Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

To Adam, DarkMan, Volf: Uvažovali jste o využití trend line založené na lineární regresi (rovnice přímky), pro různá časová pásma? Např. Denní graf lin regrese všechna data na grafu zahrnuta do výpočtu > přímka, obchodovaný time frame > lin regrese pouze pásmo, které slouží pro stanovení range tak jako u Hans123. Podle sklonu křivek poznám o jaký trend se jedná a zda time frame, které obchoduji je či není ve stejném směru jako daily graf. DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Timd:
Ja se priznam ze ne, protoze ani nevim co je linearni regrese :S. Jestli mas neco na toto tema hod mi please na maila. Rad se dozvim neco noveho.

To volf:
Ten indikator a to povidani okolo je hodne dobry, az bude chvilka casu zkusim trend resit pres ten indikator uvidime jestli nenastane zlepseni. Ted si hraju s vylepsenim tech vystupu (pres ty divergence) dam tomu jeste par dni a pokud nedojde k zlepseni (ted mam jen mirne zlepseni) zkustim to resit pres ty yellow urovne.

Nicmene jsem cekal ze nekdo o vikendu posle nejake backtestingy ohledne toho jak urcuje trend jelikoz se tak nestalo a zacinam trosku pochybovat ze by se tak stalo nastinim ten muj slibovany zpusob i kdyz tu bylo asi vsechno jiz receno.

Pokud je "neutralni" trend nastavuji ENTRY na obe strany jinak dle trendu ktery dopocitam nasledovne:
Pokud rozdil po prekrizeni MA je vetsi nez XX pips jde o potencional trend, ten urcim dle smeru prekrizeni MA.
Pokud roste rozdil MA od MA z predesleho baru nastava trend -- Uz zde je patrne zlepseni

Pote kontroluji "rychlost klesani" to mi zlepsilo vysledek takze pokud sice rozdil MA vs predesle MA roste ale je mensi nez uroven XX jde podle me o trh do strany a nevim jestli bude trend pokracovat nebo se obrati proto nastavim ENTRY na obe strany.


Mira


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konečně jsem přišel na chybu při určování trendu podle 4H tunelu - není důležitý vztah posledních barů na histogramu rozdílu EMA21 a SMA5, ale jejich poloha nad nebo pod nulovou linkou (vysvětlení pro ty, kteří to taky hned nepochopili).

Volf, DarkMan :
Výsledky mi tedy přibližně vychází stejně jako u Volfova testu, což je ale podstatně méně než bez filtrování trendem(2004.06.16 10:51 - 2005.12.31 mám cca +3600 s EOD 20). Můžu se zeptat, jaký máte výsledek bez trendu?
Protože když Vám vychází lepší zisk s trendem, musím mít asi špatný test já.
Děkuji

nastavení dle testu Volfa pro porovnání
Symbol GBPUSD (Great British Pound vs US Dollar)
Period 1 Minute (M1) 2004.06.16 10:51 - 2005.12.31 00:00 (2004.01.01 - 2005.12.31)
Model Every tick (based on all available least timeframes with fractal interpolation of every tick)
Parameters Start1=9; Start2=14; FirstSessionOnly=1; Length=4; EOD=22; Pips=5; StopLoss=37; BreakEven=18; TrailingStopStep=0; TakeProfit=180; Lots=0.1; BE_PIPS=0; MAXDD=0; MINIACCOUNT=false;

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Adam
vsechny backtesty jsou v tomto vlakne. Ale z tveho prispevku to vypada ze ti zalezi jen na profitu to ja hledam uplne neco jineho ...... minimalizace obchodu, lepsi DD, vyhlazeni Equity krivky. Proste minimalizace rizika ne maximalizace profitu.
Ale s tim trendem jsi na spravne ceste, jen podotikam ze vztah poslednich baru historogramu je dulezity. Viz muj vcerejsi prispevek.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf & breakout traders: Jak jsem slibil upravil jsem EA ktera pocita trend pomoci indikatoru o kterem se zminil Milan a byl zverenej na strategybuilderfx.com. Pokud jsem dobre pochopil autora tak ten obchoduje pokud je trend na vsech 3 timeframe 30M 1H 4H, tak jsem to zkusil a vysledek? 1 obchod za rok a pul :D. Takze nechapu jak autor nastavuje entry, zrejme ceka do te doby nez je trend a pak trpeve zada entry ale to jiz cena muze byt mimo range. Ja nastavuji entry max 10min po start1. Nicmene backtest prikladam, jsou tam ruzne kombinace ruznych timeframe pro urceni trendu. Nejlepsi jednoznacne D1. Takze ti co si lamou hlavu nad tim jak zapojit do EA trend maji jedoduchou cestu pouzivat tento indikator. To Mateej: To co pouzivam je popsano vis Mira

1528

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...