Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

DarkMan, Volf nebo kdokoli jiný Prosím o radu : jak určujete trend pro Breakout GBP podle 4H Vegase? Pochopil jsem to tak, že si zobrazím na dayli grafu rozdíl EMA21 a MA5 (obě median), používám indikátor z fóra "Tunel 4hour-pro 1week", který rozdíl zobrazí jako histogram. Trend určím podle vztahu posledních 2 barů, které předcházejí dnu, který mě zajímá (např. pro 24.1.05 u přílohy určím podle modře označených barů - což je up). Takto jsem určoval trend na MACD (podle Eldera). U vašich výpisů mi to ale vůbec nevychází, sedím nad tím už 2 dny, ale nevidím v tom žádnou souvislost. Zkoušel jsem ručně otestovat Volfův upravený systém, pro určení trendu jsme zkoušel EMA34, MACD, EMA34+MACD, 4H Vegas (tak jak jsem jej já pochopil a výše popsal), a zatím nic nedává výrazně lepší výsledky než systém bez určení trendu, nicméně otestoval jsem jen cca 2 měsíce. Chystám se na celé cca 2 roky, ale chtěl bych znát ten váš "správný" způsob :) Děkuji

1491

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Adam:
Presne tak to delam(e) vemu nastaveni z weekly grafu system 4H Vegas a aplikuju to na daily graf a tam urcuje trend.
Jen to ze budes urcovat trend dle prekrizeni MA ti znacne vylepseni systemu. Testovat jakykoliv system na 2 mesicich je utopie, to nikam nevede.

To Adam & Volf:
Nebudu vam rikat presne jak to delam, ne ze bych Vam to nechtel to naopak ..... Chtel bych aby na tom delalo vic lidi, ale ne pres "kopirak" aby si to kazdy vyzkousel, pak porovname vysledky a myslim ze se vzajemne doplnime a mozna jeste vic vylepsime. Timto zpusobem me na tuto cestu privedl Milan (tu).
Zatim proto jen nastinim vesmes resim pouze vztahy obou MA ale v hlave mam jeste dalsi modifikace, takze uvidime kam se to ubere.

To Volf:
Zadne dalsi upravy tam nejsou krome nastaveni, mam myslim hodne podobne tvemu.

To Maatej:
Co se podivat do backtestu jak kdo pouziva nastaveni .... backtestu je v tomto vlakne dosti ;)

BTW: Dnes se mi nastavil jen ENTRY pro SELL

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan:
"BTW: Dnes se mi nastavil jen ENTRY pro SELL", ano, mě také, a je to prima jízda. A o tom to je, pomocí trendu preferovat tu stranu, která má šanci popojet alespoň do breakeven. Tím se výrazně sníží ztráty a berou se jen větší zisky.
Vzhledem k tomu, že na tomhle systému pracuju už asi půl roku a pořád je co vylepšovat, tak doufám, že mě ještě něco napadne.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf:
Urcite napadne :) ale pokud to chces vedet hned tak neni problem, vim ze obchodujes live kazdy zlepseni je proto vytano :)
Napadlo me se jeste zabyvat sklonem fastMA, ale s tim si pohraju az vecer. Kazdopadne hodne inspirace bude tusim ve vlakne Vegas tunnely o vikendu se tim prolouskam a snad to jeste nejak doplnim ale zas na drouhou stranu nema cenu to brousit co to jde ... preci jenom to testujem na historii a v budoucnosti to muze fungovat jinak .... ja verim ze jednoduchej system ma vetsit zivotnost nez nejake robustni reseni. Drzim se myslenky ze je lepsi mit 10 stabilni systemu ktere se budou doplnovat nez jeden "holly grail" :)

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkusil jsem výsledky Hans123MV2 (za poslední cca 2 roky) nastaveného na ranní breakout GBP/USD podle Volfa (start9, eod20, SL36, BE 18, TP 180, lots 0.1) - zatím bez určování trendu - nakopírovat do programu MSA a zkusit jednoduchý position sizing, začátek 2000$, na každých 1000$ se obchoduje 1 kontrakt. Vypadá to zajímavě... :) Jsem zvědavý, jak bude vypadat graf a DD při určení trendu a ...

1499

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan & breakout traders:
Na strategybuilderfx se objevila přesně ta modifikace, o které jsme se bavili - použití trendu z Vegasova 4H modelu. Je to zajímavé čtení a ke stažení moc hezký indikátor. Jmejia424 mi ušetřil moc práce, protože jsem ho jinak chtěl dělat sám.
www.strategybuilderfx.com/forums/showpost.php?p=160037&postcount=5032
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzink :
výsledek je OK, ale kluci tady určení trendu používají a křivku mají hezčí a DD menší, tak bych chtěl taky :)

Zkoušel jsem zatím 2 způsobu určení trendu(u breakoutu GBP, viz. příspěvek výše), a to EMA34(close) a cross EMA21 a MA5 (obě median) na 1H grafu a výsledek slabší než bez určení trendu :(
bez určování trendu : +3973
EMA34 : +2212
cros EMA21 a MA5 : +2787
Ještě vyzkouším MACD (close i open), rozdíl EMA21 a MA5 (median i open) a uvidíme, ale ve výrazně lepší výsledek moc nevěřím. Jak to jen Volf, DarkMan a ostatní můžou dělat? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...