Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

sasa :
Děkuji :) Účet jsem zakládal u IBFX ještě předtím, než se tady obevily problémy se spreadem. Ale pro mé účely je to OK, trénuju pouze dodržování plánu bez ohledu na zisk/ztrátu a vedení deníku pocitů podle M.Douglase. A samotného mě překvapilo, co všechno se v podvědomí děje, když jde o pár dolarů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

neobchoduji sice Hansuv breakout live, ale ze zvidavosti na ozkouseni backtestingu jsem si posledni dobou s nim trochu hral... a chtel jsem se optat jakym zpusobem pristupujete k testovani nejvhodnejsiho nastaveni... samozrejme zakladni veci muze byt... vzit historicka data do minulosti a snazit se najit prumerne nastaveni, ktere nejlip na toto obdobi fungovalo, ale uz pri pohledu na samotnou krivku jde videt, ze pak se objevuji i par mesicni intervaly, kdy ten system neni zas tak vykonny... daleko lepsi mi prisel trosku progresivnejsi pristup... vzal jsem namatnou obdobi pul roku a zacal jsem testovat tedy vzdy v mesicnich intervalech obdobi pul roku zpet a pak na jednotlive vysledky nastaveni jsem dal 6mesicni EMA a vzdy ten dalsi mesic snazil pouzivat toto nastaveni a na konci mesice zas testing a dokola... celkovy system se ted jevi mnohem vyrovnanejsi (equity krivka je vyhlazena) coz kazdy money managament ma velmi rad :)... jeste bych chtel trochu otestovat delku obdobi, ktere testovat a jak moc velko EMA zkusit pouzivat a snad brzy zkusim dat vysledky

btw. jinak rozsahy nastaveni, ktere se snazim pouzivat pri optimalizaci jsou... ranni pasmo/bez trendu Start1-8-10, EOD17-22, Lenght2-10, StopLoss28-36, BreakEven28-36, TakeProfit 150-180

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rado:
Je to délka pásma v hodinách pro identifikaci H/L. Pokud si soubor otevřeš, jsou tam vysvětlivky.


tawa:
A není lepší pro testování použít co nejdelší data a zaměřit se na nejnižší drawdown? Popř. kombinaci profitu a DD. Připadá mi to o dost jednodušší a lépe vypovídající.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf>> nevim jestli jsme se spatne nepochopili, protoze je to asi zmatene napsano.... ale spise mi slo o to, ze vemu nejaky usek z minulosti a potestuji ho a dostanu nejidealnejsi vysledky, coz ale dava problem, ze zkoumam uz dane veci takze vicemene vetsinu strategii muzu zoptimalizovat tak, ze bude vzdy nejakym zpusobem vydelecna.... pokud to nejlepsi nastaveni pak pouziji v budoucnu neni zarucene, ze system bude porad takhle vykonny... jednoduse receno mam zato, ze je lepsi pouzivat progresivnejsi zpusob nastavovani s tim, ze zaklady zustavaji stejne, ale jednotliva nastaveni se musi menit, aby backtesting systemu byl spolehlivejsi... jako jednu z prvnich veci u Hanse jsem spustil optimization za obdobi 2004-07 az 2005-12 (data alpari) a vybral to nejvhodnejsi nastaveni a pak jsem ho zkusil pustit na data 2006-01 az 2006-05 a dost me prekvapila pak nizka vykonnost... takze zacal jsem zkouset to co jsem psal vyse, kde vzdy protestuji dany mesic a vyberu nejlepsi nastaveni a pak na ne aplikuji EMA za urcitou dobu, jakeze to nastaveni pouziji ten mesic priste a proste jsem dostal lepsi vysledky (samozrejme, ze jsou horsi nez ty nejoptimalnejsi, ale aspon jsem takhle zlehka si simuloval ruzna nastaveni pro budoucnost).... snad o vikendu tady pripojim soubor soubor s protestovanymi rozsahy co jsem psal vyse

btw. snad jsem se do toho zas nezamotal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud by to nekoho zaujalo... pripojuji tady vyse zminovany soubor... jenom pro vysvetlenou... pro testovani jednotlivych mesicu byly pouzite rozsahy co jsem zde uvadel a pak na nejlepsi nastaveni jsem aplikoval EMA ruzne delky (3,6,9,12) a vzdy vysledek pouzil v aktualnim mesici a zapsal vysledek (profit, profitfactor, drawndown)... vysledky pak v tabulce nahore predstavuji uspesnost tech nastaveni v levem sloupci za cele obdobi co slo testovat a v pravem sloupci za obdobi, ktere bylo dostupne pro vsechny delky ema snad budu mit ted vice casu a dopisu podminky pro umistovani obchodu podle trendu a udelam si podobne testy system neni tak vykonny, ale je docela zajimavy svou jednoduchosti a docela uvazuji o tom, zebych ho zacal obchodovat, protoze v prubehu tech testu clovek docela pozna co a jak mu svedci a i par napadu se naskytne jak by to mohlo jeste fungovat jinak celkove pro system neni dobre, pokud neni jasny smer trhu :-) a zaroven ranni usek (nebo teda asijska session) se pohybuje v uzkem rangi a trh se chova trosku nervozne... pak to vymeta docela spolehlive stopky... osobne trosku nechapu proc zrovna Hans pouzil 4 hodinovou range, ale mam zato, ze tuto podminku by slo odstranit a jenom nahradit urcitym poctem pipsu, kde se prikazy umisti v danou hodinu (v potaz by se mohla brat volatilita trhu)

1648

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tawa

No, pozrel som si tvoj backtest. Pozeral si vysledky, ake ma hans od zaciatku sledovania tohto systemu? Od marca 2005 sa priemerny mesacny zisk pohybuje nad 500 pips. Backtest v mt4 je asi dost nespolahlivy. Ostatni na tom fore maju podobne vysledky. Co ty na ten rozpor backtestovych vysledkov a forward-testov?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej>> tohle ovsem neni uplne tak Hansuv system, sice tady pouziva se jeho jmeno, ale se me zda, ze ze zde pritomnych tak doopravdy presne tenhle system nepouziva nikdo

je to jenom pro par GBP/USD a ranni session, ktera je nejvykonnejsi... a rovnez 70pipsovy SL se mi zda zbytecny, hlavne z pohledu nejakeho rozumneho MM vzhledem k uctu... jde o to najit vhodny pomer risku na obchod a vykonnosti, protoze profit jako takovy muze byt zavadejici

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hodne me zaujal Hans a tak jsem si s tim o víkendu trošku hrál, ale nepochopil jsem par veci.......
1. v nastaveni backtestingu co nezaskrtnu, to se nepocita ?
2. co je Value ? Start chapu, Step je krok, ale nepochopil jsem jak to napriklad pouzit ? a Stop me obcas jde zmenit a obcas to vrati treba na 14 (hod) taky zatim nevim proc ?
3. Optimization používate ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

4. takze treba u profitu musim mit nastavene Value, Start i Stop 180 a Step 1
a když to nastavim rozdilne, tak to ma nejaky smysl ?
5. a na panelu je nejaka volba Modelu (Every tick, Control points a Open prices only) a zatim jsem to nepochopil :-)
6. a jeste když zaskrtnu Recalculate, tak nevim co se zmeni ? :-)

sorry za zakladni dotazy, ale rad bych se zapojil do tostingu a zaostavam trosku na zakladech :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak prosim dostanu do Hanse aby to oteviralo pozice jen ve smeru trendu ? (Hans trend_1D)
Jestli je ta verze nekde ke stazeni, tak jsem ji nenasel :-(
jestli ji nahodou mate nekdo prave po ruce, hodte mi ji prosim na soptas@gmail.com

Dik moc

Jinak je to dobrej napad :-) takto urcuji trend na 4h Vegasu uz 2 mesice :-) ....... ale u obchodovani v realu u me stale zlobi ten lidskej faktor

Sasa:
ten algoritmus na urceni trendu ........ kam ho umistit do Hanse ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...