Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak komodity ovlivnily můj osobní život


hostalkova

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ahojte Ouklend, Remarque,

vaša vzájomná konverzácia ma zasa pobavila a spomenul som si na vaše výmeny názorov z minulost. Neviem či sa poznáte i osobne alebo len z webu, ale vaša vzájomná averzia mi doslova vyteká z monitoru :). Remarque, úspech v akejkoľvek sfére zaleží hlavne na tebe a tvojom myslení. To že si neuspel v tradingu neznamená, že za to môže trading. Tak isto keď neuspeješ v podnikaní za to predsa nebudeš viniť podnikanie ako také. Všetko čo robíš, robíš z vlastnej vôle a na základe vlastých rozhodnutí a za výsledok potom preberáš zodpovednosť. Ak si napísal, "tradingu som nikdy neporozumel", tak ako si v ňom potom chcel uspieť? Ako by si asi šoféroval auto ak by si nemal šajnu o predpisoch a o tom podľa čoho sa ostatí riadia na ceste? Problém je asi v tom, že si asi čakal rýchly zisk a preto si skákal z jedného systému do druhého a poriadne si sa vlastne nevenoval žiadnemu, ale to už nie je chyba tradingu. Tak ako ste písali aj mňa naučil trading trpezlivosti, disciplíne, sebaovládaniu ale hlavne som si začal poriadne uvedomovať zodpovednosť za svoje rozhodnutia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter:

to co pises je teda pekna kravina. Je to pouze o discipline, o dodrzovani stanoveneho planu, coz je vnitrni manipulace a to rozhodne nedokaze kazdy. To dokaze velmi malo lidi, protoze lidi jsou strasne liny, a proto tak malo lidi vydelava. A i kdyz stesti muze hrat na zacatku roli, tak ja bych rekl, ze spise kontraproduktivni. A vsechny ostatni prace jsou o externi manipulaci, o znamostech, o tom byt ve spravny cas na spravnem miste.

Navic kazdy nemusi hned obchodovat ID, coz je asi to nejtezsi. Ale muze se zacit treba opcemi, kde je to vydelavani daleko jednoduchsi. Ale chce to velke ucty a na vynos se musi cekat, takze to neni tak sexy.

Navic kazdy prohlasuje, ze riziko mu nevadi, ale pak hleda jistoty, zazracne systemy apod. A pak z toho vznika frustrace. A misto toho, aby si clovek priznal, ze na to proste v soucasnem stavu nema a musi se sebou neco delat, aby mel sanci na uspech, tak toho necha a rika, ze to nefunguje.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax
Je to tvoj nazor, nad ktorym sa mozem len pousmiat. Co napriklad nemalo LTCM? Disciplinu ci dodrziavanie planu:)? To by ma zaujimalo.

Ale samozrejme vlastny egoizmus nam nedovoli povedat si ano mam uspech a je to preto ze som mal stastie, radcej si povieme aaaa ja som sa snazil, som mudri, pekny a sikovny, psychologicky odolny etc. a proste lepsi ako zvysok ludi a ostatni su asi pravi opak t.j. nesnazia sa nepracuju a nie su taky vynimocny s darom od Boha.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter:

tak to jsem rad, ze mas dobrou naladu, protoze s usmevem jde vsecko lip.

A jinak srovnavat LTCM s normalnim malym traderem je trosku mimo. Navic je to presne o tom, co pisu. Zase hledani nejakych kouzelnych metod, misto toho aby lidi zkoumali hlavne rizeni rizika a dodrzovani pravidel. Pokud nekdo dokaze vymazat kapital, ktery vybudoval behem 4 let behem 2-3 mesicu, jenom proto, ze prisla krize a trhy jdou dolu a on na to neni pripraveny, tak je to u me magor, i kdyz ma nobelu cenu za matematiku. Bohuzel asi mysli na jine vysi nez je obycejna trojclenka, ktera na obchodovani uplne staci.

Jinak chce to jenom hodne chtit a jeste daleko vic delat. Pokud to nekdo nechape, jeho vlastni problem a pak mu nezbyde nic jineho nez kafrat. Ale spolehat na stesti je taky zpusob, jak zit.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já si spíš myslím,že je to hlavně o velkém očekávání velkých zisků za měsíc. Všichni tu píšou, včetně finančníků jak zhodnocují své účty za měsíc a že v trhu TF jdou pro profity na obchod 1000$ a více. Záplava takových ohromných zisků, co se zde uvádějí pak působí na začínající obchodníky. Oni si myslí, že pokud tohoto taky nebudou dosahovat pak nejsou úspěšní a ve jménu toho hledají strategii pomocí, které dosáhnou stejných výsledků. Skutečnost je jiná to je si potřeba uvědomit hlavně při hledání způsobu jak obchodovat a kolik mi to hodí. Spokojte se raději s průměrným měsíčním zhodnocením kolem 3%. Toto je reálné číslo a určitě nebude pro nikoho problém sestavit si strategii, která tohoto bude dlouhodobě dosahovat. Samozřejmě může přijít měsíc, kdy dojde ke zhodnocení účtu o 100%. Je to ale víceméně vyjímka, takže s tím nemusíme vůbec počítat.
Spočtěte si kolik je to pro váš účet ty 3% a kolik tím pádem potřebujete mít zhruba na den a tímto směrem pak sestavte vaší strategii. Po čase reálného obchodování pak budete přicházet na různé způsoby jak tyto tři procenta se dají zvětšit.
Příklad. U velikosti účtu 10000 je 3% 300$ . Jelikož má měsíc zhruba 21 obchodních dnů tak potřebujeme mít dení zisk 14,3$+ komise. To je asi 20$ za den. Řekněte sami, máte už tady dost zkušeností. Jde sestavit strategie, která by dosahovala konzistentně takového výsledku. Pokud řeknete, že ano pak vám gratuluji, budou z vás ziskový obchodníci, protože na konci měsíce bude zisk.
Jak vidíte ziskové obchodování není vůbec o strategii, ale o myšlení lidí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to muzu jenom podepsat.

Taky jsem mel na zacatku velke oci, minimalni schopnosti, zadne zkusenosti. Taky jsem na zacatku slysel, ze system by mel v backtestu davat aspon 2.500 USD/mesic apod. A docela bolelo nez si clovek uvedomil, ze jinak nez velmi pomalu a velmi opatrne to nepujde. Takze rychle zbohatnuti se odklada na neurcito, ale mirny rust uctu uz docela realny je. A staci na to jenom 15 obchodu mesicne, uz jich nepotrebuji delat 15 za den.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lado
Svým způsobem máš pravdu. Ale zkus se ještě hlouběji zamyslet nad tím co jsem napsal. I kdyby jsi dělal více obchodů za den pak při [bold]rozumném [/bold]zhodnocení určitě vyděláš mnohem více. Tady je právě ta chamtivost. Každý tak uvažuje. Zaplatím za obchod, tak at mi dá pořádně vydělat. Pokud budu , ale dělat i více obchodů za den s uvedeným zhodnocením zaplatím sice za obchody více, ale taky pak celkově více vydělám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je pravda, nerealne ocakvanie niekolko 100% za mesiac to je tu dost bezne, zda sa ze sme boli vsetci na rovnakej lodi:).
Co sa tyka stastia, tak si stale myslim ze hra velmi podstatnu ulohu najma v branzi akou je trading. Ked budem chirurg tak asi nie ci mam stastie alebo smolu tak moj plat bude cca rovnaky. Ale historia nam ukazuje ze aj riadne "lamy" dokazali zarobit peknych par milionov a ze kazdy moze byt sem tam stastny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter:

máš na mysli "mít štestí" nebo "být šťastný"?
to jsem z předchozích vět nepochopil, on je to docela rozdíl...

štěstí bych měl kdybych omylem otevřel opačnou pozici a zavřel ji beze ztráty, nebo kdyby mi utekl prodělečný obchod (ideálně všechny prodělečné obchody) - to je štěstí, ale jinak bych v tradingu na štěstí nespoléhal raději vyjdu z backtestu ten mi připadá důležitější :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne staci vediet ze v tradingu je mozne byt uspesny. Nepolavim kym to nedokazem aj keby to malo trvat roky a stat tisice dolarov. Som mlady a casu mam, dufajme, dost.

Alter aj ja som cital Fooled by Randomness od Taleba - uplne to svieti odkial cerpas, prepac ak sa mylim :) Vyborna kniha, ale zle si ju vykladas. Trading nie je profesia against all odds. Keby sa nas zivot mal opakovat tisice krat za sebou, ako traderi by sme mali vzdy velku sancu na uspech, mnohokrat vacsiu ako vsetky superstar, politici, billovia gatesovia, ci profesionalni hraci pokeru :)

Ocakavnia nam da backtest a real by sa mu mal blizit, problem je z trpezlivostou. Sam to vidim na sebe, v backteste plynie cas strasne rychlo, v reale nie. A mi ludia mame tendenciu pouzivat "zakon malych cisiel" co je chyba. Pekny clanok na tuto temu ak to niekoho zaujima, velmi poucne aj pre trading: www.tyzden.sk/casopis/2009/38/zakon-malych-cisiel.html.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alter,

radim2 má podľa mňa pravdu, ak by si sa v tradingu spoliehal len na šťastie, výsledok by asi za veľa nestál. Svoj systém predsa testuješ a na základe výsledkov musíš mať jasno v tom kde vstupuješ a kde vystupuješ, to sú predsa základné veci na ktoré máš vplyv a ktoré záležia len od tvojho rozhodnutia. Zároveň sú to ale jediné veci vrámci obchodu ktoré môžeš ovplyniť. Takže sa nedá hovoriť o nejakom šťastí, ktoré ti pomôže, ale je to len o poctivej práci a o tom aký si si vybudoval systém a ako ho dodržuješ, či si počas obchodu chamtivý alebo ustráchaný, či posúvaš SL i keď ide cena proti tebe, alebo posúvaš PT i keď nieje šanca že sa cena k nemu priblíži. Šťastie (náhoda) je keď trafíš čísla v Lote ale v tradingu by som sa na niečo podobné nespoliehal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neodpustím si jednu drobnou poznámku k otázce štěstí a pracovitosti. bohužel současná doba a způsob života nahrává myšlenkovému proudu, že chvályhodný je dobrý úmysl a spousta lidí si žádá být odměňována pouze za dobré úmysly (přece jsem se snažil, udělal jsem vše co bylo v mých silách, já to myslel dobře, strávil jsem s tím přece tolik času ....) ale vytrácí se smysl pro hodnocení výsledku. Hodnocení skutečného výsledku (narozdíl od hodnocení dobrého úmyslu) totiž není tak měkké, a vyžaduje to přiznat si natvrdo skutečnost bez okecávání a zdůvodňování. když jsem dělal mistříka na stavbě, velmi syrově mi to vysvětlil stavbyvedoucí:"snažil ses? a není to? tak se na to příště vys.r, nesnaž se, ale ať to je hotové"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mahrlo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahojte Ouklend, Remarque,
>
> vaša vzájomná konverzácia ma zasa pobavila a
> spomenul som si na vaše výmeny názorov z minulost.
> Neviem či sa poznáte i osobne alebo len z webu,
> ale vaša vzájomná averzia mi doslova vyteká z
> monitoru .....
---------------------------------------------------------------

Mahrlo. Tak to máš asi špatný monitor. Raději kup nový, bo kdo ví, co ti z něj vůbec ještě může vytýct ... :) :);)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...