Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Breakout systémy


Volf

Doporučené příspěvky

Ako sa vyvija situacia so systemom od FxIgora (DailyBreakOut)? Dospelo sa k profitabilnej verzii? Par stran dozadu na tomto fore bola o nom fajn diskusia, potom to ustalo. Original vlakno nestiham sledovat, vie niekto ako sa to pohlo dalej? to herman Vystupy na Hansovi robis rucne, a co vstupy? Mas nejaku metodu, ako ich vylepsit? Prikladam EAs od nicku TR z original vlakna o Hansovi123. Asi tie EAs uz mate. Volf, dzink, DarkMan a dalsi pokrocili traderi, co hovorite na tie systemy? Maju potencial? Aky je vas nazor? Matej

2719

2720

2721

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To kofis, sasa, DarkMan..

Precital som si toto vlakno z vacsej casti este raz. Clovek vzdy najde kopu novych myslienok;).
Bolo by mozne, prosim, pripojit EA Hansa s urcovanim trendu a pripadne posuvanim SL po pivotoch?:) Urobili ste kus velkej prace. Pouzivate tieto verzie aj na live obchodovanie?

to kofis

Ako ti funguje verzia Hansa so zohladnovanim fundamentov? Pisal si tu o nej niekedy v auguste. Osvedcila sa?


to kbtm

Ked si sem 3 mesiace doazdu daval v pdf svoje backtesty pisal si, ze dufas, ze si niekede spravil chybu, lebo ta Hans sklamal. Nasiel si tu chybu, alebo podla teba Hans nema potencial?


Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej,
Hanse na fundamenty jsem používal, ale ne z dobrými výsledky.
Je tam pár chybiček, které se musí vychytat, ale hlavně fundamenty vyžadují větší schopnosti, než kterými momentálně oplývám.
Stále studuji pohyby po zprávách, takže mám v plánu s tím něco udělat. Nic ale neni hned.
Přiznám se ale, že co jsem vydělal na klasickém Hans123, tak jsem na zprávách ztratil.
Nemám čas to přes den sledovat, takže to bylo 50 na 50.
entry na obě strany při zprávách se podle mého názoru dají pořád obchodovat, ale chce to brát v úvahu aktuální cenu, SR úrovně, pivoty, důležitost zprávy, trend, sentiment, VÝSLEDEK vyhlášení a to můj Hans na zprávy nějak nezvládne:o)

Jestli mohu doporučit vzít si jeden systém a začít testovat, mrknout do skriptu, prostudovat návod programovacího jazyka MT4, otevřít skript ostatních systémů a pomalinku zkoušet pokus omyl.
Já už to tak dělám pár měsíců a něco už funguje.
Za to jsem hlavně vděčný lidem zde na fóru.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej,
nechci být za chytrého, ale zopakuji co mě bylo řečeno když jsem začínal studovat Hanse. :o)
Breakouty jsou systémy především o přesném načasování a tudíž i o dokonalém otestování. To znamená taky hodně o psychice.
Už kdosi tady zjišťoval, jestli Hans má potenciál a skrz víkendový test začal Hanse obchodovat live. Samozřejmě Hans v tuto dobu chytil pár uzavřených obchodů na BE a dvě ztráty a ten jedinec nevěřícně upustil od systému (už si nepamatuji nick). Příští týden udělal Hans kolen 300pips.
Potenciál určitě Hans má, ale ještě se musíš naučit ho obchodovat a to znamená, buď nesledovat průběh (to chce pevné nervy), nebo testovat, testovat a testovat (minimálně jednou do měsíce).
Hodně štěstí
Jirka


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,

to Maatej : myslenak ma/nema potencial ... jedna se o metodu, ktera je profitabilni. Zpocatku jsem si sliboval, ze to bude lepsi a z toho asi vyplyval moje prvotni skepse. Protoze ale hledam metodu "nastav a dale se nestarej", pri dodrzeni MM je pro me profitabilita dostatecna.

to all : metody posun na B/E, uzavreni casti pozic pri dosazeni urciteho profitu, atd ... jsou v podstate kombinace metody HANS s nekolika nastavenimi, tj. tyto systemy pracuji "paralelne". Pro nejlepsi vysledek ale v KAZDEM pripade pracuje metoda, ktera tuto lidovou tvorivost nepodporuje - tj. mozna dojde k vyhlazeni equity krivky, snizi se maximalni DD, ale ve vysledku je profit mensi.

to kofis : metodu (HANS 100%] jsem opravdu "testnul" naostro o prazdninach. Pri obchodovani jsem se dopustil vsech chyb, ktere je mozne tady pri teto metode udelat (... "ten SL je nejaky velky, zkusime dat mene", ... "a jsem v zisku, zkusim posunout SL, aby ev. ztrata byla nizzsi", ... "dam vetsi PT, dnes to ma urcite potencial", ...). Po propadu o 200 pips jsem vse prerusil - pokud bych se zachoval dle metody, byl by zisk 100 pips.

Me (znovu opakuji) pri testech vysla nejlepe metoda GBPUSD, data GainCapital, SL 20, PT 135, +-5 pips nad 240-minutovy kanal, start v 5:20 (11:20 naseho casu), "rucni" uzavreni v 18:59 (...). Zisk za rok 2006 1226 pips, max. DD 160 pips. Tento DD unese i minimalni ucet. Zaroven je mozne hned obchodovat napr. 2 jednotky (absolutni SL se tim zvysi na 40, ale i vynos na 2500 a to je uz slusne - cca 200 pips mesicne). Test je v prilozenem PDF.
Mam pripravena data CMSFX/VT - real ucet - po importu zkusim test znovu.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dat urcovani SL, PT na zaklade ATR do EA neni problem... uz jsem to zkousel implementovat do Hanse, ale protoze jsem mel jeste nejake zalezitosti do skoly a do prace, tak jsem to nedoladil. Ale urcite na tom zapracuju.
Co se tyce toho urcovani trendu, na tom budu muset jeste zapracovat. Udelam to bud podle Vegase (coz jsem taky jeste nedodelal :)), nebo podle toho ADX MA - akorat s ADX MA nemam moc zkusenosti, musim pohledat o co presne jde a jak presne bych to mohl pouzit - akorat vsude ctu, ze to pouziva SID :)

Hezky den preje Tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kofis

Asi mi ine nezostava a budem sa musiet pozriet aj na to programovanie, len teraz je toho v skole tolko, ze nemam cas ani na ine veci:(. Hansa by som chcell nechat pusteneho a vobec to nesledovat nejaky cas na minilotoch.


to herman

ok. beriem na vedomie;).


to tom_czr

hlasim sa dobrovolne na testovanie, ked budes mat cas doprogramovat to:).


to adam

Nemohol by si, prosim ta, poskytnut verziu s trendom na studium a testovanie?


Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzink :
je fakt, že za skoro půl roku, co to jedu, byl dosažen PT180 jen 1x a to hned první den:) Optimalizovat jsem ale to nezkoušel, protože
1) systém funguje dobře i tak a hlavně stejně jako při 2 letém backtestu (PF přes 2), kdybych teď něco změnil, za chvíli bych přidával/ubíral další věci
2) nejde mi v první řadě o zisk, ale o trénování dodržování plánu
3) všechen čas věnuju přípravě WCCI na 5min ER2

Maatej :
trend určuju "ručně" pomocí JR_trend indikátoru, někde tady ve vlákně je

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dzink>> dle mych zkusenosti nejde tak ani o to jestli PT 180 nebo ne, protoze kdyz vemu vysledky za posledni rekneme 3 mesice, tak systemu se prijemne darilo (teda dle meho nazoru) a pri jednoduchem MM slo dobre podporit ucet, ale jak jsem nedavno vzpominal nebyly to zadne velke pohyby, treba 3x za sebou kolem 40pips atd., takze profity velmi casto neprelezly prez 100pips za den... a davat nejake targety znacne pod 100 hmm no nevim :-)... dulezitejsi udaj byva spise kdy zavirat nez PT u Hanse nebo pridat dalsi filtr

zkusim nekdy jak budu mit cas trosku vic bactestnout tenhle breakout s pouzitim CCI, jak se to opravdu ma :-), protoze mel jsem tam uz i par poznamek, ze nekdy by to byl ziskovy obchot a normalne skoncil na BE

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...