Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

rarite,

no necht si kazdy udela obrazek sam. neodpovedel jsi na zadnou otazku. to ze neznas zaklady evidentne nevadi a dari se ti. jo holt v trhu jde cokoli. jen pro poradek, ja nepropaguju fa. muj system je zalozen na price action, coz ti nic nerekne, ale je to jen a jen o cene jak nazev rika.

timto diskuzi koncim a vratte se zpet k EW a prave strane.

vsem uspech v live trzich

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911

Presne tam to konči, že nič rozumne z tohoto nevzíde. Rarit nemá ako presvedčiť ani sám seba podla mňa. Ludí, čo chodia dookola a nevedia dať jasnu odpoveď na otázku sú ludia vo veľkej väčšine u ktorých absentuje pojem logika a reálny pohľad na svet. Tvrdošíjnosť, neustupčivosť je jasný znak komplikacie a nemožnosti sa dohovoriť ani v obchode, keď chcem dva rožky. Keď veľká väčšina vidí zelenú farbu určite sa najde jedinec čo vidí červenú. Nie je to nič neobvyklé.:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave,

Tak jsme si zpestřili nudu při počítání.
Moje Tvrdošíjnosť, neustupčivosť mluví jasně. Včera jsem věštil trochu nahoru a potom dolu.

Souhlasíš, že jsme již u konce korekce. Já dávám ii.

rarit - ťažký blázon, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911

Inak pokial sa nepletiem v zmysle EW je to tak, že tie správy sú zakomponované do priebehu, že EW ich obsahuje, skôr sa to da chápať ako dôležité zvraty, ilustracia je veľký krach na burzách v minulosti. Price action je skôr na zašumenom priebhu, skôr intradenne. Na EW som tu vyjadril už nespočetne krát svoj názor, zachycuje hrubú štruktúru trhu, ktora sa odvíja od obchodného cyklu 3 fázy aj z hladiska psychológie obchodníkov, pričom 2 fáza je obvykle najsilnejšia v cenovom raste. Spojením základných poznatkov obchodného cyklu a novej téorie o fraktálov vznikla EW do dnešnej podob. Moj osobný názor ako sa ďalej bude vyvíjať jej odnož je tá, že sa zameria na rôzne vzory (ďalšie) na upresnenie konkrétneho vývoja, pojde najmä o symetrické uzavreté pásma oscilácie trhu - pohyb do strany, príde sa aj na to, že si treba všímať narušenie, zmenu vzorov, štruktúry trhu a pod. Všetko je to vrámci nejakej pravdepodobnosti a nie istoty. Kedže všetko zo všetkom súvisí je to prepojené, niekto to uvidí v narušení/zmene štruktúry vývoja trhu a bude mocť očakávať zmenu, vtedy sa maličké indície podporia aktualitami v trhu a trh sa rozhýbe. Všetko do seba zapadne. Isteže sa stane niečo nečakané, rýchla zmena, nárazová, niečo čo sa nedalo predpokladať, no veľký hráči v trhu rozhodujú o jeho strednom pohybe, o mini pohybe rozhodujú price action, o obrých pohyboch velké udalosti na našej planéte. Všetko to ale tvorí neoddeliteľnú štruktúru , ktorá vykazuje podobnosť na všetkých úrovniach s malými rozdielmi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

který fundament ovlivňoval cenu v CORN dnes.

Asi to byla moje slova o růstu a následném prudkém poklesu.

A aby nebylo pochyb. Bude následovat po dokončení korekce pokles k 320-310.

A žádný fundament na to nebude v tomto údobí mít žádný ale vůbec řádný vliv.


rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarite,
nehodlam ztracet cas s nekym kdo neobchoduje a kresli na prave stane. ne na vsechny zpravy trh reaguje. jestli budes argumentovat tim, ze nekde v africe shorelo jedno pole kukurice a trh na to nereaguje, je mi te lito. ja se bavim predevsim o sledovanych makrodatech, vysledkach firem, stavu zasob ropy atd. dnes se opet obnovila krize s creditem v Evrope,kterou vyvolala nejvetsi francouzska banka BNP Pariba. to opet vyvolalo na trhu "obavy" a Dow je ted dole temer 400 bodu.

timto koncim tuhle debatu, venujte se dal EW a cene na kterou nema vubec nic vliv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave, tak jdu opět v CORN ze střehu. Jednak jsem si nevsadil (devětsetjedenáctka -poršák mne nadmíru rozladil, skoro tak, že jsem chtěl s obchodováním ihned skončit, když jsem tak velikánský neumětel) a jednak podstatné je za námi. Tak opět do střehu kolem 320. A ještě drobná úprava po pátku. rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny

4017

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaroslave, I když jsem psal, že jen CORN, tak polevím. DJ sleduji po očku a bude třeba mnoha úprav. Zatím jsem nabyl jen hrubého pocitu z přiloženého obrázku. Pokud platí tvoje varianta, tak by korekce měla záhy skončit. Pokud moje, bude propad ještě pokračovat. Podle EW by měla být korigována celá pátá vlna, takže meta obratu by měla být pod hranici 4 čili 12200. Není to podmínkou a asi to ani nenastane. Po otočce zpřesníme. rarit - ťažký blázon tvrdošíjný, neustupčivý, mistr rarot který prohlasil ty nejvetsi kraviny

4045

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...