Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Herman: co jsem teda pochopil z toho vlakna na STBFX tak tr.sl je pulka range spocitana na zaklade toho indikaotru, takze pokud je prumerny daily range 120 tak je pulka range 60 a initial SL a tr.sl je 60 takze proc chyba v ea? Kde jsi vycetl tr.sl 50pipaku.

EA funguje takto

1) Urcim DayRange (na zaklade toho indikatoru - Average Day Range) rikejme tomu AVG
2) Podelim tento range / 2 ... rikejme tomu AVG_2
3) Pri open noveho dne nastavim
BUYSTOP Open + AVG_2 .... SL na OPEN
SELLSTOP Open - AVG_2 ..... SL na OPEN

4) Jakmile je nejaka pozice exekuovana, aplikuji na ni Trailling SL ktere je AVG_2 .... a proti pozici posouvam na SL otevrene pozice.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VLAKA to uz prehodnotil a EA smazal...

Originally Posted by Ogeima
Hi vlaka,

I had a quick look at your code, and I think as Maji. You search for highs and lows between 0000 and 0800 and set the orders. Once the trades are opened, I guess that you monitor them fine with the Trailing Stops, but what happens before the 1st trade is triggered seems to be different than Igor's system: Igor takes into account the new Highs and Lows that may happen between 0800 and the 1st trade, while you don't seem to.
Sorry in advance if I misread your code, my quick look was quick...
and thanks for the work anyway!

Ogeima

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bohuzel ted budu nejaky cas mimo pc, ale od pristiho mesice bych se docela rad na nejakou takovou obdobu systemu chtel vice soustredit... jak jsem psal predtim, moc se mi nezamlouval tak vysoky SL, ktery se docela casto vyuziva, ale na druhou stranu pri mem kratkem backtestu, velmi zajimave profty delaly prave ty TrailEntry na druhe strane

v tom breakout systemu bych chtel vysledovat pokud mozno kombinaci nekolika zakladnich veci...

1. pro urceni channelu bud vyuzit klasicke ATR nebo fxIgoruv indicator a najit vhodny koeficient, kterym ho delit

2. vyuzivat pokud mozno pevny SL a BreakEven (tak jako u Hans123), ale zaroven vyuzit moznosti toho TrailingEntru na druhou stranu

3. najit vhodne casove obdobi, ve kterem otevirat respektive zavirat objednavky a rovnez i tzv. neperspektivni nevyrizene zavirat nejakou dobu predcasne

4. pokud pozice chyti dobry trend nevyuzivat TrailingSL tak jako je to v tomto systemu a rovnez nesnazit se ji omezovat nejakym pevne stanovenym ProfitTargetem nebo ji zavirat v urcitou hodinu, ale nechat tzv. zisky rust :-)... podrzet pozici do dalsiho dne a zaroven najit jedoduchy trend indicator, ktery muze byt primitivni MA a jeji hodnotu vyuzit pro stanoveni SL, napriklad u 4hr Vegas Tunelu se vyborne osvedcilo posouvani SL po EMA55 atd. kdy clovek diky tomu mohl "jednoduse" zustat v nekolikaset pipsovem pohybu a je zbytecne pri "jasnem" trendu zavirat a rano opet otevirat a vystavovat se riziku SL, pri nejake male korekci :-) (kdyz jsem trochu koukal zpet parkrat slo velmi pek chytit celotydenni pohyb)

pokud mozno najit vhodny timeframe a MA... ale pokud dojde k aktivaci SL vyuzit hodnotu TrailingEntru pro dany den a vstoupit na druhou stranu

snazil jsem se lehce nacrtnout par veci co se mi honily hlavou pri BreakOutech a myslim si, ze pokud by ten system fungoval nemusel by byt prilis slozity na zvladnuti s nejakym diskrecnim pristupem a hrube hodnoty by slo jiz pouzit s obdobnych systemu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ohledne backtestingu na Hans modifikaci me napadla takova malicherna otazka: Jak je mozne backtesting povazovat za adekvatni, kdyz se v prubehu roku meni Start1? Respektive, zmena letniho a zimniho casu se sice nepromitne na casu brokera (GMT napriklad u IBFX), ale urcite v realu je nutne pocitat (napriklad u IBFX odecitat) Start1? Pri backtestingu delsiho nez obdobi, kde se meni letni a zimni cas, je to pak cele spatne. Prosim opravte me, urcite se mylim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...