Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak komodity ovlivnily můj osobní život


hostalkova

Doporučené příspěvky

Renooo
Toto je velmi vážná věc. Pokud ti trading způsobuje zdravotní potíže tak je rozumné zvážit zda v tom pokračovat. Zdraví by mělo být vždy na prvním místě. Pokud budeš zdravý tak si nějaké peníze vždy vyděláš. Ty záchvaty ti samy od sebe neodejdou. Budou se opakovat. Poraď se s odborným lékařem. Spouštěče těchto záchvatů bývají různé. Většinou to bývá alkohol. Dále pak i obyčejná počítačová hra. Nepřiměřený stres např. při rozvodu, apod. Nyní je to trading, protože je extremně psychicky náročný. Zřejmě ti něco nefunguje tak jak by mělo, může to být vrozené. Všichni máme nějaký problém, který nás omezuje a musíme se s tím vyrovnat. Já jsem chtěl být od dětství slavný zpěvák. Učil jsem se na hudební nástroje. Mou vadou je to, že nemám hudební sluch. Bohužel má láska ke zpěvu a hudbě tím musela skončit. Jeden můj známý chtěl lítat tryskáčem. Od dětství tím byl posedlý. Bohužel jak mu udělali zdravotní zkoušky tak neprošel a na lítání musel zapomenout. Tak jsem si uvědomil, že všichni nemohou dělat co by si přáli.
PS. známý se stejnými záchvaty přestal pít (odstranil příčinu vzniku) a již 10 let žádný záchvat neměl a tím velmi stoupla kvalita jeho života. Založil si stolářskou firmu a vydělává spousty peněz. Má rodinu. Je šťastný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

To Renooo.

To je velká pravdá,že by měl člověk žít v nějaké rovnováze,nic nepřehánět a dělat věci pro svoji spokojenost.Já jsem začal tím,že jsem si vytvořil svůj žebříček hodnot,který jsem se snažil dodržovat.Samozřejmě,že na prvním místě to je zdraví.Baví mě trading a proto jsem se rozhodl,že bych ho mohl vyměnit za zaměstnání.Systematicky jsem se na to připravoval i přemýšlením v zaměstnání.Nic jsem nepřeháněl a dva roky jsem se pomalu připravoval na jiný styl života a jelikož nejsem nejmladší,tak i rozhodování a strach z nejistoty chtěl svůj čas.
Na druhém místě to jsou moji blízcí,se kterými bych chtěl být co nejčastěji.
Na třetím místě preferuji osobní svobodu dělat co mě baví,v každé chvíli říkat svojí pravdu a nikdy se nedostat do situace,aby mě někdo dostal do kouta.
Teď mám najednou spoustu volna a mám čas na koníčky,který jsem při zaměstnání nikdy neměl.Vše můžu dělat v klidu,nikdo mě nikam nehoní.I když mě trading hodně baví,není to koníček v pravém slova smyslu.Možná,že pokud jsem mimo pozici,můžu se k němu tak chovat,ale jakmile vstoupím do pozice,musím se změnit a přistupovat k němu jako ke každé práci,která má jediný cíl,vydělávat peníze.Nemá cenu se nervovat,že jsem prošvihl nějaký obchod,protože burza tu bude zítra,i za deset let a když udělám blbost a na konkrétním obchodu prodělám,nic tak hrozného se nestalo za předpokladu,že mám v pořádku money management a možné ztráty jsou v nepodstatných částkách v poměru k účtu.Ztráty sem prostě patří,jsou úplně přirozenou součástí.Mě vyhovuje široké spektrum záběru nejrůznějších aktivit,od práce,přes tradink ke koníčkům a zpět třeba ke sportu,nebo pouze obyčejnému pohybu,kdy si vyčistím hlavu po tradingu.
Přeji Vám hodně zdraví,protože platí jedna velká pravda,že zdravý člověk má tisíce přání,ale nemocný jenom jedno.Proto se nesoustřeďujte pouze na jednu činnost,ale v klidu dělejte co Vás baví a je důležité si uvědomit,že nic Vám neuteče.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

Renooo: také jsem v poslední době dostal od svého organismu zpětnou vazbu, tak zkusím takhle na dálku trochu poradit, i když samozřejmě je to vždy individuální, ale tímhle rozhodně nic nezkazíš:

1) zkus zvýšit příjem hořčíku - při zvýšený psychický a fyzický zátěži je třeba ho doplňovat, jelikož příznivě působí na srdce a nervový systém;

2) kup si kotvičník - kromě toho, že je známý jako afrodisiakum a přírodní anabolikum, tak znovu příznivě působí na celý organismus, posiluje imunitu a celkově by ses měl cítit líp a i líp odolávat stresovým situacím;

3) uber - nauč se odpočívat a nevěnuj energii věcem, který za to nestojí;

4) najdi si nějakou zábavu - já např. chodím 2x tejdně cvičit, občas na fotbálek, pustim si dobrej film, poslechnu hudbu, přečtu zajímavou knížku, projdu se s našim hafanem apod.

Přeju vše dobré a ať je brzy líp

Link to comment
Sdílet pomocí služby

all:
Díky za reakce i za podporu, pánové ;)
U mě byl stres nejspíš spouštěč... s tím nic už nenadělám...
Ale změny plánuju určitě, odpočinek, zacvičit si, trochu vyrovnat práci a záliby. Jinak se s tím žije úplně v pohodě s podporou medikamentů.
S tradingem úplně končit nechci určitě. Zatím se zaměřuju na intraday, a kdyby to bylo moc hektické, tak přejdu na něco jiného - spready, opce. Vybrat se toho dá hodně.
Díky, R. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj Renoo,

až dnes jsem objevil Tvůj příběh a dovolím si reagovat.

Od dětství (cca od 5 let) mám diagnostikovánu epilepsii. Není vidět, nebolí, jen občas nečekaně navštíví...

Vím a rozumím tomu, co prožíváš. Spouštět záchvaty mohou různé věci. Blikající obrazovka monitoru (ale to by se Ti stalo již dříve, když jsi ještě netradoval, nebo u sledování televize...takže to tím asi není), nevyrovnaný životní styl, alkohol...

Objevení epilepsie v dospělosti není až tak typické. Obvykle přichází po nějakých úrazech. Ale nepsal jsi, že by to byl Tvůj případ.

Pak je to patrně psychycký nápor, který při ID obchodování nastupuje. Osobně ho ještě neznám, připravuji se na obchodování opcí a myslím si, že by to mohla být cesta i pro Tebe.

Zvykneš si na prostředí trhu, na manipulaci s účtem a pokud bude vše v pořádku, snad by bylo možné přidat časem i ID. Ale nyní bych to asi neriskoval. Psychickou zátěž je třeba tělu i mozku postupně. A protože zyvknout si na to asi lze, třeba i Ty časem budeš schopen ji absorbovat a žít s ní.

Stále se zde hovoří o tom, že tradingu je třeba podřídit svůj život, zvyky, styl...

My jsme na tom poněkud jinak. Trading musíme uzpůsobit našim možnostem. Abychom mohli prožívat svůj sen a přitom nebýt ohrožováni nečekanými "návštěvami".

Určitě to zvládneš. Najdeš svoji cestu. Vlastně se od ostatních v ničem nelišíme, jen musíme počítat s některými proměnnými navíc :)

Přeju Ti úspěch, radost ze života a možnost být součástí tradingu formou, kterou budeš schopen zvládnout.


Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolego - ontarios1 :o),
určitě díky za reakce i podporu.
Sžívám se s novou proměnnou, kterou musím zapracovat do normálního života... přesně jak píšeš, nutno s ní počítat.
Já beru obchodování teď hlavně jako učící proces, který musím projít. Do opcí se chystám vrhnout taky, ale tam bych se teď moc nenaučil. S mým účtem by to byl 1,2 obchody měsíčně - tzn. dlouhý učící proces.
ID je v tomhle pro učení vhodnější. I kdyby 1 obchod denně, tak to je 20 měsíčně.
U mě spouštěč - o žádném fyzickém nevím - jediný co vím, že záchvatům předcházely docela velké frustrace. Ale není to jak by se dalo předpokládat ze ztrát po sobě, nebo nefčního systému (ať papír nebo life - jedu jen paper).
U mě byla frustrace z nespokojenosti s dosahováním výsledků (ale to už je spíš pro jiné vlákno - psychologie). Nakladl jsem si sám na sebe požadavky, a pak jsem nebyl spokojený se svým dosavadním výsledkem. Tak jsem se snažil zatlačit víc na pilu a ještě víc zamakat (jsem trochu workoholik). Ale něco prostě zlomit nejde ;)...
Tak teď si musím dát chvíli úplný klid od trhů. A zapojím se do práce teď pomalu. A ono to je taky k něčemu dobrý. Získá se odstup a nadhled. Plánuju pak ještě zjednodušit obch. přístup, zvýšit TF, atd...

Též přeju úspěšné obchodování :)
Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Jak mě ovlivnily komodity ? Paradoxně i když je ze srdce nemusím, tak mi v mnohém pomohly. Věnoval jsem se tradingu zhruba 2 roky. Pořád jsem se topil v backtestech, papertradingu, jel live, chvíli vylétl nahoru, pak spadl. Během studia tradingu, jsem jako většina z vás hodně četl, především Kiyosakiho. Chtěl jsem se tradingu věnovat hlavně proto, ať jsem finančně nezávislý a hlavně ať mám spusty volného času. Během oněch 2 let jsem se naučil disciplíně, zhruba jsem pochopil jak má člověk zacházet s financemi. 2 roky uběhly, žádné zisky, nálada nic moc, zdraví taky nic moc extra a vztahy úplně domrvené. Zjistil jsem, že jsem na tradingu závislý. Chtěl jsem se mu věnovat proto, ať mám spousty volného času nicméně jsem zjistil, že mi zabírá snad všechen čas, který mám. V březnu 2009 jsem trading vzdal a řekl si, že se k němu v životě nevrátím. Toto jsem dodržel. Studium Kiyosakiho a změna myšlení během tradingu se mi však vyplatilo. Od dubna jsem se začal věnovat internetovým projektům. Mám rád stanovování cílů, avšak oproti trandingu potřebuji něco hmatatelného. Tím weby jsou a generují mi určitý příjem, který chci rozvinou do větších rozměrů a do podoby pasivních příjmů. Snad se zadaří.

Tímto odstavcem jsem chtěl hlavně říct, že ti z vás, kteří věnují tradingu čas se nemusí bát, že by se jim "investice" nevrátila. Vrátí se vám mnohonásobně, možná (pravděpodobně) to nebude v tradingu, ale v jiných sférách. Investice, kterou děláme do naši mysli je tou nejdůležitější ze všech, toho by jsme si měli být všichni vědomi.

I když tradingu již vůbec nefandím a kdyby mi moje dítě řeklo, že se chce věnovat tradingu, tak bych ho týden nechal v tmavé místnosti o vodě a chlebu, ať si to rozmyslí, tak děkuji zakladatelům finančníku, protože nebýt těchto dvou pánů neprovedl bych investice do svého vědomí, které se teď začínají navrácet. Mimo to jako tvůrce internetových projektů smekám nad vydělávajícím projektem.

Ať se daří.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque: Zajimalo by me, proc, kdyz jsi venoval tolik casu backtestu, papertradingu a naucil se discipline, jsi nebyl uspesny.. Myslim, ze ta disciplina asi nebyla uplne idealni. Navic si pamatuju tve diskuze, jak jsi prechazel z jednoho systemu na druhy, v te dobe jsem cetl dost PA vlakno..
Posledni vec, co si myslim, je, ze vydelek z internetovych projektu se vubec neda srovnavat s moznym prijmem z tradingu.
At se dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K. :

i když s tebou jinak souhlasím, tak POZOR! Nesleduju, jak na tom tady kdo je, tedy nevím, jak na tom jseš třeba i ty, ale nic konkrétně z tohoto co píšeš: "Zajimalo by me, proc, kdyz jsi venoval tolik casu backtestu, papertradingu a naucil se discipline, jsi nebyl uspesny.. " ti úspěch nezaručí !!!

nevím, jestli si to uvědomuješ, ale já jen aby jsi ty,nebo kdokoliv jiný, kdo přesně dodržuje tento všeobecně proklamovaný a uznávaný POSTUP pro úspěch, nebyl stejně zklamaný, jako Remarque ...

vše v dobrém ... !!!

to Remarque:

ahoj Martine.
nebyl jsem tu hodně dlouho a přišel jsem sem hlavně proto, abych tě po dlouhé době pozdravil. Nic méně myslím, že se známe velmi dobře na to, aby jsi pochopil, že tvůj příspěvek mě nenechá jen tak chladným ...

Osobně mě velice mile překvapilo to, že jsi ve svém příspěvku pravdivě popsal svůj dosavadní vývoj, který nejen já můžu klidně potvrdit ...

Na druhé straně z tohoto příspěvku pro mě vyzařuje stejná infantilnost, jako z veškerých tvých ostatních předchozích příspěvků. je vidět, že jsi stále ještě nedospěl a z tvého dosavadního vývoje usuzuji, že to bude ještě asi dlouho trvat ...

... jestli chceš mít nějakou zkušenost s financemi, tak stačí třeba 3x po sobě půjčit peníze kamarádovi, který by ti za jasných, předem stanovených a všeobecně uznávaných pravidel, avšak bez smlouvy, měl peníze vrátit, ale přesto by tak neučinil. na takovou zkušenost, jak narábět s penězi nemusíš 2 roky studovat komodity.

.... ať si podniká zákonně kdo chce, jak chce zejména, pokud mu to vědomí, svědomí a žaludek dovolí. upřímně. já bych se z tvých projektů zblil, takže děkuji nechci ...
mimochodem chtěl bych vidět, jak by jsi chtěl tyto "projekty" obhajoval u svých dětí, které by jsi jinak kvůli tradingu zavíral na samotku ...

vše v dobrém a ať se ti v životě daří ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. >> Tradingu jsem neporozuměl nikdy, těžko soudit proč byl neúspěch. Jsem rád, když je něco hmatatelného, jistého. Proto věčná změna systémů, nekonečný backtest, papertrading. Trading podle mě není vůbec jistý a nejdůležitější je cit a ten je pro mě něco nepřijateného, abych na něm založil hlavní příjem. Proto ty weby, nevydělávají extra moc, ale lze je navyšovat. Ano v tradingu můžeš mít milióny měsíčně, u internetových obchodů moc ne, ale máš v ruce něco hmatatelného. Jsem ten typ, který potřebuje mít určitou dávku jistoty, i když jistého není samozřejmě nic.

Oukland >> hele Ouklende, o nynějších projektech nemáš páru tak raději pomlč. Jsou úplně mimo trading. Jestli narážíš na tu obdobu finančníka tak v něčem takovém fakt nejedu, protože jak jsem řekl, celý trading se mi naprosto zhnusil a vydělávat na druhých díky iluzi lepšího života se mi příčí ještě více. Ale někteří to mají jako marketingový tah, což musím uznat, že je uděláno dobře.

Urážky a jistá dávka arogantnosti, jak vidím, stále přetrvává, stejně tak jak tomu bylo celou dobu.

S tím finančnictvím jsem to nepochopil. Narážel jsem na to, že díky finančníkovi jsem četl Kiyosakiho a právě díky tomu, jsem malinko postoupil, jinak bych nepostoupil vůbec.

Nedospěl, aha, a myslíš, že je dospělé půjčovat kamarádovi 3x bez smlouvy ?

vše v dobrém a ať se ti v životě daří ... // když napíšeš urážlivý vzkaz, tak toto nepiš, když to nemyslíš upřímně!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Zdravim,

musim tedy rici, ze po dvou letech ctu na techto strankach ostrejsi vymenu nazoru.

To Remarque: pises o hodnotach a zpusobu vydelavani, to je cast kde s tebou souhlasim. V te druhe casti, kde trading hodne radikalne odsuzujes z Tebe hovori pouze zlost a frustrace z neuspechu, a sam to vis. Ale i to chapu :) .

To Ouklend: pisete: "nevím, jestli si to uvědomuješ, ale já jen aby jsi ty,nebo kdokoliv jiný, kdo přesně dodržuje tento všeobecně proklamovaný a uznávaný POSTUP pro úspěch, nebyl stejně zklamaný, jako Remarque" tva reakce na backtest,paper disciplinu atd. Jen mne zajimalo, jaky jiny postup pouzivas Ty, pokud to neni tajemstvi :) .

Vsem pevne zdravi
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chce to najma stastie. Je jasne ze ked 95% ludi v tradingu neuspeje tak to nie je preto ze by sa nesnazili, nerpacovali trho ci nemali disciplinu, mozno im chybalo len stastie. A mozno keby vydrzali nie 2 roky ale 20 tak by si sadlo aj na nich, otazkou je potom ci tie premarnene roky stali za to, pretoze v tradingu ten vysledok isty nie je. Byt traderom je ako presadit sa v Holywoode tiez je velka konkurencia a uspeje len par percent, a opat nie preto ze by boli lepsi, krajsi ci pracovitejsi rozhodne nie mudrejsi, len mali viac stastia ako zvysok. Zvolit si normalny job je teda urcite bezpecnejsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...