem rad,protoze i kdyz EW neobchoduju tak me urcite zaujaly a trochu jsem o nich cetl a zkousel.Proto bych se primlouval za to,nechat tohle vlakno v puvodnim duchu....at se dari a vsechno v dobrym (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

asi se tomu budeš divit, ale po korekci je to vcelku přirozený úkaz, prostě nebyly obchodní příkazy, nebo byly velmi řídké tak se začalo obchodovat na jiných cenách. Žádný fundament na to neměl vliv.

V kukuřici se nacházíme v obdobné situaci a nastane obdobný jev, ne tak výrazný ale nastane.

Ještě nastíním fundamentalistický postup.

1. Objevení fundamentů.
2. Přiřazení fundamentům zázračnou moc.
3. Nadšení z fundamentů.
4. Propagace fundamentů na všechny strany.
5. Zjištění, že to asi tak nebude.
6. Zavržení fundamentů.

rarit - ťažký blázon


Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit,

mas pravdu, vzdavam to. at se ti dari. tohle by udolalo i vola. rict ze nebyly prikazy je volovnia, volume je v dobe Fedu obrovsky. celou dobu je ted velke volume. je divne, ze se tedy zacne obchodovat na jinych cenach vzdy kdyz se objevi zprava. je divne, ze kdyz se znici uroda pomerancu trhy rostou, je az s podivem, ze kdyz poklesnou stavy zasob, okamzite vyleti ropa nahoru. to opet nema s temi zpravama nic spolecneho. sorry, ale jsi fakt mimo. navic to ani nedolozis grafem, je to pak tezke. nabidl jsem ti dva trhy. to potrebujes pul roku. co nejake jine indexy? SP500? nebo jedes jen tu kukurici?

jinak, nejsem propagator FA. je to jen cast meho systemu. vsichni kolem me jedou jen TA a v pohode. nikomu to nenitim. ma rekne FA ze je short, jim to rekne prekrizeni CCI. vsihcni vydelame, ale ta cena se pohne proto, ze lidi slyseli hned tu zprvu. ne ze ji cetli druhy den.
nastuduj si neco o tom , jak vubec funguje burza. a pojdme davat grafy. rekni ktere trhy mas nasledovane, ja se podridim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim :-)

911,
stale si myslis, ze jsi v konfliktu s EW jako zastance FA, ale neni to tak :-) Znovu opakuji podle meho nazoru EW,TA i FA jdou ruku v ruce, jen maji odlisny pristup k tomu samemu a to - TRHU !!

Kdyby tomu tak nebylo, pak by onen pristup byl jiz davno zavrzen a nebyl by pouzivan... Zatimco priznivec EW se podiva na grafy a pocita a pocita, a pak si z toho udela zaver o tom kde je cena ted a kde asi pravdepodobne bude za nejakou dobu ( tj. kam se trh vyda ) a FA i TA ho nechava chladnym, tak priznivec TA i FA udela TOTEZ s vlastnimi nastroji !! Neni tu rozpor, nebot predmet zajmu je vzdy jen jeden a tentyz pro vsechny zucastnene a to TRH !!

Ty jsi priznivec FA a pokud ji veris pak jedine dobre, protoze jedine pak budes mit profitni obchody. Ale je zbytecne hadat se s priznivci jineho postupu pro analyzu trhu. Natoz pak tady po nekom chtit nejake dukazy :-D Kde jsme ? Na piskovisti ? :-D Pokud si ohledne EW chces udelat nazor v souvislosti s FA, pak si ji prostuduj a hned budes mit jasno o tom jak to je s EW vs FA. Tohle za tebe nikdo neudela :-) ... a pochybuju ze te tu nekdo z pritomnych bude mit touhu o necem presvedcovat :-)

Mejte se fajn a at se dari obchody !!

PS: Psal jsem ti at sem hodis grafy W/D/H/10min ER co sledujes, pak se muzem pokusit o analyzu EW, a trebas se k nam zkusenejsi pridaji ( rarit a spol. ) ... do te doby to bude jen povidani o k..... :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit,
nejsem v zadne fazi. nic me nepodsouvej. tak to zkusim jinak. bez makro dat. mimochodem, vydelaval jsem i jen ciste s ta a dela to tak vetsina, takze si svoje body schovej pro nekoho jineho. me neni jasne, jak muzes tvrdit ze na cenu nema nic vliv. takhle mimo jsem jeste nikoho nevidel. nejde o to ze ti EW vychazi, i kdyz nechapu, ze kdyzt tak moc, ze uz nejsi ve Forbesu.
cenu urcuje poptavka a nabidka. zksuim jeste par otazek. ted probehla mini korekce na trzich. to snad uznas. tak podle tebe to je zcela normalni vyvoj. souhlasim. to ze prijde korekcetusili vscihni. tys vedel presne kdy? to ze to "ciste na vterinu" sedi s nejakym makro udajem je opet nahoda a nepodstatne?

a jeste odpoved na minule dotazy a apk ti dam pokoj, mistre. po vyhlaseni ze OPEC snizi zasoby, a v tu danou sekundu cena ropa zacne cely den rust, tak opet neni duvod pohybu ceny to prohlaseni opecu. cim to tedy prosim je. v kukurici, kdyz se rekne, ze se oseje hodne ploch a bude dost cornu, tak cena se propadne. cim to je, kdyz ne tou zpravou.

diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

looser,

dalsi co neumi cist :-) ja nejsem zastancem FA. zkusim to polopate a naposledy. rekl jsem ze se da vydelat na cemkoli. nekomu da signal do longu EW, nekomu cci, nekomu postaveni hvezd. to je v poradku. nekdo jede jen podle zprav a jaky je asi tak sentiment na trhu nekdo jede ciste a pouze technicke analyzy. tedy je mu uplne jedno jestli Fed sazby zvysi nebo snizi. o tom se nepru. jediny co se tady snazim je argumentovat mistrovi rarotovi, ktery prohlasil, ze cena se nehybe podle reportu, zprav atd. a to je ta nejvetsi kravina. sorry za to slovo. ale tohle je proste nepochopeni zakladni podstaty trhu. tohle rekne jen clovek co nevi o cem vubec mluvi. cena je prunik nabidky a poptavky. takze pokdu mam ropu 100galonu a nabidnu ji za 50dolatu za galon, tak cekam jestli ji nekdo koupi. prijde kupec a rekne ano, chci ji za 50. jenze druhy den reknu, vazeni, zasoby ropy jsou mensi a je ji tedy mene. to plati na cokoli, i na kukurici, pomerance... a tak prijde prodejce a rekne , ja ti dam 60 dej to me. dalsi rekne 65 a takhle se licituje. divim se ze tu musim vysvetlovat zaklady.

jedina pre tady s raritem je ta, ze on tvrdi ze cena vubec neraguje na zpravy. ja netvrdim ze cena se hybe jen a pouze v case reportu, hraji si s ni velci hraci, davy lidi atd. , ale vzdy kdzy je zprava tak se cena zacne hybat. jezis je to i videt na grafech, pust si nekdy id graf nebo se koukej jen do platformy. zkus rict klukum z forexu, ze sleduji makrodata uplne zbytecne. ze to je na nic. proc to tedy VSICHNI sleduji? proc to je tak dulezite?

co ze mi treba cci dava stejne a spravne signaly jeste neznamena, zereknu, cena se nehyba podle necoheo, ale podle cci. rarita nepresvedcim, cekal jsem plodnou diskuzi, ale nevi o cem mluvi. necht se mu dal dari s jeho 100% predpovdma na prave strane. urcite je stejne uspesny i nalevo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...