Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Maatej: U systemu,ktory v money managemente pouziva breakeven tieto pojmy podla mna stracaju svoj povodny vyznam,lebo zavisi od toho,ci obchod,ktory skonci na BE ratame za ziskovy,alebo stratovy.Treba v tom vidiet len to ,co ukazuje:tj.priemerne kazdy druhy obchod konci na BE, priemerne kazdy stvrty je ziskovy a priemerne kazdy stvrty stratovy s vysoko pozitivnym vzajomnym pomerom TP a SL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

páni breakoutisté Po přečtení vlákna jsem se asi zamiloval-našel jsem to co jsem hledal. Nenáročný a přitom robustní systém, který nevyžaduje 12 hodin denně u monitoru. Zalíbila se mi ta myšlenka, filtrovat pomocí trendu a tím snížit DD a zvýšit efektivitu a protože tu Volf psal, že nechce, aby tu jen někdo kopíroval, rozhodl jsem se zatím, alespoň trošku přispět knowhow z jiného soudku. Snad to nebude uplně od věci. rád bych, kdyby někdo z vás otestoval určení trendu u breakoutsystémů pomocí instantenous trendline indikátoru. Já bohužel backtest nikdy nedělal a ani nevím jak na to a z kterého konce začít.....Jedná se o poměrně nový vynikající indikátor z dílny Johna Ehlerse. Mám ho vyzkoušený ve svých systémech a funguje mi tam velmi dobře, bohužel to nejsou breakout systémy. Psali jste tu o určení trendu podle Vegase, různých MA...skuste to prosím s tímhle.... Myslím, že by to mělo být lepší. Dávám ho sem k dispozici ve verzi pro VT trader, v jiné ho nemám. Snad to není málo, snad aspoň trochu pomůžu, jsa v téhle oblasti strategie úplný nováček.

1529

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jelikož občas docházelo k zadávání nepřesných objednávek pomocí EA Hans123MV2, doplnil jsem jej o funkci sebekontroly, tzn., pokud EA zjistí, že zaslaná objednávka nemá správné ceny/SL/TP, modifikuje ji. Také je vylepšená funkce při erroru 130, tzn. pokud je aktuální cena tak blízko entry ceny, že nejde zadat pending order, pošle se market objednávka. Soubor jsem zatím neprovozoval live, takže upozorňuji, abyste ho nejprve otestovali. Hodně štěstí. Milan

1531

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milan:
díky za další verzi, dnes už nestihnu vyzkoušet. Dlužím ještě výsledky backtestu včerejšího dne. U Alpari a FXDD zadal EA vstupy na testeru stejně jako na demu (viz můj první příspěvěk). U IBFX zase guláš. Sell stopy zadal dobře, buy stopy ani jako na demu, ani správně, prostě úplně jinak. Odpolední seanci vypustil úplně stejně jako na demu. Navíc při letmé kontrole v history centru se některá data liší pro stejný čas a různé framy. Např. 24.5.06, 12:00, EURUSD high na IBFX 1H je 1.2890 a na 5M je 1.2851, Alpari 1H je 1.2878 a na 5M je 1.2857. Že se liší brokeři dejme tomu chápu, ale proč se takhle liší hodnoty ve stejném čase na různých framech u jednoho brokera?

Méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, dopracoval jsem se jakž takž kloudným výsledkům na Hans-ovi s použitím určení trendu. Výsledky přikládám - data jsou Alpari. Výsledky zatím nedosahují Darkmanových hodnot v modelu Hans_better, ale již se dá na nich stavět a dál hledat. Zatím trend určuji (Vegas4H) dle následujícího algoritmu: //---- Calculate the current dayli trend EMA21=iMA(NULL,PERIOD_D1,21,0,MODE_EMA,PRICE_MEDIAN,0); SMA5 =iMA(NULL,PERIOD_D1,5, 0,MODE_SMA,PRICE_MEDIAN,0); //---- Calculate the previous dayli trend EMA21Prev=iMA(NULL,PERIOD_D1,21,0,MODE_EMA,PRICE_MEDIAN,1); SMA5Prev =iMA(NULL,PERIOD_D1,5, 0,MODE_SMA,PRICE_MEDIAN,1); // Calculate the difference of the MAs TREND = (SMA5-EMA21) - (SMA5Prev-EMA21Prev); Pokud to někomu pomůže nebo ho inspiruje, budu rád. Díky za případné náměty pro vylepšení. Sasa

1533

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také zdravím,
Zajímám se o systém Hans teprve od nedávna a také nejsem žádnej programátor, ale chtěl bych tímto moc poděkovat všem průskumníkům tohoto systému(zejména Volfovi a DarkManovi), kteří společnými silami pomáhají nám nezkušeným.
Zatím testuji na demu a učím se v MT, ale jde mi to moc pomalu :)
Chtěl jsem se jen zeptat, jestli někdo z vás nepřemýšlel místo dvou MA na určování trendu použít StandardDeviation třeba v nastavení double iStdDev ("GBPUSD", PERIOD_D1, 13, 0, MODE_SMA, PRICE_CLOSE, 1); double iStdDev ("GBPUSD", PERIOD_D1, 34, 0, MODE_EMA, PRICE_CLOSE, 2);
To Sasa:
Dává mi to malinko lepší výsledky, než dvě MA, ale nemám ještě data na dva roky, tak až je budu mít, dám to sem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to volf:
kedze ma zaujal hans system a naprogramoval som si vlastny sposob aj vdaka kodom ktore sa tune prezentuju, za co chcem vsetkym podakovat, chcel by som sa opytat na jednu vec
vsimol som si v tvojom systeme jednu vec, pri pouziti breakeven nepouzivas spread pri short pozicii a tym padom ti to posuva nie na hodnote breakeven ale na hodnote o spread nizsiu, je to u teba zamer alebo som to nejako zle pochopil ?
vdaka
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to volf:
backtest som si nerobil, priznavam ten si robim na vlastnom systeme, vychadzam len z kodu programu
pri nakupe to je v pohode ale pri predaji mi to vychadza takto (vychadzam z toho ze hodnota low()-je ratana z aktualneho grafu a tie ceny su u metatraderu vzdy bid ceny):

predavam za cenu bid pri short pozicii:
EntryShort =iLow (NULL,60,Lowest (NULL,60,MODE_LOW, Length,1))-Pips*Point;
-tu je to jasne neni o com diskutovat,zoberies minimalnu cenu z minim na bid grafe a odratas posun z premennej pips

uprava na breakeven pri short pozicii:
if(OrderType()==OP_SELL){
if(OrderOpenPrice()-Low[0]>=BreakEven*Point && OrderStopLoss()>OrderOpenPrice()){
OrderModify(OrderTicket(),OrderOpenPrice(),OrderOpenPrice(),OrderTakeProfit(),0,Green);
Sleep(10000);
}
-od otvaracej ceny (ktora je bid) odratas aktualnu najnizsiu cenu sviecky (ktora je tiez bid) a porovnas to s hodnotou breakeven, cize podla mna tvoj zisk v momente ked sa tento rozdiel rovna hodnote breakeven, nie je breakeven ale breakeven-spread,
mne by sa tu hodilo do podmienky skor if(OrderOpenPrice()-(Low[0]+Spread)>=BreakEven.........
to iste aj pri trailing stop pri short pozicii

netvrdim ze to je zle, mne to vsak nejako nesedi, mozno robim niekde chybu, preto som sa ta chcel opytat
dik
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...