Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak komodity ovlivnily můj osobní život


hostalkova

Doporučené příspěvky

to Renoo
pokud dobře chápu, tak jsme také v mailovém kontaktu :-) Je to tak jak to píšou ostatní 900 hodin asi nebude nic moc. To co píšeš o vytváření tlaku na sebe, tak to jsem pociťoval také, ale když jsem si přečetl, že se ten Brooks věnoval 10 000 hodin jen idikátorům, tak mě to přešlo. Mých najetých 4000 ještě není nic moc :-)

Možná by bylo hezký, kdyby tady někdo napsal alespoň odhad, kolik u tradingu strávil hodin, než začal konzistentně vydělávat. Já jsem na začátku šel do tradingu s představou, že ze mě bude cca za rok full-time trader, což bylo ale hodně nereálné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ano, s takovou představou vstupuje většina. Do roka a do dne, Lomikare ;-)
Že je to jinak, to pozná každý celkem brzo.

Já se věnuji live obchodování cca rok a půl, ale s velkými vynucenými přestávkami - děti a rodina, práce, psychika - no zatím full-time tedy nejsem. Na hodiny opravdu nevím. Jinak obchodování se věnuji celkem něco málo přes dva roky, moc jsem paper a backtestům nedal ... poměrně záhy live ... i proto ty pauzy mezi tím ... ale stále s původním účtem ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Renooo, je to tak, jak píše Airmike - je to dost individuální. Myslím, že není důležité kolik hodin si u grafů odseděl, ale spíš jaký si dával pozor a zda Ti to k něčemu bylo. Pokud mohu poradit, tak neřeš jen psychologii svázanou s obchodováním, ale stávej se lepším člověkem - jinak řečeno, pracuj na celé osobnosti. Je to totiž mnohem jednodušší, než si spousta lidí představuje a hlavně, pokud začneš dělat věci správně, začne se ti to vracet a netýká se to jen peněz. Přeju hodně štěstí

vyky
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Vsem,


Tahle cast fora ma podle me velky smysl, ale samozrejme se z toho malo kdo pouci. Ja se zivim obchodovanim a investicemi full time zhruba 4 roky. Opravdu konzistencne profitabilni jsem zacal byt po 3 letech od uplneho zacatku zajimani se o trading a financial markets jako takove. Pred temi 4mi a vice lety to byly prevazne vetsi a mensi uspechy a neuspechy. I pres to ,ze to byl muj dream job, jsem se v te dobe neodvazil skoncit s regulernim zamestnanim a obchodovani jsem se zucastnoval vetsinou jako part time trader.
Samozrejme prisly i vysoke ztraty a margin calls. Jelikoz jsem mel stesti a v roce 2001 jsem prakticky zacatecnickou nahodou vydelal v USA na akciich (Noobs Luck), tak me ty pocatecni trading ztraty az tak nebolely. Az mnoho let a dva ztracene ucty pote jsem si uvedomil ,jak extremne tezke je byt disciplinovany a profitabilni obchodnik a seriozne jsem se zacal obchodovanim zabyvat. . Take jsem pochopil, ze profitabilni system nemusi mit 100%,70% a ani 50% uspesnost .Take ,ze neni mozne se obchodovanim seriozne zivit na zaklade otevreni uctu s 5000 $.
Obchodovani je seriozni business, kde ztrata nemusi znamenat chybu. Ale kde profit muze byt chyba,ktera se v budoucnu nemusi vyplatit ! I ja jsem si na zacatku naivne myslel, ze do roka to pojede samo a nebudu muset nic resit.
Byl jsem samozrejme hloupej a nevzdelanej .Ale tak jako vetsina z Vas jsem v sobe mel ten tlak ,ktery me posunoval dale ku predu, az do doby,kdy jsem mohl ukoncit svoje puvodni zamestnani a stal jsem se obchodnikem na plny uvazek. Dnes muzu rici jedinou vec . Neprestavejte chodit do zamestnani, ale pri tom premyslejte nad Vasi lepsi budoucnosti obchodnika. Pockejte ,az prijde doba, kdy si budete sami sebou absolutne jisti, budete mit dostatek $$$$$ ,ktere muzete v klidu investovat ,aniz by Vase rodina muzela stradat ,a nebo by to zmenilo vyrazne Vas zivotni styl .
Budte trpelivy, pockejte na dobu ,kdy budete uplne v pohode travit nastale ztraty (a ze jich bude) .Pristupujte k obchodovani tak aby Vam prilepsilo v zivot, ne tak aby Vas muselo zivit !


Ray

PS:Je mi jasne,ze se z nasich zivotnich pribehu malokdo pouci,jelikoz jsme kazdy original a chcem si to zkusit sami a nasi cestou. V tradingu je to vsak naopak. Nemenit to co funguje. Jde o $$$$. Ti nejlepsi traderi se uci od tech nejlepsich. Ja sem rad,ze sem to vcas pochopil......
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
já byl loni v září na kurzu, předtím cca půl roku samostudia. Od kurzu do současnosti to odhaduji na cca 1200 hodin studia a papertradingu. Teď jsem začal live a již začínám tušit, že to tak snadné nebude. Můj cíl je za 1. přežít začátek bez velkého (likvidačního) drawdownu. 2. Naučit se v live vydělat cca 500$ měsíc na YM. V paperu jsem to poslední 4 měsíce dosáhl a přesáhl. Tak jsem si řekl že je čas vystoupit z ulity papertradingu a pustit se do boje přímo "na ulici" ( teď jsem si trošku vypůjčil slova od Gladiatora). Určitě to bude bolet, ale protahovat paper do nekonečna asi není správná cesta. Systému po backtestu a paperu věřím. Do 4000 hodin mám ale ještě daleko. Myslím ale, že lepší 1 hodina live než 4 hodiny papertradingu. A jak komodity ovlivnily můj život? Zatím především tím, že jsem tomu obětoval spoustu času a musím poděkovat mé ženě, že trpělivě snáší mé každodenní vysedávání u PC. Samozřejmě touha stát se traderem, který pravidelně vydělává a být fulltime je. Soustředím se ale především na cíle, které leží přímo přede mnou. Díky všem, kteří zde popisují svou cestu a jsou inspirací pro ty, kteří se snaží je následovat.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

athoos,
určitě protahování backtestingu, paperu dál a dál neni cesta, 1 den live dá mnohem víc .. ale na druhou stranu, by všechny tyhle přechody měly býti dané v plánu předem, ne dát na pocity, dát si plán, že pokud dosáhnu při paperu x týdnů po sobe průměrně x USD a dodržím plán na x %, jdu do live apod. ..

btw: obecně se tady ted rozmáhá "obchodování s citem" ... dost často mám dojem, že si to mnozí pletou s "pocitem" .. imho z počátku čím více mechanické a přesně dané pro začátečníka, tím lépe pro jeho účet

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Airmike
Souhlas, podle mě tohle je ideální obchodování - tzn. tak naučený a zažitý styl, že se mi u něj chce i spát. Prostá rutina.

2 Miles
Jj, potkali jsme se i osobně :-). Zdravím Tě. Tak já si myslím, že by pro začátek a spuštění Live stačilo i míň než 1000h u grafů. Kdyby ale ten čas byl věnovaný jedné obch. metodě nebo jednomu indikátoru. Samozřejmě jsem stihnul přelítnout několik metod jako asi každý. Všude se říká - poznejte sebe a vyberte si pro vás tu nejlepší metodu. Jenže v začátku nevíme, která je ta pravá a vhodná. Tak proto podle mě na začátku si každý projde studiem všeho možného, aby nakonec usídlil u jedné pro něj vhodné metody-většinou té nejjednodušší ;).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Někde jsem četl statistické výsledky výzkumů pro studium hudebního nástroje - tuším, že šlo o housle. Hráči, kteří měli natrénováno 10-12.000 a více hodin se dostali na špičkovou úroveň (sólisté apod.), hráči, kteří měli kolem 6-8.000 hodin se dostali na úroveň členů lepších hudebních těles, hráči se 3-4000 hodinama skončili většinou na postech učitelů hudby či v místních kapelách. Těch 10.000 hodin co uvádí Al Brooks je srovnatelné množství. Dosažení špičkové úrovně není zadarmo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Význam 10.000 hodin je krásně popsán v knize "Mimo řadu. Anatomie úspěchu" od Malcolma Gladwella. Čte se to jedním dechem - doporučuji. Vyplývá z toho, že abyste se stali jedním z nejlepších na světě v jakémkoli oboru musíme dělat danou věc 10.000 hodin a více. Pokud člověk není jelito s horšími geny dosáhne toho skoro každý, talent není vůbec významný. Popisuje tam Mozarta, Beatles, Billa Gatese atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...