Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny


TJ

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás Rarite, rád o Vás zase slyším. Cornu se teď věnuji více než okrajově. Obchoduji intradeně YM jak jsem už avizoval v naší předcházející diskusi. Takže mně oslovil spíše Váš druhý graf SP. Na YM ale preferuji jiné počítání tak jsem zvědav na Váš názor. Mějte se hezky. Jarda

4995

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 869
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jaroslave,

Již jsem myslel, že se stala nějaká pohroma.

Několikrát jsem zdůrazňoval, že správné označení průběhu se mi daří až po delším "nástřelu".

Tak jen názor: i když průběhy dost korelují (SP,YM), jde jistě o odlišný stav. Zásadní je určení korekce. I když se převelice nabízí značení jak jsi uvedl (mezi (3)-A jsem se nedopočítal a neodpovídá to mým logickým pravidlům), myslím si, že je korekce na místě označení /i/ /ii/. V tom případě půjde o hlubší korekci jež reálněji vystihuje následný průběh.

Pokud by byla korekce v korekci jak ji naznačuješ,musela by celá korekce skončit na hodnotě kde máš naznačeno /i/.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás Rarite,

k Vašemu komentáři mého počítání YM. Máte pravdu že korekci AB tam kde mám i/ii v hranatých závorkách lépe odpovídá následný vývoj. Ten ale mou variantu nevylučuje. Co je ale zřejmě zásadní a co jsem přehlédl je vývoj části B/i v hranatých závorkách. Zejména jeho počátek. Ten měl v zásadě mou variantu AB vyloučit a posunout níže.
Takže díky za názor. Pomohl mi prozřít.
Rarite, zřejmě nechodíte pravidelně na EWI tak pro informaci, zrovna mají free week a CH8 tam mají opět jako extended flat. Je to tam velmik oblíbená formace.

Mějte se hezky.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

X Pavle,

Odzkoušel jsem několik "vyhodnocavacích" SW na EW, ale s neblahým výsledkem.

Ten problém je v jednom. Aby to mohlo dobře fungovat, musíš znát dobře algoritmus, kterým se uvedené zákonitosti řídí. Následně je pak můžeš "nějak" matematický vtělit do programu.

Ten algoritmus zná nemnoho lidí. Zcela určitě jej neznají lidé jež tvoří SW.

Navíc. Různorodost projevu je tak veliká, že si to ani nedovedu dost dobře představit.

Spíš by asi byla reálná kombinace stroj opravovaný člověkem. Dovedu si představit variantu, kde by bylo do SW vloženo nespočetně již uskutečněných projevů křivek (pole) jež by poskytovaly možnosti a následně je "opravovat" lidským faktorem. Taková "nějaká" iterace k výsledku.

Nejreálnější se mi přece jen zdá se to naučit vyhodnocovat sám. Dnes již mohu s klidným svědomím tvrdit, že to jde a je to nakonec i vcelku jednoduché.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

X Pavle,

Soft je jakýkoli obrázek +GIMP, nebo jiný grafický editor.

A metoda práce: každý den nakreslit.

Asi se ti to bude zdát pěkně pitomý, ale má to neskonalé přednosti.
-udělám dnes a porovnám s včerejškem, pokud se shodnu OK, pokud ne, hledám chybu.
-naučím se každý trh zpaměti. To nezískáš s žádným SW. A věř, je to k nezaplacení.

Takže vím,že tento týden mám pohov v CORN.
V SP mám pohov asi necelý měsíc.
V BO to taky ještě chvilku posečká.
Atd.

Literatura: dostupné jsi zde uvedl, že máš. Je něco ještě v zahraničí, ale víc ti to stejně nedá.

Nejsnadnější cesta je vlastní bádání.

Poslední možnost: vyčkat až něco vydám já. (moc na ni nespoléhej, nechystám se k tomu)

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

me by treba zajimalo, kdyz identifikujete EW... podle ceho urcujete ze to je treba 3.vlna a ne treba uz vlna korekce.... preci kdyz se na to kouknu z ruznych casovych hledisek (napr. horizont 1 rok vs. horizont 1 mesic) tak se mi ta sama vlna muze jevit jako uplne jina cast EW ne?

snad mi rozumite na co se chci zeptat:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...