Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

DeLucky, Tak tady je jeden z obchodů Hans123. Změří se nejvyšší high a low při ranní session třeba od 5 do 9, nebo od 6 do 10 (za poslední 4H) a nastaví se entry příkaz + 5pips od těchto Highs a -5 pips od Lows.Zároveň se zadá SL(ochranný výstup) TP(maximální profit) a EOD(ukončení EA a smazání entry příkazů v čase) Po proražení entry příkazu a dosažení určitého zisku na BreakEven dojde k posunutí ochranného SL na vstupní hodnotu. Tak to je vše. Ale víc si opravdu přečti. Jirka

2680

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud jsem to správně pochopil tak :

1) označím si nejvyšší high ve vašem případě dlouhá červená linka
2) označím si nejnižší low ve vašem případě žlutá přerušovaná linka
3) čtyř hodinová seance je podmínkou tj. třeba od 6:00-10:00
4) sell příkaz zadám nad nejvyšší high v domnění že trh prorazí tuto hranici aod které se odrazí , a trend půjde na jih .
5) buy příkaz zadám pod nejnižší low v domnění že trh prorazí tuto hranici od které se odrazí , a trend půjde zpět na sever .
Takto bych tento systém vnímal já pokud bych chtěl zachytit trend v samém zárodku a tím pádem bych mohl těžit maximální zisky , ovšem základem by muselo být že trh bude oscilovat jen mezi tímto čtyř hodinovým maximem a minimem a na to se asi nedá moc sázet že ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud se na toto nedá sázet tak bych to viděl ještě jinak :

1) označím si nejvyšší high ve vašem případě dlouhá červená linka
2) označím si nejnižší low ve vašem případě žlutá přerušovaná linka
3) čtyř hodinová seance je podmínkou tj. třeba od 6:00-10:00
4) buy příkaz zadám 5 pips nad nejvyšší high a čekám na proražení této linie v domění že právě vzniká býčí trend a já vydělám na růstu ceny .
5) sell je samozřejmě obrácenou variací

to ovšem znamená že to čtyř hodinové maximum a minimum bude s určitostí daný den překonáno , ale potom bych rád věděl o co se vlastně opírá ta teorie a v čem je základ té myšlenky . Je to jako bych řídil auto ale netušil co ho pohání tím pádem bych nemohl pochopit princip pohybu vozidla musel bych se spokojit jen s tou myšlenkou že to jede a hotovo , jenže v tom případě nebudu vědět až se auto zastaví proč se zastavilo a nebudu tudíž vědět že auto má motor a potřebuje benzín který koupím tam a tam a pak pojedu zase spokojeně dál ..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DeLucky,
pokud ještě neovládáš MT, tak nemá smysl se pouštět do nějakých systémů. Červená plná čára znázorňuje aktuální ASK cenu, ta přerušovaná žlutá (za tu se omlouvám, je denní pivot) ale to co označuje vstupy a výstupy jsou zelené a červené šipečky.
Dokonce jsem ti tam dal idikátor Hans123 (to jsou ty čáry červené a oranžové co vypadají jako nůžky), který přesně ukazuje pásmo měření high a low a zadané entry +-5pips .
Přerušovaná čára ve vnitř nůžek jsou SL na obě strany a přerušovaná čára nad aktuální cenou je předem stanovené TP.
Modrá přerušovaná čára znázorňuje profit(v ten den kolem 110pips)
:o)
Systém je jednoduchý, ale velice robustní. Je založený na otvíracích časech jednotlivých burz.
Originál má dvě session, ranní a odpolední. Na obrázku je použita pouze ranní.
Jestli si ale přečetl toto fórum, tak s tímto obrázkem ti to už musí být jasné.
No nebyl jsem o nic lepší, ale chce to skutečně postupovat od základu, naučit se ovládat program, potom znát indikátory a až pak se snažit porozumět nějakým AOS.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: Jirka

Jo jo pochopil jsem to v pohodě já se nezlobím není důvod , ale systém jako takový mi smysl moc nedává plavu v tom jako DeLucky . Jenže u mě je to tím že jsem zatím tento systém nijak zvláště nestudoval . Musím se podívat jestli tady v tomhle vláknu není nějaký link na stažení celého systému do MT4 .
Díky za odpověď REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Noo, zkousim na demu sveho upraveneho Hanse a dneska jsem zatim 100 pipsiku v plusu... je to skromne, ale z kazdeho drobneho kroku k lepsimu mam radost :)

Jeste mam v hlave par myslenek, jak z toho udelat jeste vetsiho "hybrida" :) Porad mi ale nedava spat myslenka spravnych vystupu, ve vetsine vlakem se spekuluje nad vstupy...
vstupy bych vubec neresil, ma nekdo nejakou netradicni myslenku jak resi vystupy? Nejake netradicni pouziti nejakeho indikatoru? (mam rad kdyz nekdo dokaze myslet "mimo ramec" ;))
Zvazoval jsem rozdeleni jedne pozice do tri, s tim ze bych bral profity postupne - ale vime jak to potom vypada z dlouhodobeho hlediska, takze tudy asi cesta nevede, i kdyz to muze pomoci lepe zvladat psychiku.

Hezky den preje Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se tyce "hybrida" hanse, u me na psychiku pomaha jen jedno. Rano to zapnout a hlavne na to NEkoukat. Vecer se podivat jak to slo. V nejhorsim, ten SL nekde zapiju :) A uplne nejlepsi na psychiku je to v pondeli rano zapnout, jit spat k pritelkyni, popr.milence, ci k rodicum nebo babicce :) a na par dni to nechat jet. :) a nesledovat ani komentare k vyvoji menovych paru zde na foru. Pak mam psychicky klid. I kdyz jsem zde i cetl postrehy, ze EA (MT) by se melo denne restartovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...