Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchodní systém


Doporučené příspěvky

Takže konečne našiel čas keď som sa rozhodol zverejniť backtest môjho OS. Testoval som 7mesiacov dát intradenne pričom môj OS je dosť diskréčny takže backtest mi trval týždeň približne 2-3 hodiny práce denne. Na koľko som student tak som zvolil NQ čo je pre mna finančne zvládnutelný trh a chcel by som ho začať live práve týmto systémom ktorý som prispôsobil aby minimalizoval straty ( samozrejme mi ujde hŕstka obchodov ktoré mi zasiahnu SL posunutý na BE len korekciou ale s tým počítam). Cez leto 2011 chcem začať live teda po mojej 18 a hlavne musím ešte zarábať.

Budú to dva roky čo som zavítal na tieto stránky a začal sa seriózne zaujímať tradingom preto na začiatku patrí VEĽKÁ vďaka tomášovi a petrovi za tento fantastický portál, ale to odbieham. Dlho mi trvalo kým som prišiel na to že mechanický systém nieje pre mna tak som kúpil ELDERA a už bolo vymalované.

Systém je kombináciou Elderových a Williamsových techník. Teda tripple screen s využívaním PA na vyhladávanie vstupov a určovanie trendu.

V priloženom linku na ulozto je cely backtest so všetkými údajmi pre vstup,výstup,WLR a dalšie.

Teda by som poprosil ak by sa našli ludia čo by tomu venovali chvýľku a obzreli si to. Potrebujem vedeť názory iných a hlavne nejakú kritiku z ktorej by som mohol čerpať:)

www.ulozto.cz/6780418/tabulka-uskutocnenych-obchodov-xls

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 292
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

iigis:

Jestli tohle skutečně dokážeš obchodovat v reále, tak jsi za vodou. Výsledky super, gratuluju.
Jen si to teď nekomplikuj a jestli jsi se svým systémem sžitý, tak ho obchoduj a nenech se ovlivňovat cizími názory.

Já jsem bohužel před 5 lety začal obchodovat hned live bez backtestu a DEMA. Takže jsem samozřejmě sekal stovky chyb a dnes mám díky tomu spoustu špatných návyků, které těžko odstraňuji. Takže kdybych tohle dokázal zobchodovat, tak si pískám. Neočekávej něco lepšího. Tohle je sen, který samozřejmě časem můžeš zlepšit, ale to teď neřeš.

Držím palce naživo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobrý den,jsem nováček a zajímám se o komoditní trhy.Předem sse omlouvám ,že jsem to dal do těchto příspěvků ale nevěděl jsem kam to mam napsat.CHtěl jsem se zeptat na to v jaké jednotce je např. CORN to je konktrakt ale v jaké jendotce nebo např. OIL ,protože na grafech je jen např. 580,25 ale nevím v jaké jednotce.Děkuji předem za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] iigis[/bold]

Nazdar,

stiahol som si ten .xls, nedokazem to posudit, pretoze som zaciatocnik. Vidim, ze si pouzival Tripplescreen system. To je ten system, ktory je tu rozpisany vo vlakne (tusim od Libica), pripadne je to tvoj usity na mieru ? Ak by ti nevadilo, kludne ho rozpis ak samozrejme budes chciet.

Dik pekne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jayes:

Ja mám tu výhodu že ešte nemám 18 lebo pred cca rokom som sa dosť namotal na WCCI a určite by som ho išiel live naštastie som asi po 2 mesiacoch testovania zistil že by som ho nezvládal psychicky lebo mám v hlave blok proti mechanickým systémom. Kaýdopádne v novom roku idem paperovať priblizne 3 mesiace potom chcem presjt na live kde sa chcem držať na 0 a hlavne pryspôsobiť mysel na live aa dúfam že zisky prídu neskor som mladý mám čas čieže tá najvzácnejšia komodita mi hrá do kariet.)

Raztos:

Nerád by som hral tajnostkára ale ak ste ako hovorite zaciatocník tak motať si hlavu systémom ktorý sa niekde okuká podla mna nieje dobré (netýka sa mechanických systémov). Ale aj systém v tejto "mojej" úprave je dosť diskréčny preto nechcem hovoriť žiadne parametre aby to neorbilo viac zloby ako dobroty. Je to založene na tripplescreene na tomčo popisuje pán Libic ktorého príspevky su velmy dobré a v istých momentoch mi pomohli:).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Iigis: Nuz do 18 rokov mozes robit papertrading na ten system, aby si zistil
-ci to nie je "usite" na urcite obdobie trhu
-ci aj na pravej strane grafu sa dokazes takto "diskrecne" spravne rozhodovat
A v 18 rokoch, ak bude paper uspesny, nabehni na real, aby si zazil aj sklzy v plneni, obchodovanie pod psychickym tlakom straty realnych penazi.
Mas tam maximalny DD 70$, tak ak v reali stratis viac ako 200$ zastav obchodovanie.
Potom nieco nie je v poriadku a zacni hladat chybu.
Uz budes vediet, co ta v reali vsetko caka a tomu prisposobis svoje backtesty.

P.S: Precitaj si prispevky Honzu K. PF vecsi ako 5 je asi nerealny. Honzovi vychadza dlhodobo PF na 1.3. Samozrejme, ze v kratkych casovych intervaloch sa da dosiahnut vysoky PF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo:
ako som spomínal tak paperovat idem od nového roku a k tým slippage od každého obchodu som odpocítal slip 5 usd teda 0.25 bodu plus dalších 5 usd komisiu aby som dosial výsledok ktorý je aspoň týmto podobný realu. ten slip robí skoro 560 dolárov na celkovom výsledku čo by sa podla mňa mohlo podobať na live samozrejme asi len podobať ale aj to je lepšie ako nič. k tomu PF musím sa opýtať práve honzu či môže byť takýto výsledok podobný realite ale tak mi to vyšlo keby som to manipuloval tak to len uškodí.. Ak sa mi podarí nabehnúť na live vtedy keď plánujem tak by to bolo fajn a obchodvať prestávam ak bude môj DD niečo medzi 300-500 usd teda 10% z účtu max toto číslo ešte prispôsobím pri papertradingu:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcosoft:

ja som to zovolil čisto náhodne z dôvodu že som chcel videť výsledky aj s poplatkami a slipom. Dal som si ho jeden tick smozrejme niekedy bude vyšši niejekedy nebude vôbec. toto je backtest ktorý mi mal ukázať skutočný potencál a nie preoptimalizované čísla bez komisií a slipu.

Fillip444:

Ideálne by som chel začať na 6000usd aby som riskoval 1% lenže neviem či toto číslo bude pre mna reálne ale viem že začínam minimálne na 5000. Jednoducho začať s takým kapitálom aby som bol pripravený zaplatiť isté "školé" a zároveň sa nedostal na viac ako 1,5 % riskovaného kapitálu na obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis: Ahoj, system (v jednoduchosti je krasa) i denik vypadaji dobre. Jeste si projed treba namatkou ruzne mesice z minuleho roku. At vis, jestli to fungovalo i minuly rok. Ja bych si i zapisoval MAE a MFE. Ciste ze zvedavosti jsem se koukl na par tvych vstupu a cetl jsem tvuj popis, ale stejne nechapu, na zaklade ceho to vstupujes. Nemas nejake screeny s popisem? Ja si dva screeny udelal a vyznacil vstupy (prikladam).

14695

14696

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...