Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak komodity ovlivnily můj osobní život


hostalkova

Doporučené příspěvky

Radim myslel som mat stastie. Byt stastny je uz ina otazka a nesuvisi s tradingom. Mne skor pripada ze spoliehanie sa ba to ze historicke data sa budu opakovat aj v buducnosti je spoliehanie sa na ...co....na stastie? Takze co by som neprecenoval ja, je backtesting a curve fitting.
zdq detto, ja v backtesting neverim, ak tebe pomohol dobre pre teba , mne nie, mne pomohli uplne ine veci(a to o psychologickej stranke ani nehovorim). Knihy od Taleba su samozrejme dobre(aj The black swan), dufam ze kazda kniha nam niecim prispeje.
Mahrlo ja netvrdim ze sa mame spoliehat len na stastie to urcite nie, to mozem rovno obratit otazku, keby si mal stale smolu mal by si v tradingu sancu uspiet? Tak otazky samozrejme nestoja. Preto myslim ze to s LTCM bol dobry priklad, aj ked tvrdis ze sa to porovnavat neda. Ale takych pripadov je kopec priznajme si.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Diskusia ide uz znacne mimo temu. Backtesting moze budit dojem ze ide o curve fitting ale trhy sa budu hybat vzdy a ten sposob ako zachytit pohyby tu bude vzdy tiez. Len nie vzdy bude fungovat zvolena metoda, preto treba mat pripravene portfolio metod a strategii.
Ja obchodujem aj cisto mechanicke metody zalozene na backteste a na statistike, aj metody ktore sa nedaju backtestovat a vznikli pozorovanim a forward-testingom - ja tiez verim v trading ako umenie. Ale zacinat tymto sposobom by som nikomu neodporucal. Vzdy musime vediet co robime a mat plan, inac sme gambleri.

LCTM mal smolu ale dal jej sancu lebo nebral do uvahy vsetky rizika. Ked trader neberie do uvahy vsetky rizika tak skor ci neskor sa mu stane to iste. To je jedina paralela ktora sa da najst medzi LTCM a tradingom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

opat raz zaujimava vymena nazorou :)

tak pridam svoj.

Trading je profesia , ako kazda ina, sice velmi narocna , ale profesia. profesia v ktorej treba hodne pracovat a ked ste pracovali budete odmeneni. to je cele o com trading je. a je jedno ci ste od prirody zalozeny tak ze budete pracovat na psychologickej stranke alebo skor verite exaktnemu pristupu . tu sa proste musi makat naplno vo vsetkych strankach. ak to zacinajuci obchodnik nepochopi , nikdy sa realnym traderom nestane. a podla mna to zacne chapat az po par mesiacoch konzistentnych vysledkov. kazdy potrebuje na zaciatku dostat facku a pochopit ako to nefunguje a az potom pride odmena a uvedomenie co mam robit aby to fungovalo. ak niekto zlozi zbrane pretoze sa neciti v povolani tradera dobre . alebo zacne hladat vyhovorky o smole a stasti . tak sa od ciela len vzdaluje. tot moj nazor.

btw: ked si trader splni vsetko co splnit ma, tak potrebuje presne taku davku stastia ako smoly. ked si to zoberieme v poctoch. mal som v obchodoch 10% stastia a 10% smoly. no tak mi ostava 80% rutiny ktoru musim robit kazdy den aby som bol uspesny. to je cela veda

a na margo LCTM. viete akym systemom obchodovali. uplne inym akemu sa venuje vacsina drobnych traderov. medzi teoretickou a aplikovanou matematikou je obrovsky rozdiel. staci sa pozriet na priklad na priklad RSJ. ty pouzivaju model velmi podobny LCTM. ako aj mnoho dalsich spickovych fondov. ten model nieje zly, len si musime vzdy povedat kedy z obchodu von. a to je to co musi priznat matematik alebo ekonom z nobelovou cenou alebo drobny spekulant. proste ked idem do minusu tak Exit.

inac pekny den vsetkym :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:

minul jsem tvůj poslední příspěvek, tak bych se k němu rád vrátil. Lámu si nad ním hlavu, jak jsi to myslel. Rozumnému zhodnocení a počtu obchodů rozumím, ale nějak mi nedochází to s tou chamtivostí. Myslel si tím RRR? Než se honit za vysokým RRR, tak si najít něco, co se vyskytuje více méně každý den, jako třeba nějaký kanál a v něj si s velkou úspěšností chodit pro menší zisky?
A jenom k tomu počtu obchodů, jak jsem psal. Mě teď stačí 2-3 obchody za týden. Na začátku jsem docela bláznil a tak jsem si udělal docela slušný blok z obchodování. Trvalo mi dlouho než jsem ten strach přemohl, ale i když jsem měl třeba přes léto systém, který dával pravidelně kolem 2 obchodů za den, tak jsem cítil, že to ještě není ono, protože prostě byly dny, kdy těch obchodů bylo víc než dva a to už to obchodování potom moc klidné nebylo, protože jsem byl ovlivněný předchozími výsledky, ať už to byl strach, abych nepřišel o zisky nebo strach, abych neměl další ztrátu. Tak teď mám jeden vstup denně, jsem s tím spokojený. Obchodování mám klidné, jedu podle pravidel a to je asi to hlavní, co mě teď zajímá.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

YAX
Myslel jsem to tak, že 80% obchodníků vstoupí a zaplatí za obchod a chtějí udělat vysoký zisk, když už teda zapaltili at to stojí za to. Většinou čekají v naději a pak v minuse vytupují. Každý trh ti nabídne trochu něco jiného. Takže nemůžeš očekávat velké zisky na levném trhu a naopak můžeš těžit na dražším trhu, např. dax. Jistě je lepší jít po malých ziscích, kterých můžeš dosahovat v 70% a k tomu občas trefíš solidní trend, který pak sjedeš druhým kontraktem. To ti taky zlepší RRR.
Trh ti nabídne menších zisků spousty, takže je možnost i několika vstupů. Pokud by jsi chtěl větší zisky, těch je tam velice potenku a dělal více vstupů pak by jsi více prodělal než vydělal a je skutečně lepší dělat jen jeden vstup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:

díky za vysvětlení. V tom případě si myslím, že je to u mě i z tvého pohledu docela v pohodě. Na NQ mám PT 10 bodů a NQ dělá v průměru 20ti bodový pohyb během první hodiny obchodování. Na TF mám PT 4 body a ten dělá v průměru 8mi bodový pohyb během první hodiny obchodování. Takže to nejsou žádná přehnaná čísla. Já jsem zatím pořád na začátku, takže jsem si to udělal co nejjednoduchší, aby mě zatím netrápilo nic jiného kromě vstupů, za posledního půl roku jsem hodně potlačil chyby a poslední 2 měsíce už jsem bez chyby proti plánu. A od nového roku počítám s další mnohem složitější fází, a to budou výstupy. A tam počítám s dělením kontraktů, kde u prvního výstupu se bude končit někde na úrovni 1x-2x SL a druhý budu posunovat s trendem. Tak jsem to vlastně dělal na úplném začátku, ale v té době jsem na to bohužel ještě neměl disciplínu, tak uvidím, jestli jsem od té doby pokročil. Takže díky za rady.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

čtu teď zajímavou knihu o price action a autor Al Brooks tam popisuje svůj studijní proces, že strávil cca 10 000 hodin studiem indikátorů, než se dostal k price action. Hmmm, to už je dost dlouhé studium. Dělal jsem si vlastní odhad strávených hodin celkem u tradingu a vyšlo mě, že jsem strávil testováním a studiem trhů cca 4000 hodin, začal jsem 8/2007, takže něco přes 2 roky. Chvílemi mám pocit, že jsem u toho strávil až moc času, na to že jsem toho ještě moc nevydělal, ale když to srovnám s tím autorem, tak je vidět, že těch hodin zatím moc nemám :-)

Zajímalo by mě jak jsou na tom ostatní, jestli si také mohou odhadnout počet hodin. Ne, že by na tom moc záleželo, ale třeba si začátečníci mohou udělat obrázek a nejít do toho z vysokým očekáváním, že něco bude hodně rychle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Petře :-),
porovnání odpracovaných hodin je docela zajímavé téma :-)... Já se o trhy zajímám od 04/2008 - začátek bylo nesystematické studium všeho, co mi přišlo pod ruku. A teprve od 08/2008 do 09/2009 jsem si začal poctivě psát odpracované hodiny spojené s trhy s krátkým popisem, co jsem daný den dělal. Byl to vlastně proces naučit se sedět u PC denně v odpoledních hodinách. Zpětně to sloužilo jako evidence čím jsem se zabýval a jak dlouho. Takže já mám zdokumentovaných krásných 910 hodin opravdu čistého času. Teď jsem od toho, ale upustil. Ta evidence bohužel měla i vedlejší negativní efekt - vytváření tlaku na sebe samého (spousta hodin a zatím žádné reálné výsledky se mi víc připomínaly).
Price Action-podle mě k obchodování stačí. Jen se k tomu umění musí dojít asi těmi 10tis. hodinami :-)...
Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renoo
Píšeš, že jsi strávil spoustu hodin u obchodování a žádné reálné výsledky. Tak jsi spočítej, když studuješ např. VŠ kolik tím strávíš hodin a ještě musíš poslouchat kraviny, které se vůbec netýkají tvé specializace. A taky kolik ta škola vlastně stojí peněz.(učebnice, ubytování, doprava...). A finanční výsedek v podstatě žádný. Doděláš školu a nemáš vlastně nic. Teprve se začneš po něčem ohlížet a než se prosadíš a vybuduješ nějakou zajímavou pozici tak to bude trvat ještě nějaký pátek. Takže, když se zajímáš o trhy cca 1,5 roku tak jsi tomu zatím moc nevěnoval. Za tak krátkou dobu se ani nevyučíš žádnému řemeslu. Obchodování je řemeslo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 MNovak
Jen poupravím - moje hodiny jsou studijní hodiny, ne obchodní hodiny... Já už jsem to psal někde výš - vědomě toto všechno vím - jsem pragmatik. Ne nadarmo se říká, že nejtěžší na tradingu je psychologie... a to nejen ta při samotném obchodu. U mě jsem třeba přehodnotil dokumentování hodin a teď to nedělám. Dopad na psychiku byl negativní a zbytečně jsem si vytvářel bloky. Na začátku jsem si sice o psychologii četl, ale v podstatě žádné úpravy na sobě neprováděl - žádná aplikovaná interní manipulace. No tak jsem si musel přiznat věci, které nezvládám a následně upravit přístup. Tak teprve teď po 1,5 roce jsem začal u sebe. Konečně, takže úspěch ;)
PS: Téma strávených hodin nad trhy studiem, než začne být úspěch (tím myslím být aspoň nad nulou) mi příjde zajímavé. Podělte se, prosím, kolik času to komu trvalo ;)
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renooo

tieto veci su individualne, ja som sa citil pohodlne po 3500-4000 hodinach studia a obchodovania. dovtedy som bol ako na ihlach. potom prislo uvolnenie a teraz si pri obchode obcas aj zdriemnem :)

mozes to brat ako vtip, ale z psychologickeho hladiska by som povedal ze pokial som pri obchode alebo pocas nezaspal, tak som nebol v klude. dnes mozem obchod drzat aj v noci a spim kludne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...