Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

tak ten druhý PT bych v tom případě umístil někam hodně daleko, a pak jen posunoval SL. Ted teda ale nevím co si myslet, podle toho co napsal Petr, tak by stoplimit příkaz na ecbot měl jít, podle toho co jsi napsal ty, tak zas ne. Co si mám teda vybrat? Potřeboval bych to vědět na jistotu... psal jsem i mejl do IB, ale zatím neodpověděli, což mi přijde trošku divné, když na odpověd měli celý den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ja neresim zadne stplmt, bracket order je proste oco tedy one cancel other prikaz. jakmile jsi vyplnen tak se ti umisti do trhu sl i pt. pokud mas multibracket tak se ti umisti jeden sl (obsahujici pocet kontraktu) a pak ruzne pt v zavislosti jak sis je nastavil. jakmile se ti vyplnuji tak ti ubyvaji sl. samozrejme s nima muzes libovolne hybat. jakmile neco zrusis, zrusi se i ten druhy coz je jasne z definice. no snad je ti to ted jasnejsi. kdyz tak poslu link kde to vysvetli lepe

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nazdar ludia, chcem sa opytat, ak chcem obchodovat intradenne cez ib kolko potrebujem penazi na ucte?
ja mam dostupnych iba 2500 usd no mam pozicanych dalsich 2500 ktore pouzijem iba na otvorenie uctu, a tak ich vraciam, mohol by som robit nejake komodity alebo e-mini s uctom 2500 intradenne? dik moc alebo si mam privyrobit na usd 5000?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Reálný příběh, jak je to s marginovými požadavkami u oblíbeného IB. Berte to jako varování při stavbě MM, kdy teorie je pěkná věc, ale realita může být jiná.

Tak jsem právě vzdal marný boj s brokerem jménem IB.

Jak nakrásně je možno otevřít IC s jednostrajkovým pojištěním, což znamená margin 1k$. Pokud však otevřete druhého IC na jiných úrovních, tak si to broker poskládá jak on uzná za vhodné.

Nejdříve se vymlouvají, že za to nemůžou....
[bold] "Margins on Future options are SPAN based. IB uses what the exchange puts forth.
There is no negotiating SPAN margins. " [/bold]

Jsem na začátku bitvy, takhle lehce se přece nevzdám..... nedávám sem kompletní přepis, pro představu stačí následující :
[bold] "In the case of RUT equity options, all options under this underlying are paired to reach the most conservative margin requirement.
While you may see 4 condors, IB will pair all of these strikes in such a way that they will generate a more conservative margin model. " [/bold]
Pro neangličtináře : zatímco vy vidíte ptáky, my vidíme něco jiného, abychom Vás mohli trochu pumpnout.

V praxi to znamená, že čistě teoreticky Vám všechny longy řeknou za 0 a zbyde Vám tam sada shortových holátek, která také nemusíte vůbec marginově ustát. Já jsem se v nejhorším případě dostal na zvýšení o milosrdných 50%.

Po dlouhých marných argumentacích a diskuzích jsem právě dostal tuto odpověď :
[bold] "I do recognize that margin scenarios in your account are "over protected."
However, this is IB's policy. We will not change the margin requirements." [/bold]

Házím tedy bílý ručník. Aspoň mi mohli napsat, že jsou aspoň so very terrible sorry :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Misak,

pro obchodovani opci bych uprimne uprednostnoval jine reseni, IB jsem tedy nikdy nechapal jako zrovna idealniho brokera pro opce... Zkuste treba TOS nebo neco podobneho, sice se plati vetsi komise, ale servis tomu take odpovida....

Nic mene co se IC tyce, obavam se, ze je to vsude podobne. Pointa je v tom, ze pokud neotevrete IC najednou, ale leggujete po jednotlivych castech, pak vetsina brokeru ma nastavene algoritmy, ktere automaticky pocitaji ruzne kombinace jednotlivych opci a vyhodnocuji nejhorsi mozne scenare, na jejichz zaklade upravuji margin. Maly priklad - u TOS otevru IC jako komplet, ale pokud zadam podmineny vystup pomoci auto-condition, tak velmi zalezi, zda-li ho zadam opet jako celkovy IC, nebo po jednotlivych opcich. V prvnim pripade je vse ok, ve druhem opet nejaky algoritmus pocita scenare typu "pokud by nebyla vyplnena cast X, tak jevyssi mozne riziko je Y" a margin okamzite povyskoci. T.j. oteveru IC s marginem napr. 500, ale pokud prikaz k uzavreni poskladam z jednotlivych opci, tak nahle z niceho nic poskoci treba 4 nasobne... Pokud mam zadany SL nebo jiny prikaz k uzavreni na celeho IC, margin zustava 500...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomnes : TOS mám v hledáčku, ale IB mi vcelku vyhovuje, trochu neohrabanější na komplexní zadávání. Problém vidím jinde. Když mám 1 IC na RUT, tak ho mohu otevírat/zavírat jak chci - mám margin 1k$. Pokud ale jich mám více, tak si to poskládájí jak, chtějí pro mě nečitelným způsobem a nejsou schopni říci jakým algoritmem. A bohužel se to liší, podle toho, jak se vyspí. Kdyby řekli chceme být over protected max. 150%, člověk s tím může počítat. Teď mě to trochu děsí. Na druhou stranu TOS chce za exercise 15 babek per pozici , což mi příjde trochu dost. ale až pojedu je stovkách kontraktů, tak mi to bude jedno. A pak člověk na nevýhody přijde až při reálném provozu. díky za komentář.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...